Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az gáz, ha a macskámnak nem...

Az gáz, ha a macskámnak nem engedem, hogy elkaparja a toját?

Figyelt kérdés

Ő szeretné szorgalmasan kaparászni, de el szoktam venni onnan, mert jobban szeretem és higiénikusabb is, ha a "virslije" ki van dobva, minthogy ott maradjon a földben. Ha meg elkaparja nem tudom hova csinálta és ezért nem fogom feltúrni az egész kertet.

Egyáltalán le lehet szoktatni a kaparászásról?


2009. szept. 1. 14:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
a toját XDDDD. Két percig nem értettem miről van szó. Amúgy én úgy hagyom. A macska ösztönében van, hogy elássa az ürülékét.
2009. szept. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%
Figyi leirom helyetted inkább-szar,ürülék,végbélsár,kaka..stb nevezd ahogy szeretnéd,csak a nevén könyörgöm!!! Amugy nem lehet leszoktatni mert ez egy ösztön a macskánál.
2009. szept. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hiába is erőlködsz, úgyis a cica fog győzni, vagyis arról nem fogod soha leszoktatni, hogy az ürülékét ne kaparja el. Ez ösztönösen jön a macskánál.

A mi macskánk volt, hogy a kutyám pisijének a nyomát is hasonlóan eltüntette. Tök ari volt :)

2009. szept. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

toját :DDD ilyen szó nem létezik :D


És nem lehet leszoktatni.

2009. szept. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Leszoktatni nem tudod, de egy helyre szoktatni igen. Es akkor nem kell az egesz kertet felasnod...
2009. szept. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Gáz. Ez nekik hozzátartozik a dolog folyamatához. Szerintem hagyd, hogy elkaparja a k@kát, majd utána szedd fel. Ugyanúgy, ahogy az ember az almot is takarítja. Azért az szerintem látható, ahol megdolgozta a földet.
2009. szept. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Ha elássa, akkor nem tudom hova csinálta, ha nem láttam előtte közvetlenül. Egyébként a kertnek egy részére csinálja, pont a bejárt mellé. De ez is elég nagy terület ahhoz, hogy állandóan átforgassam.


(Nem értem egyeseknek mi a gondja a megfogalmazással. Gondolom akkor azt a szót sem hallottátok eddig, hogy tojik. Szerintem elég hülyén hangzik, ha azt írom, a macskának tojása van. :D)

2009. szept. 1. 15:46
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

De lennek a helyedben, az en macskamnak esze agaban sincs elasni, pedig mar a kezemmel mutattam neki. Masfel eves, mar igy is marad szerintem. Eleg kiabrandito minden reggel nezni a nagy kolbaszat az alomtalcaban... :)

Szerintem leszoktatni nem lehet, mint ahogy raszoktatni sem. Osztonos.

2009. szept. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Hát igen, ez a másik véglet.

Én is ismerek ilyen macskát. Nem messze lakik tőlünk és még csak puha földet sem keres neki. Múltkor pont arra jártam és pont előttem rakta le a "virslijét" az utcán a járda közepére. Még csak meg sem próbált kaparászni körülötte, hanem elszaladt.

2009. szept. 1. 16:57
 10/12 anonim ***** válasza:
A macskák ösztönösen kaparásznak székelés után, hogy elássák a végterméküket.Amikor a macskám még kicsi volt, és néha a lakásban a csempére kakilt, még ott is próbálta elásni, tehát kaparászta a csempét :DD lol Lehet szoktatni erre-arra a macskákat, de elég nehéz.Mellesleg nem kell föltúrni az egész kertet ha esetleg elássa valahol, egy idő múlva lebomlik úgyis, persze megértem azt is ha nem akarod, hogy pl. a zöldségeskert tele legyen macskaszarral. Amúgy, "toj" ,"virsli" :D Kösz, ezeken jót nevettem :DDD
2009. szept. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!