Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megeszik egy macska egy...

Megeszik egy macska egy majdnem felnőtt csirkét? Lehetséges, hogy úgy üti el az autó, hogy nincs rajta semmilyen sérülés?

Figyelt kérdés

Volt 2 macskám. A szomszéd öregasszony tavaly kitalálta, hogy a macskáim hordják el a tyúkudvarából a tojásait. Mondtam, hogy kifizetem, de neki az nem kellett, zárjam be őket, hogy ne tudjanak átmenni. Jó vicc, mondtam, hogy akkor inkább ő csináljon zárt tyúkudvart, és akkor semmilyen kártevő nem jut be. Egyébként meg arról nem hallott még, hogy a tyúkok megeszik a saját tojásukat? A macskáim elé tettem a tojást, de hozzá se nyúltak, fogalmuk sem volt mi az. Az öregasszony arra alapozta a gyanút, hogy látta a macskáimat a tyúkudvarban.

Másnap megtaláltam az út mentén az egyik cicámat kimúlva. Nem volt rajta semmi sérülés, de arra gondoltam, hogy elütötte az autó. Vagy mégsem?

Az idén megint kezdte a nyanya. Most meg a majdnem felnőtt csirkéit hordja el állítólag a macskám. Mondtam, hogy kifizetem, azt nem fogadta el. Pateroljam el a macskát a háztól. Mondtam neki, hogy ezt mégis hogy gondolja, a kislányom imádja, meg mégis mi a bizonyíték? Erre azt mondta, hogy állítólag az összes szomszéd panaszkodik a macskámra, mert bejár lopkodni a konyhákba, mert nem etetem rendesen. Na, bumm. Napi 3 konzerv macskakaját felfal itthon. Más kaja nem is kell neki, se száraztáp, se házi maradék. Akkor nem lehet annyira éhes.

Most mit csináljak ezzel a nyanyával? Félek, hogy ezt a macskát is megmérgezi.


2009. aug. 31. 13:24
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
82%

Mérgezd meg a nyanyát:) na jó csak vicceltem.

amúgy tényleg idióta. hogy a francna tudná elvinni a cica a tojást?? de tényleg hogy képzelte a vénasszony? hogy fogja meg? a szájában viszi vajon, vagy a füle mügé teszi a kispolcra? hülyék ezek teljesen. a csirke már más dolog. simán ki tud nyuvasztani a cica egy csirkét és el is viheti. sajnos az a baj, hogy a macskák akkor is vadásznak, amikor nem éhesek. ilyenkor csak az ösztön hajtja őket. szerintem csináld azt, hogy most egy ideig nem engeded kis a macskát a házból és rákérdezel a banyánál, hogy mizu a tyúkokkal? ha bebizonyosik, hogy tényleg szokta a cica gyilkolászni őket, akkor ezentúl végleg bennt kell tartanod a lakásban, mert tényleg képes lesz megmérgezni vagy bántani a nyanya.

2009. aug. 31. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
65%
ezt a 3 konzervet, a tojásosat, stb, mond el neki! és mond meg, hogy zárja el a csirkéit, mert idegesít, hogy szabadon futkoshatnak és közel jönnek a házadhoz, vagy vmi ilyen!
2009. aug. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
57%
Sokmindent hallottam már, de hogy macska lenne a tyúktolvaj, még nem. Valószínű, hogy róka, vagy más állat jár be lopkodni a tojást és a tyúkokat. Abban viszont biztos vagyok, hogyha a néni a fejébe vette, hogy a te macskád lop akkor nehéz lesz őt meggyőzni az ellenkezőjéről. Beszélhetnél te is a szomszédaitokkal, hogy mit gondolnak.
2009. aug. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
56%

Talan roka van a kozelben.

En az elsonel kiirtottam volna az osszes csirket, az biztos.

Macska nem lop tojast meg tyukot, ez beteg!

2009. aug. 31. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
93%
Első jól mondta! Zárd el a macsekot, de ne tudjon erről a néni. Vajon akkor is megy majd hozzád panaszkodni?
2009. aug. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Igen, arra én is gondoltam, hogy becsukom. Csak éppen megint terhes vagyok, ilyenkor nem a legjobb dolog macskaalmot takarítani. A férjem azt mondta, hogy este átmegy vele ő is beszélni. De hát én sem jutottam vele dőlőre. Mondtam neki, hogy mennyit eszik, de csak állítja, hogy éheztetem a macskát.
2009. aug. 31. 13:55
 7/22 anonim ***** válasza:
56%
Nekem négy cicám van, akik ha akarnak lakásban vannak, ha akarnak szabad életet élhetnek a hatalmas környezetükben. Vadászni is szeretnek (egér, pocok, sajnos néha madár is), de a közvetlen szomszédunkban lévő baromfiudvar egyáltalán nem érdekli őket. És még soha nem hallottam olyat, hogy macska csirkéket gyilkolászott volna vagy tojást evett volna. Sajnos a bolond öregasszonynak ezt nehezen tudod bebizonyítani. Azt azonban megteheted, hogy felhívod a figyelmét, hogy feljelented macskagyilkosságért. (Neki úgysem hiszik el a rémtörténeteit.) Vigyázz a cicádra, kár lenne érte!
2009. aug. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
74%
Biztosan nem a te cicáid hordták el a tojásait,és a tyúkokat sem bántották!!!Lehet néha bemennek játszani/zavargászni a csirkéket,de biztosan nem ők bántották!...Hát sajnos lehet,h az öregasszony mérgezte meg a cicádat!:( Viszont semmiképp ne fizess neki,és ne foglalkozz a hisztijével,semmi kárt nem tud neked okozni,kivéve ha tényleg ő bántja a cicáidat!:s
2009. aug. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
86%
Az előző voltam, és elfelejtettem válaszolni a 2. kérdésre: Igen, előfordul olyan (nem is ritkán), hogy elüti az autó, és nincs külsérelmi nyom, csak súlyos belső sérülés, amitől meghal az állat. Sajnos, ezt is tapasztalatból tudom.
2009. aug. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
18%
Mamánál voltunk. Megszületett 3 kiscicát és tyúkudvaron volt. Hát igen felnőtt csirke megette mind a 3 kiscicát, kár, hogy a macska(anya) nem védte meg őt és csirke nem bántotta a macskát(anya). Unokatesómmal és tesómmal sírtunk, hogy megette a kiscicát. Óh az már régen volt legalább 6-7 éve volt. Akkor még kicsik voltunk. :)
2009. aug. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!