Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miről álmodhat a macskám?

Miről álmodhat a macskám?

Figyelt kérdés
Alszik, és meg-meg rándul, a válla, sőt az egész lába ritmusosan bemozdul + egyszer vicsorgott is. Mindezt álmában tette. Még soha nem láttam, hogy ilyen élénk lenne alváskor! Szóval kicsit félelmetes volt, elsőre azt gondoltam rosszat álmodik biztos. (máskülönben miért vicsorgott volna?) Meg azt is gondoltam, hogy epillepsziája van, mert olyan látványosan és ritmikusan mozgott... Ezt csinálta kb 2 percig, aztán hirtelen felébredt és felült.
2013. febr. 17. 00:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Mamám macskája futni szokott álmában :D semmi baja nem lesz, nem kell megijedni. Hogy pontosan miről álmodott, azt csak ő tudja, de nem valószínű, hogy epilepszia :)
2013. febr. 17. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 asidiir válasza:
0%
Ritka tehetséges macskád van, szerintem vidd el magaddal buliba, biztos nagy attrakció lesz a látványos és ritmikus mozgása. Biztos sokaknak tetszeni fog. De mondd meg neki hogy ne nagyon vicsorogjon mert az annyira nem attraktív már.
2013. febr. 17. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

De biztos nincs baja? :S Most is megtörtént, rángatózni kezdett az egész teste (kivéve a fejét)! És a pofája is mozgott (tök fura, mert csak 1-2 izom mozoghatott a pofájában, a szája egyáltalán nem, meg az arca többi része...), és újra vicsorított egyet.


De eközben ő nyugodtan alszik tovább, viszont rémisztő nekem ezt látni...


Mikor az előző után felébredt, az nagyon hirtelen történt, de lehett rajta látni, hogy más tudatállapotban van, mint amiben alváskor volt. Annyira természetesen viselkedett egyből, ezt látni kellett volna. Egyáltalán nem tűnt zavartnak sem. Pont olyan volt, mint aki hirtelen felébredt... És azzal a lendülettel fel is ült. Aztán fordult 2-öt és visszafeküdt.

2013. febr. 17. 01:18
 4/5 anonim ***** válasza:

Baja biztos nincs. Bár nem tudom a macskáknál van-e epilepsziás roham és az hogyan történik, hogy néz ki.

Én is láttam már így macskát alvás közben, neki még a szeme is mozgott, mint az embereknél a REM szakaszban, így szerintem ők is álmodhatnak ilyenkor.

2013. febr. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Semmi baja, hidd el. Enyém sokszor alszik az asztalom melletti széken, látom, miket művel álmában. Volt olyan, hogy morogni kezdett aztán jó erősen fújt is, valakivel veszekedett.Rendszeresen csámcsog, cuppog, mint aki finomat eszik, néha még rág is. A rángás akaratlan izommunka, embernél is van ilyen.
2013. febr. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!