Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem teszik kötelezővé a...

Dozerman kérdése:

Miért nem teszik kötelezővé a macskák chipezését?

Figyelt kérdés

Miért csak a kutyatartóknak kell plusz fizetni ilyen dolgokért?

Köztudott, hogy a macskák többet rohangálnak az utcán, mint a kutyák és így könnyebben kaphatnak betegségeket!



2013. jan. 24. 14:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ez mondjuk elgondolkodtató egy kérdés...
2013. jan. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%

Az oltás sem kötelező, sajnos!

A felelős macskatartók így is rakatnak chipet a macskába.

A plusz fizetés nem gond annak aki megfelelően tartja az állatát, főleg ha ezt a pénzt egy olyan dologért kell kifizetni, ami az állat és a gazdája számára hasznos. A chipet egyébként is az állatvédők harcolták ki, nem az állam.

A macskatartás sajnos nagyon elmaradott nálunk, mai napig elássák, agyon csapkodják a kismacskákat az ivartalanítás helyett, vagy termelik gőzerővel őket. Így mivel sok lesz a macska, beindul a természetes szelekció, a kandúrok megverik egymást, elfertőződik a seb és belehalnak, vagy elütik őket, elkapja kutya, megmérgezi a szomszéd.

Kéne a kötelező chip, kötelező oltás, sőt kötelező ivartalanítás is, aki nem tenyészt hivatalosan. Remélhetőleg az állatvédőknek sikerül kiharcolni további intézkedéseket, így mindenki kétszer meggondolja vállal e macskát, kutyát, mert ők érző lények, nem csengők vagy egérriasztók, nekik is szükség van az orvosi ellátásra és egyéb dolgokra, nem elég annyi, hogy cuki-muki kismacska, de ha beteg, nincs pénz.

2013. jan. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%
Pontosan azert mert oket nem kotelezi a torveny h portan belul garazdalkodjanak.egy kobor macska miatt -sajnos- nem hivja senki a sintert,de még 15 miatt se. A telepen nalunk min.10 kobor macskat etet a ven szatyor.se oltas se feregtelenites, a miskaroltatasrol nem is beszelve, csak etetni tudja es ettol ki.aszott nagy allatvedonek mondja magat,mi meg nyaron kerulgessuk a 25-30 ra felszaporodott populaciot.
2013. jan. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
73%
Gondolom azért, mert a macskák ritkábban tépik szét az óvatlan járókelőt.
2013. jan. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
55%
Mert ha a kutyában van chip, akkor már veszélytelen a járókelőre nézve, ugye?
2013. jan. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Valószínűleg az lehetett a cél, hogy probléma esetén a vélelmezett felelőst meg lehessen találni.
2013. jan. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
63%
Ha a céloknál tartunk: akkor akár a macskachippel azt is meg lehetne tudni, hogy kinek a macskája karistolja össze a kocsim fényezését, ami a saját udvaromban áll. Valahogy mindig látni a tetején macskanyomot.
2013. jan. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Telepíts a kocsidra macskafogót! :)
2013. jan. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
bírom mikor felháborodnak emiatt a kutyások...én jókat derültem az állatorvosnál mert mindenkit szidtak a kötelező chip miatt..Úgy gondolom akinek fontos az állata az belerakatja törvény ide vagy oda.Az összes macskámba van,nem járnak ki mégis bennük van.
2013. jan. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ezen épp a minap gondolkodtam el bár én más irányba indultam el mint te. Eddig minden cicámban volt chip arra az esetre ha véletlen eltűnnének. Az egyik gyönyörűségem el is veszett (bement egy motorháztető alá, elvitték másik faluba, lényeg hogy megtaláltam), na akkor elgondolkoztam, hogy miért nem jutott eszébe senkinek, hogy bevigye egy állatorvoshoz és megnézesse, hogy van-e benne chip? Most van egy szökős szobacicám, benne is van chip, de szinte felesleges, ha megszökne előbb tartanák meg (mivel fajtatiszta), minthogy elvigyék megnézetni. Jó ötletnek tartom a kötelező chipelést a cicáknak is.
2013. jan. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!