Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki nem akar chip-et tetetni...

Aki nem akar chip-et tetetni a kutyájába, mik az ellenérvei, és változott-e valamit a véleménye most, hogy kötelezővé teszik?

Figyelt kérdés

2012. okt. 21. 19:49
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/225 anonim ***** válasza:
41%

"Mert a kutyám nem megy ki az utcára, így nem veszik el."

"Feleslegesen nem költök a kutyára."

Én ezeket hallottam olyan kutya tartóktól, akiknél csak úgy van a kutya a háznál de nem nagyon foglalkoznak velük.

Ezek az emberek véleményem szerint nem is fogják chipeltetni kutyáikat, úgysem fogják ellenőrizni őket.

2012. okt. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/225 anonim ***** válasza:
19%
Mi a kutyáimat csak pórázon sétáltatjuk, soha nem engedjük ki őket az utcára. Nagyon vigyázunk rájuk és mindkettő ivartalanított, úgyhogy kóbor kölyköket sem tudnának "gyártani".Szerintem ez a rendelet arra lesz jó, hogy mégtöbb kutya kerüljön az utcára. Az oltások idején így is elég sok kutyus kerül az utcára. Fel vagyok háborodva mert ezzel azokat a gazdikat büntetik, akik felelős állattartók.
2012. okt. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/225 anonim ***** válasza:
75%
Én pl falun lakom. Itt nem is hallott senki a chipről, ha lát valaki egy kóbor kutyát, csak legyint, mondván, hogy majd a sintér elviszi. Kb. a nullával egyenlő az esélye annak, hogy ha a kutyám elszökik, valaki majd a hóna alá csapja és dokihoz viszi... Még a saját kutyájukat sem oltatják be az emberek, "mer a Morzsi úgyis a láncon fog elpusztulni"... Az enyém ennek ellenére chipes, de sajnos úgy gondolom, hogy ha ne adj isten elszökne, semmi jelentősége nem lenne ...
2012. okt. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/225 anonim ***** válasza:
79%

"Fel vagyok háborodva mert ezzel azokat a gazdikat büntetik, akik felelős állattartók." Egy felelős állattartónak törvény nélkül is alap dolog, hogy chipet rakat a kutyájába. Azok, akik 5000 ft miatt kirakják a kutyájukat az utcára, azoknál képzelem milyen jó élete lehetett előtte is.

Igaz, hogy falun úgy tűnik sehová nem vezet a chipezés, kb 10-20 éven belül ez meg fog változni, mert akkor már természetes dolog lesz. Ha sosem kezdjük el, akkor viszont sosem fog széles körben elterjedtté válni. A chip előnyeit nem fogom részletezni, bizonyítsa az a sokszáz-ezer kutya, akik a chipjük miatt keveredtek haza.

2012. okt. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/225 anonim ***** válasza:
38%
Thea. A felelős állattartó nem ad lehetőséget arra, hogy a kutya elszökjön. Mikor befogadtam a kisebb kutyánkat 3 éve, elég sokat megszökött. Utcahosszakat rohantam utána, nehogy eltűnjön a szemem elől. A másik kutyám egy 9 éves vak vizsla. Havonta kb 15-20000 ft az 5 szemcsepp és a szteroid valamint a savlekötő. Több, mit százezerbe kerültek az orvosi vizsgálatok. Hál istennek, és a napi 3-4-szeri csepegtetésnek nincsenek fájdalmai( glaukóma+ szaruhártyafekély.) Ezek mellett nem biztos, hogy meg fogok tudni engedni magamnak egy olyan dolgot, amire tudom, hogy nem lesz szükségem. Ez a két kutyámnak 10000, ami két heti szemcsepp ára. Ennyit a felelős állattartásról.
2012. okt. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/225 anonim ***** válasza:
85%

Lesz ellenőrzés.

Az önkoriknak muszáj lesz összeírni a kutyákat. Az állatorvosoknak oltáskor jelenteni kell, ha jelöletlen a kutya. Persze, lesznek kert hátuljában eldugott kutyák biztosan. De elenyésző lesz a számuk.A magyar amúgy is olyan, hogyha az én kutyámnak kellett a chip, a szomszédé nehogy már megússza.

Ami kutya most a törvény miatt utcára, gyepire kerül, azok sajnos az áldozatai a törvénynek. . De vélhetőleg a gazdáiknál nem lesz utánpótlás. Ha nem is egy év, de pár éven belül visszaszorulhat az azonosítatlan kutyák száma.

2012. okt. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/225 anonim ***** válasza:
66%
beírtam ide egy hosszú monológot, de inkább kitöröltem, kár belétek a szó. annyit írok csak, hogy aki a chip fontosságát, és lényegét nem érti, az nagyon buta.
2012. okt. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/225 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat! Chip melletti érveket már sokat olvastam itt (hogy aki nem akarja az buta, ostoba, felelőtlen, állatkínzó, rossz gazda, nem szereti a kutyáját és passz), ezért érdekelnének most azok véleményei is, akik ellene vannak. Durva, lekezelő és kioktató hangnemmel, a másik szidásával csak azt érnénk el, hogy újabb dologban megosszanak és egymásnak ugrasszanak minket kisembereket. (Sajnos ezt teszik rengeteg témában, és mi besétálunk a csapdába.)


Azt gondolom erről, hogy aki gondoskodó gazda, az chip nélkül is az, aki meg nem törődik megfelelően a háziállataival, azt nem fogják emberileg megváltoztatni egy szabállyal, továbbra is felelőtlen marad, és esetleg még rosszabbra fordulhat a helyzet, pl kidobja a kutyát még chipeltetés előtt, vagy megpróbálja majd kimetszeni a nyakából. A nem kívánt szaporulattal szintén ezt teheti, rossz belegondolni. És nem fog ezentúl sem jobban vigyázni, hogy ez ne következzen be, hisz nincs meg benne a felelősségtudat és a szeretet az állatok iránt, sőt, frusztráltságában még rajtuk vezetheti le a dühét.


Ami pedig a szerető gazdikat illeti, szerintem amikor valaki a beültetés árát sokallja, nem a kutyájától sajnálja azt a pénzt (mert ilyen vádakat olvastam itt), inkább akikhez vándorol, mert azért ez nem kis üzlet.


Az elszökésről: több mint 10 év alatt nálunk egyszer sem szöktek el. De ha mégis megtennék, visszajönnének. (Ha kifut az úttestre, az ellen meg nem véd a chip.) Ha mégse jönnének, megkeresném őket. A menhelyeket körbetelefonálnám, nézném a honlapjukat, hirdetést adnék fel. Ha pedig sétáltatás alatt szöknének el (de ez már tényleg csak feltételezés), akkor rajtuk van a biléta, vízhatlan, névvel és telefonszámmal. Ha valaki akarja, visszajuttatja, ha nem akarja, akkor úgyse lesz semmi.


Lehetett volna egy óriási kampányt csinálni ennek, és rendelőkben, kutyasulikban, rendezvényeken nyakörvre akasztható kis hengereket árulni, szinte hozzávágni a gazdikhoz, amibe bele lehet rakni egy cetlit az elérhetőséggel, modjuk 100 forintért. Szintén lehetne óriási (az eddiginél sokkal nagyobb) kampányt csinálni annak, hogy pl jön a Szilveszter, mindenki nagyon, de nagyon vigyázzon a kutyájára, ellenőrizze a kerítést, vagy vigye be arra a pár órára a lakásba a kutyát. Sőt! Lelkes önkéntesek, akik éppen nem buliznak, vagy otthon buliznak, vállalhatnák (én legalábbis szívesen vállalnék ilyet), hogy 31-én éjszakára befogadnak pár kutyát.


Ez persze most csak egy kósza ötlet volt, nyilván a világot nem váltaná meg, és lehetnek hátulütői, de most nem gondoltam végig, csak hirtelen jutott eszembe. Sokmindent ki lehetne találni. De a menhelyeket nem azok a kutyák terhelik le teljesen, akik 1-2 napig bent vannak, aztán a gazdájuk kihozza, hanem azok kutyái és kölykei, akiknek tényleg nem való háziállat, őrajtuk (vagyis kutyáikon) meg nem fog segíteni ez a szabály. Szóval szerintem a gyakorlati hatását kellene nézni a dolognak, nem pedig azt, hogy 1:100000-hez az esélye, hogy egyszer eltűnik a kutya, és akkor erre alapozzuk az életünket, és bebiztosítjuk magunkat. Mert a gyerekünk is eltűnhet, milyen jó lenne őket biztonságban tudni, mégsem rakatunk beléjük (egyelőre?) chipet. Tudom, sokaknak nem tetszik ez a hasonlat, pedig hát gondoljunk csak bele... És sajnos sok állatvédő fel van hergelve, már alapból ellenségesen állnak ehhez a témához, kapásból negatív jelzőkkel illetik a másikat, csak mert más véleményen van, és meg se akarják hallgatni a másikat, mert forr bennük a düh, amit egymás köreiben turbóznak fel magukban. Nem mindenkire vonatkozik ez persze. De sokak hangneme nem emberhez méltó. Örülök, hogy az eddigi válaszok kulturáltak voltak. És örülök annak is, ha jönnek még ilyenek.

2012. okt. 22. 02:29
 9/225 anonim ***** válasza:
29%

Apám például egész egyszerűen hülyeségnek tartja és nem tudom meggyőzni az ellenkezőjéről, pedig nálam még a lakásban élő onnan ki sem mozduló macsek is rendlekezik chippel és útlevéllel. Nekem az a benyomásom, hogy ez a csakazértse érvelés, tök mindegy mi a valódi érv. Mikor mondtam, hogy nem kaphat oltást, és hogy büntetnek érte, arra az volt a válasz, hogy a megyei főűllatorvos jó barátja, és nyugodjak csak meg, nem lesz itt semmi probléma.

Úgyhogy nálunk az lesz a megoldás, hogy bepakolom a kis 70 kilóját a kocsimba, bechipeztetem saját pénzből és nem szólok róla és kész.

2012. okt. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/225 anonim ***** válasza:
72%
Ellenőrzés lesz, ugyanis az állatorvos nem olthatja majd be addig a kutyát veszettség ellen, amíg az be nincs chipezve. Vagyis a kedves tulajdonos, aki erre nem hajlandó számíthat egyszer büntetésre a hiányzó chip miatt, másodszor pedig a hiányzó veszettség oltás miatt. Lehet erősködni, hogy márpedig ő nem, de ebben az esetben készítsen elő egy igen tetemes összeget az illető.
2012. okt. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!