Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit kell csinálni ha a macska...

Mit kell csinálni ha a macska nyávog?

Figyelt kérdés

Nyávog, a hátára fekszik, törleszkedik, közeledik??

Csak azért mert ez a macska idáig félt tőlem és menekült. Már visszanyávogtam neki, kaját meg nem adok mert így is kövér??



2013. jan. 28. 09:33
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:
HiHihi... Fogtam a kaját, kicsaltam vele a kertbe, most ott nyávog de nem hallom...:)
2013. jan. 29. 08:53
 12/35 anonim ***** válasza:
100%

Amacska nem nyávogógép, a macska nem "csak nyávog", hanem igen változatosan kommunikálólény, aki azt szeretné ha odafigyelnénk rá. Az, hogy mit kell tenned a hangtípusától függ. Ha magas/éles és felfelé ívelő, az kérést és akaratot fejez ki. A magas hang, mely lehet felfelé ívelő, de vegyül benne "rr" vagy "m" játékra hív. Az alanyocs rezgésű hangog, amiket a macska halkabban fejez ki és a végüg lefelé ívelő vagy egyvonalú és rövid az kedveskedést, köszönést jelez. A hangos, hosszan kitarott, de mélyebb hang pedig fájdalom vagy agresszió jele; de lehet tüzelés is.

A macskák nagyon okos lények, főképp ha megtanulod, hogy teljes nyitottságot követelnek, de nem uszíthatod rájuk az akaratodat. Ha nyitott vagy egy macska felé,éstiszteled amacskát, meg fogjaérezni és előbb utóbb eljutto arra a szintre (mint én a sajátommal), hogy egymás gondolatait kitaláljátok. Nagyon hálás és figyelmes teremtmények ők, ha van mire annak lenni.

2013. jan. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:
Igen csak a macska nem való lakásba egyáltalán ezt nem érti meg a tulaj.
2013. jan. 29. 19:43
 14/35 anonim ***** válasza:
100%
a mi macskánk is lakásban van évek óta.ki semakar menni.és tényleg okos.az erkélyre van kitéve az alom,oda jár piszkolni.a múltkor nem voltunk itthon,nem tudtuk kiengedni,mert kéredzkedik ha kell neki és a wc-be bement,igaz,hogy nem a wc-be,de mellé piszkolt.kis aranyoskám.ő meg jön állandóan nyaldos,kezemet,lábamat.mert szeret.
2013. jan. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
100%
mi a fenének költöztél oda? képzeld, itt Angliában nemhogy a macskát, de a hatalmas nagy kutyákat is bent tartják. képzeld, az emberek szeretik az állataikat, és nem akarják, hogy bajuk essék. márpedig egy utcai macskára ezernyi veszély leselkedik.
2013. jan. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan lehet lakásban is. Az enyém kinti-benti és igen, na most figyelj: VELEM ALSZIK! :D Szörnyülködjél csak fúj, fúj... :P
2013. jan. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
Azén macskám is kövernek tűnik, meg hájas, de most megnéztem és ki lehet tapintani a bordáját :O (ez elhízott macskának nem lehet)
2013. jan. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:
Azt tudtam hogyha el akarom űzni a macskát mindenki ellenem lesz. Mindenki őket pártolja én nem. Éljen Frakk és Károly Bácsi!
2013. jan. 30. 09:11
 19/35 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudtad, akkor minek kérdezel f*szságokat, hülyegyerek? Neked nem való macska, az már tuti. Szegény, helyetted is sajnálom, hogy ilyen hülye (majdnem gazdit írtam, de te nem az vagy) akárkije van.
2013. jan. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 Vicuska87 ***** válasza:

Te albérlő vagy ott nem? Akkor neked mi közöd van a macskához? Szerintem semmi!

Költözz el onnan!

A macska igenis lehet benti állat, sőt ma már inkább azt preferálják!

2013. jan. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!