Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskakaka-probléma, hogyan...

Macskakaka-probléma, hogyan változtathatnánk a helyzeten?

Figyelt kérdés

Ivartalanított macskáról van szó. Egyszer véletlenül bezártuk a lakásba, amikor elmentünk itthonról, és, mivel nem talált magának jobb helyet - a fürdőszobába fél bemenni -, az egyik előszobai szőnyegre csinált. Azóta többször takarítottunk, azt a részt gondosan, Domestossal, klórral, hogy ne érződjön rajta a macskaszag. A szőnyeget is nagyon akkurátusan kitisztítottuk, és nem is mindig ugyanaz a szőnyeg van ott.

Na most a probléma az, hogy a macska bekérezkedik azért, hogy a szőnyegre tojjon. Én ilyet még nem láttam. Kinti macska, van neki macskavécéje nedves és csapadékos időkre - amikor nem jó a neki a bokor alatti rész -, és mégis. Rendszeresen bejön kakálni. Ez mi? Hogyan lehetne leszoktatni róla?


2013. jan. 18. 08:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

[link]

[link]


Ilyet próbálj ki, vagy hasonlót keress állatboltokban! Ez jobban kiszedi a szagot, mint a domestos, olyat is hallottam, hogy az direkt vonzza a macskákat.

2013. jan. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
37%
ne engedd be
2013. jan. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Akkor kell meglepni amikor épp arra készül.Akkor lespriccelni és azonnal kirakni a szürét.
2013. jan. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Dörzsöld be a szőnyeget valami citrusféle héjával, vagy citromolajjal. A macskák nem szeretik a citrusok illatát.
2013. jan. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Bent is van neki alom? Ha nincs, tegyetek. Ha újra a szőnyegre csinál a kakit tegyétek az alomba és mutassátok meg neki. Jobban szeretik az almot mint a szőnyeget, csak meg kell nekik adni a lehetőséget.
2013. jan. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nem csinálunk a házból macskaalmot, nem véletlenül nincs neki bent. Nincs is hely, ahol elférne.

Az a baj, hogy sosem az engedi be, aki később takarítja.

2013. jan. 18. 11:58
 7/13 anonim válasza:
A mi macskánk meg mindig a fürdőkádba kakil, és ezt úgy próbáljuk kivédeni, hogy a fürdőkádba erős illatú wc illatosítót sprézünk. Megértem, ha ti ezt a szőnyegre nem akarjátok beválalni. Sokszor elfelejtjük besprézni a kádat, és oly isankor mindig rajtakapjuk,és átrakjuk az alomba, és olyankor oda végzi a dolgát. Szerintem ti próbáljátok meg, hogy ha látjátok, hogy kakil, akkor tegyétek àtahova kell neki. :)
2013. jan. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
51%
Hát nézd, ha egy szagtalan, fél négyzetmétert elfoglaló macskaalmot nem akarsz adni neki akkor ne panaszkodj ha a szőnyeg szaros lesz és bűzlik tőle a lakás.
2013. jan. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem fér el a macskaalom a lakásunkban, mit nem lehet ezen érteni? Kicsi a lakás, nincs annyi hely. Meg különben is, miért nem szól, ha ki akar menni? A másik macskánk mindig szól, hogy dolga van, engedjük ki.
2013. jan. 18. 14:04
 10/13 anonim ***** válasza:
63%
Akkor kérdezd meg tőle, hogy miért nem szól! Az eszem megáll, változást akarsz, de nem vagy hajlandó változtatni. Sok sikert!
2013. jan. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!