Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet a gond? Idegrendszeri...

Mi lehet a gond? Idegrendszeri probléma vagy kinövi?

Figyelt kérdés

(Elsősorban leszögezném, hogy felelős állattartó vagyok, nem kérek a rohanj orvoshoz kategóriából, tudom mikor kell menni - egy HCM-es cica után.)

Szóval van egy 7 hónapos sziámi nőstényem és fura "tüneteket" produkál. Ami feltűnt, hogy mindig tág a pupillája és amikor alszik vagy pihenget akkor a két hátsó lába remeg. Mondtam már az orvosnak, azt mondta a fogzás miatt van, de ezen már átesett és azóta sem múlik.

Van valakinek hasonló tapasztalata vagy ötlete?


2013. febr. 6. 20:24
 1/4 anonim ***** válasza:

"A macska hátsó lábremegésének okai lehetnek anyagcsere-betegségek, mint például veseelégtelenség vagy alacsony vércukorszint, ideg/izombetegségek, tumor vagy más egészségügyi gondok és neuromuszkuláris betegségek okozta elváltozások a macska gerincén.


A daganatok, melyek a macska gerincére gyakorolt nyomásért felelősek, szintén okozhatnak remegést. A macskáknál a hátsó lábak remegése mindig valami komoly problémára utal. Ezek súlyossága attól függően változik, hogy betegségről vagy sérülésről van-e szó, és mint olyan a kezelés és a kórkép is változhat.


Ha egy macska gazdája rájön, hogy a macskája izomgyengeségben szenved, akkor el kell vinnie az állatorvoshoz további kiértékelés, diagnózis és kezelés végett!"


Mindenképp vissza kell menned az orvoshoz egy alapos kivizsgálásra! Idegrendszeri dologra tippelek, ezért lehet a tág pupilla is. Ez nem a fogzás miatt van.

Honnan van a cica? Tenyésztőjével is kéne beszélned.

2013. febr. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi szépen. Most nem igazán örülök, mert az előző cicámat egész életében gyógyszereztem és csak azon járt az eszem, hogyan hosszabbítsam meg az életét és nem szeretném ezt elölről kezdeni.

Nem tenyésztőtől van, szó szerint megmentettem egy szaporítótól aki egy ketrecben tartotta.

Látszólag egyébként minden oké vele, nagyon jókedvű cica, mozgékony, prémium kaját kap. Mikor megkérdeztem, hogy idegrendszeri dolog-e, csináltak egy gyors kivizsgálást, világítottak a szemébe, meg a cicusnak az orvos ujját kellett követnie, azt mondta nincs baja. Most hirtelen arra gondolok, hogy azért remeghet mert mindig annyira kifárasztja magát. Úgyis nemsoká viszem ivartalanításra, akkor majd kitérek erre is. Köszi még egyszer, szívesen várok még tapasztalatokat.

2013. febr. 6. 21:52
 3/4 anonim ***** válasza:

Biztos az orvos is azt gondolta kinövi vagy elmúlik magától, ezért nem ment bele nagyobb kivizsgálásokba. Viszont ha nem múlik biztosan meg fogja vizsgálni. De ha akkor sem, érdemes más orvost is megkérdezni. Sajnos többet nem tudok mondani, talán majd valaki.

Minden jót a cicának!

2013. febr. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Mi lett a cicácal?
2017. júl. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!