Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ez jót jelent vagy inkább...

Ez jót jelent vagy inkább rosszat, ha megfogom a macska nyakbőrét?

Figyelt kérdés

Felnőtt macskámnak ha megmarkolom a nyakbőrét, akkor abbahagyja a tevékenységét, de ahelyett, hogy ledermedne, megadó pózba helyezkedik, fejét majd a testét is lefekteti a földre és oldalra dől. Eközben semmi feszültséget nem érzékelek rajta. Néha még a szemét is becsukja hozzá. Miután megadta magát, elengedem a nyakát és egy kicsit végig simítom a kezem a hátán, hogy ezzel is érezze, nyugi van. A macskám pedig úgy marad és hagyja, bármit csinálhatok vele még 5 percig.


Azért kérdem, mert a többi macskánál ha ezt megcsinálom, nem lesznek nyugodtak, és ahogy elengedem őket már szaladnak is el.


2013. jan. 26. 22:21
 1/7 anonim válasza:
A macskák, a nagymacskák a kicsinyeiket igy szálitják. Tuddják hogy ha macska nöstény megemeliöket a nyakbörétöl a játékot abba hagyni és az nőstény macska uralkodik rajta hagya hogy bármit tegyen vele. Ugy látszik a te esetedben ugyan ez játszodik le. A macska lehetséges születésétöl kezdve nálad van és az anyának hisz!
2013. jan. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, ha nyakánál megragadják, minden macska ledermed (ösztönös reflexből), aztán ahogy elengedtem a nyakukat már ugranak is elfele. De ez el is dobja magát meg minden.... :D
2013. jan. 26. 23:48
 3/7 anonim válasza:
az én 5 éves macskámmal, nőstény, ha ezt csinálom, fúj és morog. Miért?
2013. jan. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ha nincs ivartalanítva azt hiheti, hogy meg akarod hágni...


Ha ivartalanítva van akkor, meg passz. Rossz élményei lehetnek ezzel kapcs., de ha megfogod azon a ponton MINDEN macskának le kell merevednie ez ilyen születési reflex, olyan mint a hapcizás. Úgy hogy valószínűleg rosszul fogod meg.

2013. jan. 27. 11:55
 5/7 anonim ***** válasza:
Nos én kipróbáltam a cicámon. Megfogtam a nyakánál a bőrét (már alapból fekvő pozícióban volt) és egyáltalán nem foglalkozott vele ugyanúgy letette a fejét a földre meg minden, mikor elengedtem akkor meg csak bámult rám. Lehet hogy már túl öreg ehhez?! (9 éves)
2013. jan. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Ivartalanítva van, de bárhogy felemelem, ha simán, akkor is ezt csinálja, de csak az elején. Aztán elvan.
2013. jan. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

[link]


Ez egy videó a jelenségről! (de az én macskám még mindig eldobja magát, nem pedig csak ledermed... xDD)

2013. jan. 27. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!