Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Honnan tudom ha az atka...

Honnan tudom ha az atka átterjedt más hova is?

Figyelt kérdés

Atkás a cicám füle. Sokszor vakarja is, a fejtetője és a füle is sebes ebből adódóan. Néha a nyakát is vakarássza. 2 napja voltam állatorvosnál de ezt elfelejtettem megkérdezni. Mi van ha az atka nem csak a fülén van? Azt észrevenném?

Igazából nagyon meg se nézte a doki, ki sem tisztította a fülét csak belenyomott egy gélt, és az Otimectint írta fel. Az tényleg hatékony?



2013. jan. 20. 15:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Na, a dokiról megvan a véleményem. Azzal kellett volna kezdenie, hogy megnézi és kitisztítja a fülét. Többek között, hogy a dobhártya épp-e. A vakarózás a fülben lévő váladék és pörkösség miatt is van, a gyógyszer meg eleve nem tud rendesen hatni, ha nem jut el a váladék miatt a bőrre. Vidd el máshoz, vagy vidd vissza és kérd meg, hogy takarítsa ki a fülét.
2013. jan. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Utána olvastam én is neten, hogy szinte semmit sem ér ha tisztítás nélkül kerül bele az atkaölő. :(

De én rendszeresen tisztítottam neki eddig is, úgy hogy a következő gélezéskor így fogom csinálni. És én még borravalót is adtam az orvosnak, totál hülye vagyok.:(

Buszoztatnom kellett szegényt, nem viselte túl jól, remélem hat ez a rohadt szer, és nem kell megint buszra szállnunk.

2013. jan. 20. 16:10
 3/9 Vicuska87 ***** válasza:
61%

Én másik orvoshoz vinném, mert első ténleg a pucolás!

Aztán lehet bele gyógyszert tenni!

2013. jan. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. De én otthon kitudom pucolni szakszerűen?

Rendszeresen szoktam neki, amennyire csak tudom. Állatorvos nem tudom milyen eszközzel csinálja.

2013. jan. 20. 16:14
 5/9 Vicuska87 ***** válasza:
46%
Nem tudom, de szerintem te nem tudod neki, mert az állatorvos, mélyről pucolja ki speckó eszközzel. És te nem tudsz olyan mélyre nyúlni, mert nem látod, és véletlenül is felsértenéd!
2013. jan. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen ez igaz. Fül-orr-gégészeten is a betegek fülét nagyobb nyomású vízzel mossák ki, szerintetek alkalmazhatom ezt a cicán? Mondjuk egy nagyobb fecskendővel. Gyors lenne és nem lenne annyira kellemetlen mintha kipiszkálnám a ganét.
2013. jan. 20. 16:22
 7/9 anonim ***** válasza:
Te otthon a legjobb szándékkal sem biztos, hogy ki tudod pucolni. A kutyák, macskák füle ugyanis u-alakú, te csak úgy nem látsz bele rendesen, így nem láthatod azt sem, milyen állapotban van. Másrészről ilyenkor az én dokim eleve olyan olajat használ a pucoláshoz ami atka ölő.
2013. jan. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem u (hülyeséget írtam), hanem L alakú......
2013. jan. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi:)
2013. jan. 20. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!