Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Normális, hogy kint tartott...

Normális, hogy kint tartott macska már három napja nem jön haza? Ugye nem ment el örökre?

Figyelt kérdés

Hét hónapos kiscicám három napja tűnt el. Mindig kint van, és egész nap szabadon mászkál a lakóparkban, de enni mindig hazajön. 30-án egész nap nem volt itt, ami már gyanús volt, mert sosem volt még ilyen, hogy egy egész napig nem láttuk. Utána másnap és ma sem került elő. Valaki azt mondja, hogy mivel most kezd felnőni, normális, hogy kóborol, meg hogy egy macskánál ez normális...

De én féltem, nem rá vall ez. Van rá remény hogy hazajöjjön? Normális ez? Kérlek írjátok le a tapasztalataitokat, véleményeiteket!

Köszönöm! :(



2012. nov. 1. 15:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Az normális, ha kóborol.

Viszont rengeteg veszély leselkedik rá. A legenyhébb, hogy véletlenül bezárják valahová, majd hazamegy.

De akár elkaphatja kutya, állatkínzók, elütheti az autó.

Vagy simán ellopják.

De lehet, hogy csak kóborol és épségben hazaér.

2012. nov. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Azt kifelejtettem, hogy akár meg is mérgezhetik. Vagy elkapott egy fertőző betegséget.

Sajnos ez a valóság.


Ha nem szeretnéd ilyen dolgoknak kitenni, és szeretnéd, hogy sokáig éljen, macskabiztos kerítést kell kiépíteni vagy bent tartani. És ivartalanítattni is kell, akkor nem kóborolnak annyira. És oltani is kell, akkor nem kaphat el mindenfélét, halálos vírust kóbor macskáktól.

2012. nov. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Az is lehet, hogy valaki azt hiszi ő egy kóbor macska, és egyszerűen megtartja. A legjobb, ha van rajta olyan nyakörv, amibe a címet, telefonszámot be lehet tenni. Akkor ha megtalálják, van esély rá, hogy értesítenek.

De nem biztos, hogy végleg elveszett. Mi mondjuk erdő mellett lakunk, úgyhogy a macskáink sokat csavarognak, de volt olyan is, hogy az egyik két hónapig nem jött haza, pedig ivartalanítva van. De tél közeledtével általában már nem csatangolnak el hosszabb időre, mert fázik a popsijuk.

2012. nov. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Első kettő vagyok.

Ha hagyod kóborolni, tetess bele chipet és akkor nyomon tudod követni. Kb 2000Ft egy chip. Kutyáknak már kötelező.

2012. nov. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A macskám ivartalanítva van, úyhogy az nem lehet probléma, és minden oltást megkapott, ami eddig kötelező volt. Nyakkörve meg azért nincs, mert nem engedte feltenni, állandóan leszedte magáról, úgyhogy hagytam, pedig tudom, jó lenne, ha lenne. Igen, eldő válaszoló, amit írtál, azzal tisztában vagyok, sok veszély leselkedik rá :( Szerintem nem zárták be(mi is erre gondoltunk előszőr), mert körbejártam az egész lakóparkot, hívogattam, megálltam hallgatózni, és nem hallottam, hogy nyávogott. Pedig ő mindig szokott, ha hívjuk, akkor nyávog, jelzi, hogy ott van. Arra is gondoltam, hogy esetleg valaki befogadta, mert azt hitte hogy kóbor macska, raktam ki plakátokat, amin a fotója is rajta van, hogy ha ez a helyzet, akkor valaki észrevegye, hogy annak a macskának van gazdája. Egy honlapra is felraktam, hogy elveszett macska. A menhelyet próbáltuk hívni, de nem vették fel, talán azért, mert ünnepnap van...
2012. nov. 1. 18:01
 6/12 anonim ***** válasza:

Azért írtam le ezeket, mert sokan nem tudják, vagy kezdő macskatartók, de látom te rendesen tartod a cicát.

Drukkolok, hogy meglegyen!

A chip viszont jó ötlet lehet, ilyenkor meg lehetne nézni, hogy merre van a cica.

Majd írj, ha meglett!

2012. nov. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Mecse ***** válasza:

Nem akarok eltérni a tárgytól, de a chip amiről beszélgettetek itt (ami kutyáknak már kötelező) nem egy nyomkövető készülék, ezt nem árt tudni.


Szóval nem fogod látni merre megy az állatod, az nem így működik. A lényege az hogy a megfelelő chip-olvasó készülékkel az állathoz regisztrált tulajdonos lakcímét / telefonszámát illetve az állat egyedi chip azonosítóját képesek megtudni és ezáltal elintézni hogy hazakerüljön, ennyi. Ehhez az kell hogy az a valaki aki megtalálja az állatot elvigye állatorvoshoz / menhelyre, ahol leolvastathatja a chip és ezáltal az állat adatait.


Ez remek dolog még így is, viszont kisebb településeken ahol pl. azt sem tudják hogy ilyen létezik, nem mész vele sajnos sokra mert Józsi bácsi meg Irén néni nem arra fog gondolni mikor találnak egy cicát hogy húha, biztos be van chipezve. Ez a hátulütője jelenleg a chipes rendszernek. Ettől függetlenül én mindenkit bátorítok hogy chipeztesse be az állatait, szóval igen, neked is jó ötlet volna, mert bekerülhet egy olyan helyre ahol le tudják olvasni és ezáltal kapcsolatba tudnak veled lépni :).


Bocs hogy nem közvetlenül a kérdésre válaszoltam, csak gondoltam leírom hogy ne legyenek tévhiteik az emberkéknek.

2012. nov. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

ötödik: köszi :)

hatodik:igen, amint hazaér, én is szeretnék rakatni bele chipet :)

2012. nov. 2. 17:57
 9/12 anonim ***** válasza:
Az én 7 hónapos kandúrom 10 napja nem jött haza.Előtte ő sem ment el,max. pár órácskára.Volt nyakörve,igaz csak bolha elleni.Mi is végig néztük az utcát,szomszédoknak szóltunk,de sajnos még nem jött haza.A testvére is nagyon szomorú nélküle,és a család is.:(
2012. nov. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
remélem, hogy majd előkerül :( az enyém se jött haza még mindig :(
2012. nov. 14. 17:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!