Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Idős macska és aktív kutya...

Idős macska és aktív kutya összeszoktatása lehetséges? Hogyan?

Figyelt kérdés

Van egy 15 éves cicánk, nem ivartalanított, nőstény. Egész életében lakáscica volt, kutyát max a szállítóboxból láthatott költözéskor. Eléggé elkényeztetett, és sajnos kiskorában nem lett rászoktatva arra, hogy "szépen" játsszon, úgyhogy tud karmolni rendesen. Amúgy korához képest hihetetlen játékos, ugrálós cicus, egy tízest simán letagadhatna :)

Úgy alakult, hogy hozzánk költözik egy barátunk és a westie-je. Fiatal, ivartalanított kan kutyus, talán kissé hiperaktív, és nem valami jólnevelt. Ugatós, nem jól szocializált, a kutyákat is megugatja, megmorogja sétáltatáskor.


Hogyan lehetne őket összeszoktatni? Gyakorlati tanácsokat szeretnék kérni, nem olyat, hogy "türelemmel, megértéssel" stb.


Köszönöm előre is!



2013. febr. 5. 19:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Még mielőtt oda költözne, a macskátok etetőtálkája alá tegyél egy törülközőt amibe előtte a kutyát jól bedörzsölted. Így érezni fogja a szagot a cica, és megszokja. Ugyanezt a kutyával is érdemes megcsinálni, csak persze "cicás törülközővel". Ne akkor lássák egymást legelőször amikor végleg odamennek. nem tudom, hogy megodlható de jó ha szállítókosárból össze tudnak "ismerkedni"... Amikor odaköltözött a rokonod, a kutyát bezárni szállítókosárba, a macskát hagyni szabadon, hogy szaglásszhasson, ismerkedhessen, de ne legyen gátolva. Ez legyen kb fél óra. Utána ha el tudját különíteni őket pár napra, akkor ezt meg lehet ismételni.... Ha nem akkor, csak vigyétek külön szobába őket, de akkor már a kutyust ki lehet engedni. Foglaljátok le őket, nyugtassátok, amire szükség van... A macska valószínűleg a távolból leselkedni fog a kutyára. Szépen megbkélnek egymással, de ilyen öreg macskánál és egy hiperaktív ugatós kutyval ez időigényes... :/ Mondanék más dolgokat akutyáról, de ha nincs megnevelve, akkor hiába falkavezérkedik a gazdája nem de? A lényeg, hogy egyiket se bántalmazzátok, és ne kiabáljatok. Próbáljátok együtt etetni őket, de felügyelet mellett ne tálkából hanem falatonként. És szép lassan egyre közelebb lehet tenni a falatokat a másik állathoz. Ha már egymás mellett esznek minden oké. Remélem nem kezdenek el rohangálni...

2013. febr. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2013. febr. 5. 19:56
 3/6 anonim ***** válasza:

Én nem tartom jó ötletnek az állatok lefogását, sőt, csak ellenkezést fog kiváltani. Szállítóba akkor tegyétek a kutyát ha nyugodtan tűri, mert ha idegrohamot kap a macska láttán az nem valami jó első benyomás... ezért én azt mondom, hogy szabadon ismerkedjenek.


A lényeg, hogy a kutyát le tudjátok hívni a macskáról ha az szalad. Mivel a macskának nincs tapasztalata kutyákkal, remélhetőleg nem fog elszaladni, ez nagyon jó, mert így a kutya nem fogja üldözni. Ha meg is kergetné max. kap egyet az orrára, hamar tanulni fog belőle.


Amikor nálunk volt ilyen szituáció az egyik macskám pont lesz.rta a kutyát, a másik meg folyamatosan ment utána, ő stresszelte a kutyát és nem fordítva :)

2013. febr. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én most vagyok túl egy kutya-cica összeszoktatáson, és hát nem volt könnyű. Cicám öt éves és mellé jött egy nagyon nyugodt vérmérsékletű kis termetű felnőtt kutyus, de még így sem volt egyszerű. A kutya hiába nem piszkálta a cicát, ő mégis annyira stresszben volt pusztán a jelenlététől, hogy két napig egyáltalán nem evett. Már hányt meg minden... Annyira sajnáltam. :(


Sajnos arra nem volt módom, hogy a beköltözés előtt a kutya szagával megismertessem a cicát, pedig lehet hogy segített volna.


Csak akkor költözzön be a kutyus, ha már stabilan 100%-osan tudja a "nem szabad" parancsot. Nagyon fontos hogy le tudd tiltani őt a cicáról, különben az ijedt cica akár kárt is okozhat a kutyában. Nagyon más vérmérsékletű állatok, a cicának egy kutya ijesztően intenzív.


Azt fontos megérteni, hogy a testbeszédük pont ellentétes. Pl a kutyánál a farokcsóválás jót jelent a cicánál pedig rosszat. Ezért idő kell nekik amíg megtanulják, hogy a másik mit ért a farokcsóválás alatt.


És ami nagyon nagyon fontos!

Eleinte a cica jelenlétében ne nagyon foglalkozz a kutyával, sőt a cicával többet foglalkozz mint általában. Ha azt látja hogy a kutyával vagy elfoglalva, féltékeny lesz, így pedig szinte kizárt hogy valaha is megszeresse.


Mi most 1,5 hónap után ott tartunk, hogy békében elsétálnak egymás mellett, de a cica még néha megijed ha hirtelen mozdul a kutyus. És egy kutyus egy cicához képest szinte mindig hirtelen mozdul. :)

A mi esetünk könnyebb mint a tiétek, mert nagyon nyugodt a kutya és nem zaklatja a cicát. Úgyhogy tudom hogy ezt kifejezetten kérted hogy ne írjuk, de mivel adtam praktikus tanácsot is, ezért megkockáztatom. Legyél nagyon nagyon türelmes, mert akár hónapokba is telhet a teljes siker!


Jó kutyázást, hatalmas élmény lesz. :)

2013. febr. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!


Sajnos az ismerősömnek hamarosan nem lesz hol laknia, úgyhogy sok idő már nincs tanítgatni. De mindenképpen szólok az ismerősnek, hogy próbálkozzon, bár szerintem egyáltalán nincs rendben náluk a falkavezésrég :S



Amúgy mint kiderült, már egyszer találkoztak egymással, és nem kedvelték meg egymást... A macska üldözőbe vette a kutyát, a gazdija őt felkapta, a macskát pedig becsukták a másik szobába (az ismerős a kutyussal vendég volt, a kutyust nem akartuk elzárni). A kutya meg leült az ajtó elé és "őrizte".


Már látom, hogy ez baromira nem lesz egyszerű :(


Azért várok még ötleteket!

2013. febr. 6. 15:22
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát nem lesz egyszerű, főleg ha nem tudjátok letiltani róla.

Megoldás ha egy darabig külön helységben vannak, de ne a macskát zárkátok el, mert abból nagyon nagy balhé lesz. Be fog kattanni a cica a féltékenységtől. Ilyenkor mindig az új állatot kell a "hátrányosabb" helyzetbe tenni.


De egy találkozás még nem jelent semmit, teljesen normális hogy nem jöttek ki egymással elsőre. Az lenne az abnormális ha rögtön jól el lettek volna. :)

2013. febr. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!