Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elképzelhető hogy sokkot...

Elképzelhető hogy sokkot kapott a macskám?

Figyelt kérdés
Van egy kölyök (kb. 8 hónapos) macskám. Egy fél hónapja megfázott kb. Köhög, taknyos az orra, kicsikét csipás is a szeme... pár napja pedig olyan, mintha teljesen elgyengült volna illetve sokkot kapott volna. Nem tudom mennyit eszik, anyu szokta etetni, viszont teljesen erőtlen, amikor gyúrni próbál akkor is nagyon kis gyengécske, és úgy semmihez sincs kedve... :( mintha sokkot kapott volna, és olyan üvegesen néz maga elé néha... nincs ivartalanítva! mielőtt még leszolnátok, jelenleg nem úgy alakult az anyagi helyzetünk, tehát orvoshoz sem mostanában tudunk menni vele... nincs valakinek valami tippje, hogy hogyan enyhíthetnénk ezt az állapotát?

2013. jan. 25. 22:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A sokk nem ilyen, ez valószínűleg valami más lesz. Mindenképpen orvoshoz kellene vinni, lehet szervi baj, illetve fertőzés (leginkább vírusos, de bakteriális is).

Ezzel otthon nem sokat tudsz kezdeni, próbálj részletfizetést kérni az állatorvostól, vagy kérdd meg, hogy kifizethesd később.

Mikor tudnátok elvinni hozzá a cicát?

2013. jan. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ó, hirtelen csak a főkérdésre koncentráltam, bocsánat! (Attól a válaszom még érvényes, csak most kiegészíteném.)

A többi tünet figyelembevételével (köhögés, orrfolyás stb.) még valószínűbb, hogy vírusos fertőzése van, amelyre antibiotikumos kezelést rendel majd el az orvos.

(Ne adj neki embereknek való antibiotikumot - ha esetleg van otthon - mert ezerféle van, és ha rosszat adsz neki, vagy nem megfelelő dózisban, akkor el is pusztulhat.)

Az antibiotikum alapvetően nem annyira drága, valószínűleg megúsznád 5 000 forint alatt az egészet (ha szerencséd van 3000 forint körül), tehát mindenképpen ajánlott lenne elvinni egy állatorvoshoz, mert később még többet kell majd rá költeni, illetve ha szövődmények alakulnak ki, akkor a cica esélyei sem lesznek annyira jók a gyógyulásra...

2013. jan. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
Lehet, hogy macskanátha. Akkor minnél hamarabb szerezz valahonnan pénzt és vidd orvoshoz mert a macskanátha kezelés nélkül halálos.
2013. jan. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Macskanátha is lehet. 3 cicánk is elkapta régebben. Kettő kapott antibiotikumot, a harmadik csak néha köhögött, ő meggyógyult magától. Tartsátok meleg helyen, ne kóboroljon mostanában.
2013. jan. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Vicuska87 ***** válasza:
32%
ÁLLATORVOS!
2013. jan. 26. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
52%
Igen ez macskanátha. Az állatok nem úgy betegednek meg,mint az emberek, ne azonosítsátok a tüneteket. orvoshoz kell vinni, ha még egyáltalán van esélye rendbe jönni, nagyon elhanyagoltátok. Ha elpusztul, ne tartsatok így macskát, hogy nincs pénz. Egy macska kiadásokkal jár, ivartalanítás, orvosi ellátás, különben szegény így jár, mint a tiétek.
2013. jan. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Olyan, hogy megfázás nincs, csakis fertőzés. Vidd el orvoshoz, mert már így is két hete beteg. Egy antibiotikum kúra hamar helyrerakja, magától nem biztos hogy meggyógyul. Erre nincs házi gyógymód.
2013. jan. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy vak szegényke?
2013. jan. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A kezeletlen macskanáthától megvakulhat! Remélem még nem tart ott szerencsétlen...
2013. jan. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem ne nézd le az állatokat, értsd meg, hogy ugyanolyanok mint Te vagyok én. Akkor talán megérted, hogy mint ahogy egy gyereket, úgy egy cicát is el kell vinni orvoshoz ha valami problémája lesz.

Én a macskámra egyenrangú társként tekintek. Ez nem azt jelenti, hogy mindent szabad neki - de nekem sem szabad bármit megtennem ővele. Volt már olyan szeretet-kitörésem, hogy elsírtam magam amikor a macskámra gondoltam, mert annyira imádom. Megérzi ezt, és meghálája.

Mivel nálunk nem volt gyakori a macskabetegség, nem vagyok túl jártas a témában, de annyit mondok, hogy nézd meg a lázát. A keresőbe te is tudsz informálódni a macska lázas állapotáról, ill a macskanátháról. Ha lázas, akkor hideg nedves törülközőt kell ráteríteni. Adj neki sok folyadékot. Adhatsz neki kamillateát is!

Egy kis élőlény nem játékszer, és az írásodból ítélve, nekem az a benyomásom azt hiszed valami plüss. Ha az én macskám betegeskedne majd ezt követően ilyen elgyengüléseket produkálna, hát... meg lennék ilyedve...

2013. jan. 27. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!