Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan csempésszem haza a...

Hogyan csempésszem haza a macskát?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy macskát, a szüleim is szeretik a macskákat, de inkább kutyapártiak vagyunk, én minden állatot nagyon szeretek, és arra gondoltam, hogy befogadok egyet az egyik ismerősömtől, akinek született egy alom cicája, de nem tudja ellátni őket. Hogyan vegyem rá a szüleim, hogy megengedjék? Pl.: a folyóban találtam a kismacskát, és hazahoztam... nem tudnák azt mondani, hogy dobjam ki, de ennél ütősebb módszer kéne....esetleg tudtok valami jó szöveget? Mindenképpen el kéne vinni egy cicát, mert ők már nem tudják ellátni őket, az egyetlen ivaros macskájuktól lettek a kölykök.

Nyári munkám van, valamint sok háziállatom, tehát a felelősséggel nem lenne gond, de az "üljek le, és beszélgessek velük" jellegű módszer nem volt hatásos...

Előre is köszönöm!

16/L



2013. febr. 10. 20:02
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%

Ezekszerint NEM akarnak cicát.


De, ha mindenképp akarsz egyet, akkor a "Cső, szereztem ezt a macskát és itt fog lakni." mondat a legnyerőbb.

2013. febr. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
Szeretik az állatokat...és itt véget ér nekik, de nekem nem! Nekem szükségem van az állatok közelségére, de igen, valószínűleg annyira nem lelkesednének, ez a stílus nem jönne be, szerintem a macskával együtt dobnának ki :D... de azért még várom a tanácsokat!
2013. febr. 10. 20:09
 3/38 anonim ***** válasza:

Nekem, mint szülőnek az első válaszoló javaslata bejönne,

de nem mindenki veszi ilyen könnyen.

Talán szomorú bociszemekkel ecseteld amit fent leírtál.

Ha szerencséd van, megesik rajtad (nem csak a macsekon) a szívük. Zsepi, pici aggódás, nagy sajnálat, persze mindez a cica miatt. Nincs olyan szülő, akit a gyereke jól irányzott mondatokkal ne venne le a lábáról. :)

Ha megengedik, dicsérd meg őket, milyen jó szívűek!

Sok szerencsét!

2013. febr. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is voltam ilyen helyzetben kutyával,csak z én szüleim azért nem engedték,mert nem igazán szeretik az állatokat.

Na mindegy a lényeg a lényeg:

Én azt a tervet eszeltem ki,hogy egy kartondobozba betesszük a barátnőimmel, és megkérem őket,hogy szaladjanak el hozzánk(abban az időpontban mikor más is otthon van,nem csak én)csöngessenek be és fussanak el,és én adom a hülyét,hogy JÉÉ EZT KI HAGYHATTA CSAK ÚGY ITT?

Talán be is jött volna,de végül nem csináltam meg.

Talán feltudod használni :)

Sok sikert!

2013. febr. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy gondoltam én is erre már :D De van egy másik ötletem, de azt nem írom le ide, még a végén olvassák, és lebukom :D

Akkor te egy nagyon jófej szülő lehetsz:) Sajnos nekem nem válna be a módszer, megkapnám, hogy flegma vagyok :D

Köszi a válaszokat, még várom a tanácsokat! :)

2013. febr. 10. 20:29
 6/38 anonim ***** válasza:

Én is egyszer így vittem haza egy cicát :D Szüleim szeretik az állatokat, még anyukám is hozott haza utcáról kutyát, szóval tudtam, hogy ha már hazaállítok eggyel, akkor nem fogják azt mondani, hogy nem.

Én azt mondtam, hogy az utcán egy kuka mellett találtam, pedig a barátnőméknél született...

2013. febr. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim válasza:
Csinál azt amit én szoktam.Sokat beszélj arról hogy akarsz egy kismacskát meg hogy meg-e engedik.Ha ezt teszed olyan 1 hónapon keresztül,minden nap akkor tutira meg fogják engedni mert idegesíted őket.Nekem is így engedték meg hogy haza hozzak 1 lány macskát.
2013. febr. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:
Áhh....kizárt, egyszer egy kutyát szerettem volna az utcáról hazahozni, már 1 hónapja mi etettük, de nem engedték. Maradok a becsempészős módszernél... :) köszi a tanácsokat!
2013. febr. 11. 19:15
 9/38 yakumo18 ***** válasza:

De csak úgy csempészd be, ha tudod hogy utána tutira maradhat. Nagy felelőtlenség lenne haza vinni , majd egy hét után kitenni , mert nem maradhat a cica. Az állat nem játék! Felelősséggel tartozunk iránta.

"Te egyszer s mindenkorra felelős lettél azért, amit megszelídítettél." Antoine de Saint-Exupéry

2013. febr. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:
Kitenni semmiképpen nem fogják! Mert tudják, hogy vagyok annyira őrült, hogy megyek vele! Engem meg nem tennének ki!
2013. febr. 13. 14:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!