Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy oldanád meg, hogy ne...

Hogy oldanád meg, hogy ne ugorjon fel az ablakba?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy befogadtunk egy macskát.A lakásban nem akarjuk tartani,mert nem szobatiszta.A pincében van éjjel,napközben meg a teraszon,néha beengedjük a lakásba is.

A teraszon van a konyhaablak,ami kb 1 m magasan van,így könnyedén felugrik az ablakba.

Ez még nem is volna gond, ha ott ülne csak.De be akar jönni, felugrik az ablakra, karmolja , csikarja...

Nem győzöm pucolni kívülről....

Mit kéne csinálni,hogy ne tudjon felugrani?


2013. jan. 25. 08:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Nem jó helyre írtad a kérdést. / állatok-macskák / De szerintem ,nem tudod leszoktatni. Biztos bent is lehetett az előző otthonában.
2013. jan. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Lemaradt. Lehet kapni valami ,macska távol tartó sprét.
2013. jan. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Vicuska87 ***** válasza:
73%

Ha a macska eddig bent volt, akkor sehogysem tudod leszoktatni róla. Honnan tudod hogy nem szobatiszta? Minden macska akit beviszel, és megmutatod neki az almot egyből tudja használni.

Csinálj belőle benti cicát! Nem kell hozzá sok minden, csak ivartalanítás, féregtelenítés, alom, kaparófa, fésű, és valami közepes minőségű eledel. Persze ezt nagyja részt akkor is megkellene kapnia ha kinti cica!

2013. jan. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Egy ivartalanított, ápolt macskával az ég világon semmi gond nincs bent a lakásban. Az almot 1-2nap alatt megtanulja mindegyik használni. Ha annyira be akar menni, engedjétek, a macska ilyen szempontból akaratos állat, nem tudod neki megtiltani, hogy csak kívülről nézhet befelé és még az ablakot sem piszkálhatja.

Ivartalanítani mindenképp kell, ha benti, vagy kinti-benti is.

2013. jan. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Onnan tudom, hogy nem szobatiszta, kedves válaszoló, hogy többször a hűtő elé kakált,mikor bent volt.

vettem almot, abba belepisilt, de továbbra se kakált oda...

2013. jan. 25. 11:41
 6/19 A kérdező kommentje:

De a kérdésemre eddig konkrétan csak a macskét távoltartó spré,amit használható...

Nem akarok benti macskát belőle.Ezt hagyjuk.

A pincénkben sok egér van, egerésszen.Enni természetesen kap azért:))mielőtt leharapnák itt a fejem...:)

2013. jan. 25. 11:44
 7/19 anonim ***** válasza:
Vegyél macska távoltartó sprayt, azt utálják. Általában citrus illata van. De ha felugrik, és egy citromot tartasz az orra alá, és ezt eljátszod vele 2-3x, nem fog többet felugrálni.
2013. jan. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Köszi!!!

Én arra is gondoltam, hogy az ablakpárkánnyal kellene csinálni valamit, hogy ne tudjon ráugrani...

2013. jan. 25. 12:14
 9/19 anonim ***** válasza:
Rakhatsz rá kétoldalú ragasztószalagot is, így a mancsa odaragad ha felugrik. Így egy pár felugrás után megszokja, hogy ott mindig valami kellemetlen vár rá, sé nem próbálkozik többet:)
2013. jan. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
86%
Egy macska nem egérriasztó, nem kellett volna befogadnod, keress neki tisztességes gazdát, aki macskaként tartja, nem egérriasztónak.
2013. jan. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!