Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért ilyen a macskám?

Miért ilyen a macskám?

Figyelt kérdés

Nem értem miért viselkedik sokszor agresszívan velem a macskám. Nem tudom hova tenni, nem tudom eldönteni, hogy most azért csinálja azt mert játszik, vagy azért mert nem szeret? A probléma: sokszor nekem ugrik akár az arcomnak akár a lábamnak, hátamnak. Mindegy neki, támad. Egyik pillanatban simogatom a másikban pedig már úgy néz rám hogy mindjárt megöl és már ugrik is. Mi lehet az oka? Kérlek titeket segítsetek ha tudtok valamit erről.

A cica 2,5 éves ivartalanított kan, egy éve él lakásban.


2013. febr. 2. 12:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Unatkozik és figyelemre vágyik!
2013. febr. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekünk is volt ilyen macskánk, ivartalanított kandúr. Ugyan úgy kezeltük mint a többi normális, dorombolós, kedves cicánkat, de sosem változott meg. Csak akkor simogasd amikor ő akarja és addig, amíg ő akarja. Mivel macskáról van szó, semmire nem lehet kényszeríteni amit nem akar.
2013. febr. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

1. szabály: Figyelj a macskád metakommunikációs jeleire, és tudni fogod mikor van "elege".

2.szabály: a macska nem egy dédelgetnivaló plüsálat, mind külön egyéniség. El kell fogadnod, mint egyéniséget.

3. szabály: Figyelj oda rá! Ezalatt a valódi fyigyelmet értem.

4. szabály: foglalkozz vele, fárazd le. Minden nap játék, futtasd meg, tanítsd, stb.

2013. febr. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy ő jön oda, nyávog megsimogatom a fejét, mert mást nem enged látom hogy tetszik neki mert még fel is ugrik az első két lábával, és behunyja a szemét, aztán egy másodperc múlva már úgy néz rám, és ugrik is rám. Dédelgetni nem szoktam nem is hagyja, csak amikor ő akarja, nagyon öntörvényű ezt tudom és elfogadom így nem macerálom, ha látom hogy elege van, de sokszor utánam is fut és a lábamat pacsizza.

Minden nap van játékidő és simi idő. Én mindent próbálok megtenni, mégis már szinte félek tőle. Nem tudom mi lesz majd nyáron, amikor majd nem lesz rajtam ennyi réteg, és minden karmolás a bőrömre megy...

2013. febr. 2. 14:44
 5/11 anonim ***** válasza:

Hmm. Nem lehet, hogy nincs megtanítva neki, hogy nem szabad durvulni?

Lehet csak játszani akar, csak ezt ilyen durván csinálja...

Vagy lehet régen kinti macska volt?

2013. febr. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen régen kinti macska volt, de akkor egyáltalán nem volt cicás, sosem dorombolt és nem szerette ha hozzá ért bárki. Mióta benti cica folyton dorombol és igényli a társaságot, mégis folyton bánt, de csak engem, páromat nem. Én játéknak fogom fel, így jobban érzem magam, mintha az mondogatnám azért csinálja ezt mert utál.
2013. febr. 2. 14:50
 7/11 anonim ***** válasza:

Jólvan. Két dolog történt.

Mivel behoztátok a meleg, puha lakásba, ezért mindig a közeletekben van, emiatt javult a viszonya veletek.

És mivel behoztátok a lakásba, nincs módja vadászni - mert valószínűleg kint macska lévén sokat portyázott, eközben vadászott is.

Az, hogy a férjed nem bántja, téged meg nem, lehetséges, hogy férjed a "nagyobb" nem mer vele kikezdeni, illetve férjed lelkileg pozitívabb önerősebb, magabiztosabb természet.

Ha elkezd durvulni szüntessétek meg a ráfigyelést legalább 5 percig, vagy fogjátok marokba (ne durván, csak fogjátok meg) a nyakán a bőrt és tartsátok úgy legalább fél percig. Az a legjobb, ha ilyenkor oldalára fekvő helyzetbe kerül (oldalán fekvő macska megadás jele).

2013. febr. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm szépen neked!
2013. febr. 2. 15:03
 9/11 anonim válasza:
Igen, valóban külön egyéniség. Az enyém is hasonló, megharap, nem szépen nyávog... Hangulatfüggő, mert van amikor dorombol és bújik. Mikor kicsi volt, kiugrott elénk és megijesztett. Néha nekik is rossz hangulatuk van és semmihez nincs kedvük, mint nekünk, ennyi szerintem :)
2013. febr. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
na? sikerült valamit csinálni?
2013. febr. 10. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!