Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tovább él az ivartalanított...

Tovább él az ivartalanított macska?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy ha ivartalanítva van a macska, tovább él.

Ez igaz? És az számít, hogy mennyi idős korában lett ivartalanítva?


2012. dec. 16. 17:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Tovább él, én úgy hallottam. És igen, szerintem minél hamarabb, annál jobb.
2012. dec. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Vicuska87 ***** válasza:
0%

Tovább él igen!

Nem hajtja az ivarzási ösztön, nincs ellés, ami a cicát megviseli nagyon.

Hormonálisan nem lesz "zaklatott" a cica!

Számít hogy mikor, még ivarérés előtt érdemes ivartalaníttatni 5-6 hónaposan, de persze sosem késő!

2012. dec. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Inkább úgy fogalmaznék, hogy magasabb az átlag életkoruk. A nőstényeknek ugye nem viseli meg a szervezetét a szülés, a kandúrok, nem csatangolnak, nem verekszenek, így kisebb eséllyel kapnak fertőző betegséget, illetve sérülnek meg, autó is ritkábban üti el őket. Továbbá nyilvánvalóan nem lesz here illetve méh és petefészek rákjuk, vagy például méhgyulladásuk.

Tehát ha pl egy szobacicát ivartalanítanak, elkerül néhány betegséget, ezzel már növeli az átlagéletkort. Kinti cicánál meg ugye még sokkal dominánsabb a különbség.

2012. dec. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


AKkor ha már egyszer ellett, akkor fölösleges? (Benti cica, többször nem lesznek cicái)

2012. dec. 16. 18:54
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem fölösleges, jó, hogy rászánod magad. Sokkal jobb lesz a macskának. Ha nem szül évente, méhgyulladásban elpusztulhat, úgyhogy mindenképp vidd el.
2012. dec. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mindenképp érdemes ivartalanítani!

És egészen biztos vagyok benne hogy fogod is amikor legközelebb tüzel, mert hülyét fogsz kapni tőle. És náluk nem úgy van mint a kutyáknál, hogy évente 2x3 hétig tüzel, hanem gyakorlatilag folyamatosan. Ettől ő is frusztrált lesz és téged is zavarni fog.

2012. dec. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!