Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Gonosz a macskám. Természetile...

Gonosz a macskám. Természetileg ilyen vagy mit lehet csinálni vele?

Figyelt kérdés
Kiskorában is nagyon rossz volt, de azóta se nőtte ki, és szerintem már nem is fogja. Miközben alszok, neki ugrik az arcomnak és úgy belém karmol, hogy megmarad a helye. Felmászik a szekrény tetejére, szerintem csak azért, hogy engem idegesítsen, és miközbe mászok fel érte jót röhög rajtam. Ki lehet belőle ezt nevelni, vagy ilyen marad örökre? :( ha igen, hogyan?
2013. jan. 31. 06:23
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Egyetértek a többiekkel, csak unatkozik. A pofánvágós kommentelőnak meg üzenem, hogy az édesanyjának is hasonló jókat, egy vízipisztoly segítségével igen meg lehet nevelni. Szerintem le kéne fárasztani alvás előtt a cicát.
2013. jan. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Az enyém mikor kicsi volt, meg úgy 1-2 éves koráig mászott kukába, asztalra, konyhapultra, függönyre, nekiugrott a lábunknak és a kezünknek is ha odaraktuk. Soha nem gondoltam róla, hogy gonosz. Ha fölmászott valahova vagy karmolt, akkor határozottan rászóltam(az elején még a seggére is kapott, de nem túl erősen, csak éppenhogy megértse). Ha éppen jól viselkedett, akkor nagyon sok simi , kaja, egy kis játék(minden macskának, amit szeret) Fél évbe telt mire megtanulta, hogy nem kukázunk, nem mászunk az asztalra és a konyhapultra és nem szedjük le a kaját az asztalról és nem ugrunk neki az emberek lábának. A függönyre már nem mászik, bár alul még néha szaggatja és a kezem után is kapni szokott még, de ezek nem túlságosan zavaróak és mindig rászólok, hogyha azt akarom, hogy valamit ne csináljon. Mostmár ha azt mondom neki, hogy valamihez nem nyúlhat hozzá(pl leteszem a földre a tányéromat), akkor nem is nyúl hozzá, ha otthagyom a tányért és elmegyek 1 percre, akkor se(pedig van, hogy sajt, sonka is van rajta, amit imád). Ha azt mondom neki, hogy nem mehet ki az ajtón, akkor nem is megy ki. Úgy érzem, hogy nagyon erős kötődésem van ezzel a macskával, nagyon szeretem őt.


Mielőtt a macska elalszik le kell fárasztani(az enyém, ha én nem fárasztom le, akkor lefárasztja magát, rohangál össze vissza a házba és szétszedi a függönyt, úgyhogy ilyenkor inkább kap egy labdát vagy játszok vele cipőfűzővel vagy dobálom a labdáját/plüssjátékát). Ha lefárad, akkor jól fog aludni este, de szerintem nem ártana kizárni abból a helyiségből, ahol alszol, mert ez így nem jó, hogy össze-vissza karmol(Mikor csinálja ezt a karmolást? Nem lehet, hogy szeretne valamit tőled? Minden éjjel csinálja?) Én a helyiségből való kizárást javaslom(ha van rá mód) és akkor biztosan nem lehet gond. Ha meg fölmászik a szekrény tetejére, akkor hagyd ott vagy zörgesd meg a kajás zacskót és akkor lejön, ha meg nem tud lejönni, akkor hagyd ott egy darabig, ne ugorj azonnal, ahogy fölmászik(az enyém is rengeteget ült a könyvespolc tetején, de ha láttam, hogy mászott, akkor határozottan rászóltam és nem ment oda vagy otthagytam és vagy visszajött magától vagy nyávogni kezdett és akkor levettem).


És a macska nem tud kiröhögni, gonosz lenni. Lehet, hogy azért megy fel, hogy téged "idegesítsen", de az csak azért van, hogy foglalkozz vele. Figyelmet akar, ha otthagyod és nem mész föl ért remélhetőleg megtanulja, hogy ezzel nem ér el semmit vagy csak szereti azt a helyet. Játssz sokat vele és akkor majd remélhetőleg nem fog ilyeneket csinálni.


Sok sikert a neveléséhez. Semmi sem lehetetlen, csak kitartás kell hozzá. Minden macskánál megvannak a módszerek, hogy hogyan lehet nevelni.

2013. jan. 31. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Mimó_ válasza:
Egyszer voltam egy művelődési házban egy előadáson, amikor is az előadó azt mondta, hogy a macskákba bele tud menni a gonosz.. Nagyon rámjött a nevetés, mert elképzeltem egy ismerős macskát, akibe épp belemegy a gonosz. Mindenesetre egy teltházas előadáson mindenki előtt megszégyenítve az előadó kiküldött... Ennyit róla.
2015. jan. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!