Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskára olcsó és hatékony...

Macskára olcsó és hatékony bolhaírtó?

Figyelt kérdés
Van 2 benti és 2kinti cicánk.A bentiek ki is járnak,összeszedik a másikaktól a bolhát.A bentiek kezelve vannak frontlyne sprayvek,a lentiek,az egyik hozzánk szegődött a másik meg rokoné.Ők nincsenek kezelve,nem győznénk.A bentieken már nem segít a spray,állandóan vakaróznak,potyog belőlük a bolha kaka és a tojások.Már undorító.Ki is ugrottak belőlük,mert megcsípnek mintjet.Elfogtuk,de mindig van 1-2.Valami olcsó de hatékony módszer kéne,hogy a kintieket is megtisztíphassuk ezektől a dögöktől és a bentiek se szenvedjenek.
2013. febr. 18. 22:59
 1/7 anonim ***** válasza:
49%

Én még nem próbáltam, de sokszor olvastam már itt valami neostomosanról. Azzal talán a cicákat is meg lehet fürdetni (a kintieket is beviszed és egy a nap további részére és éjszakára bent hagyod még, mert olyankor megfázhatnak ha kiteszed őket). És fontos, hogy a lakást is kezelni kell, mert a bolhák már ott is elszaporodhattak! Gyakori porszívózás, kitérve a pici résekre, kimosni mindent egyszerre ágyneműt, szőnyegeket, függönyt stb. és úgy tudom ezzel a neostomosannal fel is lehet mosni (nem tudom, hogy ha csinálsz egy spriccelős flakonba vizes oldatot azzal be lehet-e fújni a kárpitozott bútorokat, nem tudom hatékony-e úgy is).

Úgy tudom ez a szer csak pár száz forint.


De valószínűleg védelmet nem nyújt, tehát a továbbiakban vagy nem engeded ki a bentieket (bár a bolha simán rád ugrik a kintiről te pedig beviszed és kezdődik elölről. Szóval a macskákat kezelni kellene, de lehet akkor elég már rájuk valami olcsó por is. De úgy tudom ez a neostomosanos fürdő nagyon hatásos, legalább most megoldódna ez a helyzet, és csökkenne a bolhák száma.


Ja és mindenképpen vásárolj a cicáknak féregtelenítőt (az is csak pár száz forint), mert a bolhák köztes gazdái egyes férgeknek/belső élősködőknek! Ráadásul így ti is összeszedhettek valami parazitát, ha megcsíp a bolha...

(Szerintem először a fürdőt és a lakást csináld, aztán add be nekik a féreghajtót pl. másnap.)

2013. febr. 19. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Féregírtót kapnak rendszeresen.Hát,azokat a macskákat nem fürdetjük meg.Max a befogadottat,mert a másik olyan vén,meg csúnya,azon 1000%-ba nem segít már semmi.Így meg nincs értelme megfürdetni a másikat.A fentieket úgyis esedékes lenne már.És ha a kintiek kapnak bolha nyakörvet?
2013. febr. 19. 07:37
 3/7 anonim ***** válasza:

A legtöbb bolhanyakörv nem ér semmit, másrészről évente több száz macska pusztul el a nyakörv miatt, mert fennakadnak egy faágon, egy oszlopon vagy valahol, és megfulladnak. Én magam is több cicát mentettem már meg efféle haláltól, pedig (ismertem a gazdáikat) megfelelően helyezték fel a nyakörvet, se túl szoros, se túl laza nem volt...

Kinti macskára a nyakörv nem biztonságos!


A csepp (amit a tarkójukhoz kell cseppenteni) lenne a legjobb, mert akkor védve lennének, és akkor sem lenne baj, ha összebújnak más macskákkal.


Sajnos ez egy ilyen helyzet, valami nehézséget vállalni kell, ha valóban tenni akarsz valamit...

2013. febr. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
A neostomosan jó. Fel kell higítani vízzel, és ha szeret fördeni azzal megfürdetni, vagy nedves szivaccsal törölgetni mintha simogatnád, csak ázzon át a bundája. Felhigítva pumpás permetezőbe (virágpermetező, kimosott légfrissítő) töltve a bentiek és a kintiek vackát is szórd be.
2013. febr. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Megnézzük majd a helyi állatos boltban.Az a baj,h.a bentiek mindenhol alszanak.Az íróasztalon,az ágy sarkán,közepén...
2013. febr. 21. 10:25
 6/7 anonim válasza:

Sajnos az a tapasztalatom, hogy ami olcsó az nem jó. :(

Én Frontline Combo-t használok. Nálunk bevált. Tényleg meghaltak benne a bolhák fésülésnél lehetett látni.

2013. márc. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Gigike86 ***** válasza:

"A másik olyan vén meg csúnya, azon nem segít már semmi..." Mi a fax? Hogy lehet ilyet írni egy szerencsétlen öreg cicáról??

Amúgy ami olcsó és mindenkire jut, az a bolhapor. De a helyüket, meg mindent amit érnek takarítani, mosni, porszívózni kell folyamatosan..

2019. aug. 17. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!