Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hány évig élt kinti, vagy...

Hány évig élt kinti, vagy kinti-benti NEM ivartalanított macskád? Mi történt vele? Oltásait megkapta?

Figyelt kérdés

2013. jan. 22. 15:21
 1/6 anonim ***** válasza:
81%

Nekünk benti cicusaink vannak, ivartalanítottak, és még élnek, szóval magamról nem tudok nyilatkozni.


Viszont a nagyszüleimnél rendszeresen vannak kinti-benti nem ivartalanított, nem oltott macskák. A kandúrok 2-3-4 éven belül elpusztulnak (általában elcsavarognak, elüti őket az autó, összeverekednek más kandúrokkal és belehalnak, vagy betegségben pusztulnak el). A nőstények általában 10 évig eléldegélnek.


U.i.: én nem tartanék így állatokat, szerintem az oltás és az ivartalanítás minimum :(

2013. jan. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Az én orosz kék és házi macska keverék nőstény cicám 5 éves kinti macska. Nincs ivartalanítva, de fogalmazásgátlót kap, hogy ne legyenek kiscicái. Eddig egyszer sem volt oltva, de még soha nem volt orvosnál. Igen szívós cica, nagyon erős a szervezete. 5 év alatt egy kisebb betegsége sem volt.
2013. jan. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Első, egyet értek veled, köszönöm a válaszod, ment a zöld kéz.

Kettes! Tudtad, hogy a fogamzásgátló hosszútávon rákot okoz? Legfeljebb egy évig egészséges szedni. Inkább konzultálj egy állatorvossal, nem éri meg kockáztatni, de az mindenképp jó, hogy kismacskát nem vállaltatok. Az oltások is fontosak, mert nem tudhatod mikor kap el egy halálos vírust.

2013. jan. 22. 19:48
 4/6 anonim ***** válasza:
76%

Szia!


Nagyanyámék példáját tudom felhozni amikor még nem ivartalanították a cicákat.

+ kandúr cicájuk volt. A kandúrok átlagéletkora 3-4 év volt mivel mindig csavarogtak és vagy betegségben pusztultak el vagy elütötte a kocsi esetleg a sokadik szomszéd kutyája fogta meg.

A szuka cicából 3-ra emlékszek igaz több volt de azok kicsit tovább bírták csak mivel évi 2x fialtak és persze nem voltak megtartva a kölykök (persze, hogy humános vagy nem humános de erről nem kell vitatkozni) és fiatalabb korukba viszonylag "jól" viselték a tejlázat de 8 évnél nem éltek tovább mert nem bírták.


A régi neveltetés miatt nem volt ilyen irányú "igény" náluk de végre valahára sikerült rábeszélni őket, hogy ivartalanítsák a cicákat (1 kandúr, 1 szuka).

A kandúr most 8 éves a szuka 6.

Olyan lelkiismeret furdalásuk van, hogy az előző cicákat nem ivartalanították.

2013. jan. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
30%

6-7 év után eltűnt eddig minden macskánk, nyom nélkül, senki nem tud semmit, csak eltűnt és ennyi. Nem értem.

Most 2 macskánk van, egy 4 éves lány aki fogamzásgátlót kap. És egy 3 éves fiú macska aki csak a kertbe jár ki, nem találkozik más macskákkal. Oltásokat sose kapott egy macskánk sem. Nekem nincs munkám, így pénzem sem ilyesmire. Tudom nem jó dolog, de attól még nem tudok mit tenni.

2013. jan. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
39%

Szerintem az emberek akkor fognak megvilágosodni, ha elengednek mindent. Ők háziasították a macskát, ők pusztították ki az állatokat, most meg a macskának-kutyának muszáj persze oltást kapni, hogy ne legyen beteg, az állatok védelmében pedig felkelnek az állatvédő egyesületek és mesterséges parkokban próbálják növelni a populációt.

Az összes állatvédő, és ti is akik az állataitokat vitaminos eledellel, és gíógyszerrel védelmezitek birtokoljátok azokat az élőlényeket amik alapjáva véve nem hozzátok tartoznak.

Persze, én se vagyok tökéletes.

Bocs az off-ért, remélem nincs harag.

2013. jan. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!