Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehet megtanítani, ne...

Hogyan lehet megtanítani, ne menjen az asztalra? Ne menjen ki az ajtón? Veréssel lehet-e tanítani cicát? Polcokat szeretnék tenni a falra, hogy tudjanak magasra mászkálni, milyen ruhaanyaggal vonjam be? Lakótelepi lakásról van szó (nem mini garzon )!

Figyelt kérdés

#macska #tanítás #veréssel
2013. jan. 15. 22:47
 1/8 anonim válasza:
félni fog a kezedtől ha megütöd...
2013. jan. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha felmegy az asztalra, szólj rá hangosan, legfeljebb gyengén told le onnan, verni nem szabad. Használhatsz vízipisztolyt, vízzel töltött tisztítóflakont.

A polcot bevonhatod filc szőnyeggel, olcsó, erős és szeretik kaparni.

Az ajtónál neked kell figyelned, hogy ne tudjon kisurranni.

2013. jan. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Mecse ***** válasza:
100%

Macskát veréssel nem lehet tanítani, annyit érsz el vele hogy félni fog tőled.


Vízipisztoly nagyon hatékony fegyelmező eszköz, de mivel a macska nem kutya, amikor az emberek kikerülnek a képből (és ő pedig villámgyorsan összeköti magában hogyha a simabőrű nincs a közelben a víz sem jön rám), akkor nem fogja "betartani" az asztalra nem mászunk-szabályt, viszont addig amíg ott vagytok, be fogja. Mielőtt rálőnél célszerű egy szót kigondolni amire szeretnéd hogy abbahagyja a viselkedést (nem, ejnye, na-na, bármi ami neked fekszik), és csak utána lőni. Egy idő után annyira berögzül nála az hogy a NEM után a víz jön hogy elég lesz csak rászólni (más esetekben is) és abba fogja hagyni amit csinál.


Ajtón kimenetel dettó, nekem a macsekom a konyhába nem jöhet be, simán megtanulta 1-2 hét alatt, hátat is fordíthatok neki egy időre, akkor sem jön be. Viszont ha mondjuk huzamosabb ideig nem tudok figyelni, akkor tuti besettenkedik. Nem arról van szó hogy nem tudja hogy nem szabad, egyszerűen kíváncsi és nincs meg benne az hogy a gazdáját mindenek felett boldoggá tegye mint egy kutyus mondjuk. Tehát addig működik ez is amíg a közelben van egy ember akivel társítja azt hogy na Ő az aki nem engedi hogy XY-t csináljak. Ha az ember távozik, a szabályok vele mennek.


Asztalra mászásnál egyébként lehet esetleg azt hogy két oldalú ragasztót teszel a lapjára egy időre, macsek mikor felugrik akkor hozzátapad a talpa, ez baromi kellemetlen neki, így egy rövid idő alatt megtanulja hogy az asztalra ugrani negatív dolog, és még ember sem kell hozzá hogy rossz történjen, így nagy valósínűséggel ez megmarad benne. Utána eltávolíthatjátok a csíkokat, mert már nem fog próbálkozni amikor beleivódott a tapasztalat. (Persze lehet hogy fél évvel később ad a dolognak még egy esélyt és kezdhetitek elölről :) )


Mielőtt nekem esnének hogy szörnyű állatfegyelmező antikrisztus vagyok, elmondanám hogy a nem kívánt viselkedésformákat nem lehet csak pozitív megerősítéssel megszüntetni, muszáj hogy az állat megértse hogy valami rossz dolgot tett, a tévhittel ellentétben pedig a macskák rendkívül intelligens állatok és nagyon gyorsan kapcsolnak a tekintetben hogy mi az amit elvárnak tőlük és mi az amit tiltanak. Az ő esetükben ez inkább a "tudom én hogy nem szabad csak lesz*rom" esete :).


A polcokat attól függ mire szeretnéd hogy használja a cica? Ha simán ücsörgésre / mászkálásra akkor valami középvastag plüssös puha anyag remek erre a célra, van bármilyen színű, megcsinálhatod hogy menjen a bútoraitokhoz is akár, ez nem fogja kaparásra ill. körömkoptatásra ingerelni.


Ha azt akarod hogy körmöt is koptasson rajtuk, akkor valami masszívabb erősebb anyaggal kell bevonni a polcokat, mondjuk mint a standard padlószőnyeg a panel lakásokban. Ezutóbbi persze nem esztétikus, hanem inkább praktikus :).

2013. jan. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A sziámimnál nem használt semmilyen vizes megoldás, megütni végképp nem akartam. Bevált, hogy tapsolok vagy nagyon hangosan rászólok. Semmiképp ne verd meg.

Polcokra cicáknak szerintem a legjobb az a spárga (vagy micsoda) amivel a kaparófákat is bevonják.

2013. jan. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
55%
HOGY FORDULHAT MEG ILYEN A FEJEDBEN HOGY VERÉS?? EGY ÁRTATLAN KISCICÁT?? TE ÉRDEMELNÉL MEG EGY HATALMAS VERÉST !!!! szegén cica :(((
2013. jan. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

5 válaszadónak válaszolnám!

Én úgy gondolom, te érdemelnél egy kis intelligenciát! Szén hozzád képest egy atomvillanás! Én azért kérdeztem, mert az egyik szomszéd ajánlotta, és miután nekem nem hitte el, hogy nem lehet bántani állatot, gondoltam megmutatom a kommenteket neki! Én egy állatvédő vagyok, aki több állatot is megmentett már! Ezért nem mentenélek meg téged!

Mindenkinek aki értelmesen válaszolt köszönöm!

2013. jan. 17. 17:24
 7/8 anonim ***** válasza:
En is ezt mondanam
2013. jan. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ne verd!!!(pénz büntetés...)el fog szőkni.-.-"
2013. márc. 12. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!