Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy oldanád meg, hogy ne...

Hogy oldanád meg, hogy ne ugorjon fel az ablakba?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy befogadtunk egy macskát.A lakásban nem akarjuk tartani,mert nem szobatiszta.A pincében van éjjel,napközben meg a teraszon,néha beengedjük a lakásba is.

A teraszon van a konyhaablak,ami kb 1 m magasan van,így könnyedén felugrik az ablakba.

Ez még nem is volna gond, ha ott ülne csak.De be akar jönni, felugrik az ablakra, karmolja , csikarja...

Nem győzöm pucolni kívülről....

Mit kéne csinálni,hogy ne tudjon felugrani?


2013. jan. 25. 08:38
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
75%
Én vidéki vagyok, de nagyon nem szokás ezért macskát tartani. Itt a kanapén ül a macska és ágyban alszik.
2013. jan. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Hát,nem vagyunk egyformák.

Megengeded, hogy eldöntsem az én házamban akarok -e állatot???

Attól még hogy nálatok bent van a macska az ágyon,én még azért nem fogom megengedni.Nem baj?

Nem szeretem a lakásban az állatot.van 2 teknős.

és volt tengerimalac a gyerekeknek.Kutyáink is vannak ,és azok sincsenek bent.Attól még szerethetjük az állatokat.


Ja, és van egérfogónk, veszünk egérmérget,és mégis van a pincénkben egér.

Lehet,hogy bántja a lelki világodat, hogy mi meg örülünk, ha elriassza a macska az egeret, ha meg nem is fogja.


De most már leakadhatnánk erről a témáról.

Mivel kaptam már használható,/ nem kötözködős választ/,megköszönöm,és még töröm a fejem...

2013. jan. 25. 16:37
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Citromdarabokat tegyél kívülről az ablakpárkányra,annak nem szeretik a szagát.És a teraszra is tegyetek neki egy meleg kuckót,ahova behúzódhat.Ez lehet egy papírdoboz egy régi takaróval.
2013. jan. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%
Ivartalanítva van egyáltalán? Vagy a kicsikkel mit teszel? Ha kandúr akkor pedig az átlag életkora 3-4 év lesz. Vagy ebben is vidéki gondolkodású vagy? Az ivartalanított macskák egyébként is jobb egerészek.
2013. jan. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Mecse ***** válasza:
100%

A 2 oldalú ragasztószalag nagyon hatékony ilyen célra így nem köti össze a kellemetlenséget az emberrel (azzal ellentétben mikor citromot dugdosnál az orra alá), simán leesik neki hogy amikor nincs ott az ember akkor a negatív dolog sem történik, így valami olyan kell ami nélküled is működik.


Szóval a ragasztószalagot ajánlom.


Én tisztában vagyok vele hogy semmi közöm ahhoz hogy ki hol / hogyan tartja az állatát, viszont egy dolgot nem tudok szó nélkül hagyni. Ha van egérmérgetek és a cica mondjuk olyan egeret fog amelyik már mérgezett,és elfogyaszt belőle, akkor elpusztulhat tőle.


Így hogyha a cica jó egerész, akkor hanyagoljátok a mérget mert az egerek mellett a macsekot fogjátok megmérgezni vele.

2013. jan. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
84%

A 16-ossal egyetértek, a cica és az egérméreg nem fér meg.


Szerintem nem feltétlen baj, hogy kinti a cica, ha etetve van, van meleg helye, ahova behúzódhat, ÉS ivartalanított, valamint viszik orvoshoz, ha beteg!!

2013. jan. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Az egérméreggel kapcsolatban.Lehet,hogy vidéki vagyok, amire már többször céloztak.De annyi eszem nekem is van, hogy nem szórunk le, ha ott a macska.Azt arra írtam, hogy azelőtt használtunk....
2013. jan. 26. 07:50
 18/19 anonim ***** válasza:
70%

Akkor légyszíves olvass utána az ivartalanításnak az interneten vagy kérdezz meg egy állatorvost.

Miért hiszed, hogy rosszat akarok az állatodnak?

A kandúrok amikor ivarérettek lesznek, harcolnak majd a többivel, sérüléseket szereznek, betegségeket kapnak el, amibe bele pusztulnak később. Nem beszélve arról, hogy hány nőstény macskát termékenyít meg, ezzel felesleges szaporulatot létrehozva, amit mindenki tud, hogyan intéznek el az ilyen vidéki helyeken.

2013. jan. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
62%

"Képzeld, kandúr, és az ivartalanítási kérdés egyátalán fel se merült. "


De ha ennyire nem törődsz a macskáddal, akkor minek tartod? Ivartalanított kandúr elélhet 20 évig is, a nem ivartalanított meg jó esetben 4 évig, de az átlag 2-3 év. Komolyan ennyit számít neked az a kemény 5000 ft, amiért ivartalanítanák?(ráadásul részletekben is lehet fizetni az állatorvosnál!!)

2013. jan. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!