Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivartalanítás után is lenne...

Ivartalanítás után is lenne ezzel probléma?

Figyelt kérdés
Befogadtam az utcáról egy fiatal kandúrt és a szomszéd kandúrja állandóan veri. Ivartalanítani szeretném, utána is bántaná a másik kandúr? Ő ivaros és az is fog maradni, mert a gazdája nem ad ki etetésen kívül semmi másra pénzt.
2012. júl. 21. 23:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, lesz. Egyszerűen nincs elég terület kettő macskának. Mielőtt valaki beszólna, hogy nem így van és minden rendben lesz, közlöm, hogy tapasztalatból írom. Mikor fogadtad be?
2012. júl. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%
Nekem ivartalanított kandúrom van és verekszik. Igaz csak néha, ha összetalálkozik egy másik macskával! Egy-két karcolás szokott lenni rajta. De ettől függetlenül ivartalanítsd. Sokkal nagyobb veszélyben van ha nem teszed, mert gondolj arra mennyi gazdátlan kiscicát csinálna. Én látom a különbséget, hogy mennyivel boldogabb a macskám mint a többi. Mintha levették volna a terhet a válláról. Semmi "dolga", csak játszik, eszik, kalandozik.
2012. júl. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
82%
Lesz. A te macskád utána már nem biztos, hogy neki megy, inkább elmegy mellette, de a szomszéd macskája ha meglátja úgy is le fogja támadni. Nálunk is így van, 6 hónaposan ivartalanítottuk és ő a szomszéd macskát leszarja aki mellesleg a mi macskánk és mostoha testvérek csak a szomszédnak adtuk ^^, de ha a szomszéd cicája meglátja akkor elkezdi kergetni.....
2012. júl. 21. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Esélyes, hogy nem lenne annyi konfliktus a másik kandúrral, de egyáltalán nem biztos. Nekünk az egyik kandúrunk ivartalanítás után sem lett csöppet sem szelídebb, pedig már 8 hónapja kiheréltettük (utcáról befogadott cica, de elég fiatal lehetett, mert a befogadás után 2 hónappal sem jelölt a lakásban).


Ahogy fentebb írták, még akkor is megéri ivartalaníttatni, ha a szomszéd cica továbbra is veri. Nem is annyira azért, mert sok kiscicát csinál, hiszen mindig akad egy ivaros kandúr, aki ezt megteszi, hanem azért, mert ő maga kevesebb verekedést fog kezdeményezni, kisebb eséllyel sérül meg vagy szed össze egy fertőzést (az oltás nem minden ellen jó).

2012. júl. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Valószínűleg lesz.

Az én ivartalanított kandúrom is verekszik.

Ha a szomszédod macskája ivaros, és az is marad, nem fogja érdekelni, hogy a tied más, mint ő.

2012. júl. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Sejtettem, hogy nem fog megszűnni a probléma. Amúgy nagyon konfliktus kerülő, barátságos macska.
2012. júl. 22. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!