Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha költözök, vigyem a cicámat?

Ha költözök, vigyem a cicámat?

Figyelt kérdés

6 éves cica, bejárós, de tipikus kinti egerésző cica (kertes házban élünk). Viszont lassan költözök panelba, és nem tudom, hogy vigyem-e... Nagyon szeretem, nehéz lenne megválni tőle, de nincs alomhoz szokva, meg nem szívesen engedném ki panelban, nehogy kijusson a kapun és elvesszen :S vagy bármi baja legyen.. Vagy ha nem jön ki az ottani cicával.. :S Elég verekedős, pedig ivartalanított.


Mit tegyek? Félek, hogy rossz lesz neki az itteni környezet után egy panelba, ahol se verebek, se fű, hanem alom, meg max pár egér a padláson...

Ha meg itthon hagyom, akkor marad ugyanaz a környezet, csak én nem leszek itt neki.. :(


2013. jan. 16. 21:13
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Ráadásul elég kicsi lakásba költözünk... Meg itt van társasága, 2 cica is..


Fogalmam sincs, mi legyen :(

2013. jan. 16. 21:14
 2/11 anonim válasza:
Cicapárti vagyok, ezért autómatikusan azt mondom vidd. De ez csak szívből jövő válasz. Ha, úgy gondolod, hogy a mostani környezetében biztonságban lenne nélküled, akkor engedd el. Ha, nem szeretnéd elengedni ( én magam képtelen lennék, ami önzés egy bizonyos szempontból, de szívesebben hívom ragaszkodásnak ) akkor, tedd a lakásod cicabaráttá, és ha teheted, vidd el esténként sétálni, lehet kapni cicapórázt :) furán hangzik, de ez is egy megoldás. Alomhoz szoktatni pedig, nem nagy szám. Volt kóbor cicám, aki idősebb korában került hozzánk, és meg tanulta, az almot használni. De ez a te döntésed! Bárhogy döntesz, megváltoztathatod, nem igaz? ( Hacsak nem külföldre költözöl, akkor nehezebb tervet változtatni :) ) Sok szerencsét!
2013. jan. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Keress egy ismerőst aki befogadja. A panelba nem fogja sokáig bírni.
2013. jan. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%
Vidd magaddal. Próbáld bent tartani. Lehet hogy először állandóan takarítanod kell utána meg büdös lesz a lakás, de legalább megmarad még a cicusod.
2013. jan. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én is azt mondom, hogy vidd. Az első időszak nehéz lehet, új lakás, új macskák, ez bármelyik állatot megviseli, még aki előtte is lakásban lakott. Viszont ha ezen túl van, jól fogja magát érezni, hiszen te is ott vagy, a gazdája. Ez a legfontosabb. Tehát ne ijedj meg, ha az elején nem megy simán, légy türelmes, de az is lehet, hogy hamar beilleszkedik. Egy teljesen kinti macska, aki emberekhez sem szokott, ő is tud alkalmazkodni, okos állatok a macskák. Ha pedig hosszú idő után se szokná meg valamiért, még vissza viheted, de mindenképp próbáld meg.
2013. jan. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Vicuska87 ***** válasza:
47%
Egyértelműen vidd magaddal. A jót hamar megszokja a cica!
2013. jan. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
33%

Azt is megszokja hogy nem vagy vele, de azt is hogy mostantól lakáscica lesz. Az alomra szoktatás nem nagy ügy, nagy valószínűséggel magától oda fogja csinálni.


Egyébként véleményem szerint a cicának kisebb törést jelent ha otthon hagyod, mint ha viszed. Az élete nélküled is a megszokott marad, míg lakáscicaként teljesen megváltozik majd minden. Kiengedni nem szabad, ablakra háló kell, több időt kell majd vele töltened.

2013. jan. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Honnan költözöl hová? Hol hagynád ott? Gondolok itt arra, ha mondjuk szüleidtől költözöl el, simán otthagyhatod náluk, tudod látogatni. Ha meg mégse olyan otthagyós, akkor vidd magaddal és próbáld rászoktatni a lakásra. Akár már előtte kezdheted a lakáshoz szoktatni a kertes házban.
2013. jan. 16. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha szereted a cicát,akkor vidd magaddal. Sokkal több veszély leselkedik rá,ha ott marad. Meg fogja szokni!
2013. jan. 17. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 kilien ***** válasza:
igen vidd el a cicádat külömben börtön!
2013. jan. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!