Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért forog a balesetet...

Miért forog a balesetet szenvedett macskám egyfolytában körbe?

Figyelt kérdés
Egy utcánkban lakó ember nagyon erősen fejberúgta szegény cicámat (gondolkodtam azon, hogy fel is jelentem) és nagyon rosszul lett. 2szer volt nála az állatorvos, kapott szurit, és adott 11 tablettát amit be kell neki naponta délben adni. Ezt betartva odaadtam neki a tablettákat (amiket langyos vízbe kellett tenni, és meg kellett várni hogy feloldódjon), ivott langyos vizet és pépes ételeket evett. Minden rendben volt, játszottam is vele rengeteget, járt a macskaalomban is, de ma elkezdett furcsa módon megállás nélkül jobbra forogni. Először azt hittem, hogy csak a farkát kergeti, de egyre inkább kételkedtem ebben. Egy időre el tudtam vonni a figyelmét játékokkal, de azután megállás nélkül forgott tovább. Balra is tud fordulni, és sokszor leáll a forgással, de már nagyon félek, hogy komolyabb baja esett, mint hittem. Ő a legfiatalabb cicus a családban, és nem szeretném ha ilyen maradna. Szerintetek mi lehet a baja?

2013. febr. 2. 18:14
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja, és mellesleg folyton el akar bújni szűk helyekben, az ágy mögé is beszorult, ahonnan nagyon nehezen tudtam csak kiszedni szegényt. A doki mondta, lehet, hogy agyrázkódása van, viszont már egy hete beteg a cicus, és eddig nem csinálta ezt.
2013. febr. 2. 18:19
 2/7 anonim válasza:
Nem vagyok állatorvos de az a gyanum a rúgás közben megpattanhatott egy ér a fejében és a vér lassan szivárogva nyomja az agy egy bizonyos részét amire így reagál.Ne aggódj a macskák sokat kibírnak és a vérzés is elmúlik majd felszívódik az alvadt vér rendben lesz minden sok pihenésre van szűksége
2013. febr. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
elég durva ahogy igy olvastam, szerintem szolni kéne mégegyszer az állatorvosnak. ha sétál a macska nem dölöngél jobbra-balra?
2013. febr. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
nem akarlak elkeseríteni, de nekünk a párhónapos cicáknál volt ez. csak hogy őket nem rúgta fejbe senki :/ és hát nem maradtak velünk sokáig :(
2013. febr. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A doki olyan szurit adott neki, ami felszívja a vért a fejecskéjéből :) Rengeteget pihen, tegnap kezdett el felgyorsulni. És hát remélem, hogy nem fog eltávozni a cicus közülünk :)
2013. febr. 2. 18:30
 6/7 Vicuska87 ***** válasza:

Kitartás, de lehet, hogy én szólnék még egyszer a dokinak!

Majd írd meg, mi újság, a cicuval!

A szomszéddal meg nem tudsz csinálni semmit, annyit, hogy a macskádat, nem engeded ki a saját portádon kívülre!

2013. febr. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát igen, el se hiszem, hogy ezt merték tenni, mikor ennyit segítettünk nekik... Annyit láttam az ablakból, hogy elmennek ott (a kicsi fenyő eltakarta a nagyját) összenéznek majd röhögve távoznak, majd megláttam a macsekot az út közepén ténferegni. Ha nem veszem észre és hozom be, ott fog szörnyethalni, vagy kocsi üti el, vagy behúzódik a kocsi alá és ott fagy meg reggelre. Remélem abbahagyja majd ezt a forgást, és igen, a dokinak is szólni fogunk még :)
2013. febr. 2. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!