Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyire szerencsés két...

Mennyire szerencsés két ivartalanított kani cica mellé egy kislány macskát befogadni?

Figyelt kérdés
Két ivartalanított 5 éves kandúr cicám van,jó nagyok mindketten,nagyon szeretetre méltóak,barátságosak,játékosak!Nagyon szeretnék egy harmadik cicát is befogadni,találtam is a menhely oldalán egy nagyon kis helyes fél éves kislányt!!Az egyetlen aggályom a kislány neme,nem tudom,mennyire reagálnának rá a srácok,annak ellenére,hogy fél éves koruk óta ivartalanítva vannak!Érdemes lenne a kislányt is kasztráltatni,mert itt pl. Németországban,ahol élünk,a menhelyek még anyagilag is támogatják,aki megcsináltatja az ivartalanítást a cicáknál.Előre is köszönöm a tanácsokat. :)

2012. dec. 23. 19:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Mivel ivartalanítva vannak, semmi jelentősége nincs a nemnek, nyugodtan vigyél haza egy lány cicát! De mivel idegen macska, majd kelleni fog 1-2 hét mire összebarátkoznak, ne ijedj meg, ha majd fújnak, morognak egymásra. A lányt amúgy is muszáj ivartalanítani lakásban, kint meg még annál is fontosabb, és jó minél előbb, annál kevésbé viseli meg a macskát.
2012. dec. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a megnyugtató választ,én is ebben reménykedtem!!Nem lesz könnyű a barátkozás,mert az én fiaim testvérek,tehát születésük óta együtt vannak..itt nagyon támogatják az állattartást,bár mi még nem igényeltük(nekünk nem ezért vannak állataink,és a mi cicáink még magyar cicák :) ),de az állatok után állítólag segélyt is adnak a németek..legalábbis nagyon sok csövesnek van kutyája ebből az okból kifolyólag!!Az állam támogatják az állattartókat,nem nagyon látni az utcán kóbor állatokat!Kutyát is csak azért nem fogadunk egyenlőre be,mert jelenleg még társasházban lakunk,és ők nagyobb teret és mozgást igényelnek!!Köszönöm a segítséged,szép estét és nagyon kellemes ünnepeket kívánok neked!! :)
2012. dec. 23. 20:08
 3/5 anonim ***** válasza:

Itt nálunk is jó lenne, ha nagyobb figyelmet adnának a kóbor állatoknak és az ivartalanításnak, rengetegen nem ivartalanítanak sajnos még mindig :(

Nekem van fiú és lány macskám is, ivartalanítottak, teljesen jól kijönnek egymással. Ha már 5 évesek, lehet, hogy kell egy hónap is, mire megszokják a kicsit, de az mindenképp jó, hogy menhelyről hozol egy cicát!

Kellemes Ünnepeket neked is és a cicáknak is! :)

2012. dec. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A válaszadómnak szeretném üzenni,hogyha olvasod:napokig próbáltuk elérni a menhelyet,ahol a fél éves kislány van,de egyszerűen nem válaszolnak semmire.Ma viszont történt valami más...böngésztem az internetet,és találtam egy másik állat menhelyet,ami nem a mi városukban van,hanem 72 km-el arrébb!!Pont délután mondtam a páromnak,hogy olyan jó lenne végre kirándulni egyet,mert már be vagyunk zárva a városba...erre megláttam őt...kicsit megszakad a szívem a másik kiscsaj miatt,de döntenem kellett!!Lizzy majdnem egy éves,ő is kislány,de ő ivartalanított,oltott,féregtelenített,chips-es,és ez nagyon megnyugtató volt,mert aggódtam,hogy a két srác mellett hogyan tud egy műtött cica lábadozni!!De ő szerelem volt,így a kép alapján is!Kicsit soványka,de olyan bájos pofijú,nagy szemű,mint az enyémek!!És Lizzy intézője 10 percen belül válaszolt nekem,ez is egy jel volt,bármennyire is szomorú a szívem a fél éves Minu miatt!Jan.2-án megyünk érte,bízom benne,hogy neki is fogunk tetszeni!!Csak le szerettem volna írni az örömömet,mert ól esett a tanácsod!!BUÉK neked,hogyha olvasod!! :)
2012. dec. 30. 20:36
 5/5 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy végül sikerült cicát találni, a kicsit talán valaki más elviszi, a kisebbek könnyebben találnak gazdát. A lényeg, hogy megmentetek egy életet! :)) Örülök, hogy írtál, Nektek is BÚÉK az egész macska csapatnak! :D
2012. dec. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!