Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek a cicám szemével?

Mit tegyek a cicám szemével?

Figyelt kérdés
Tegnap volt a cicám ivartalanításon. Mivel a macskák szeme altatáskor nyitva van műkönnyet adott neki az állatorvos, így a műtét alatt nem szárad ki a szeme. A bal oldalán feküdt a cicus mikor hazahoztuk, de ma reggel hunyorog a jobb szemére. Mi a teendő ilyenkor? Ez normális?

2013. febr. 20. 07:40
1 2
 1/13 Vicuska87 ***** válasza:
Hát éán úgy gondolom, hogy műtét után, egy 3-4 nap kell hogy összeszedjék magukat a cicák! Ha akkor is valami baj lenne, akkor jelentkezz a dokinál!
2013. febr. 20. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Akkor ilyen kamillás gyors borogatással ne is bíbelődjek. Gondolom az neki csak nem árthat.
2013. febr. 20. 08:16
 3/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ne kamillázd. Ha holnap is hunyorog, akkor délután vidd le az orvoshoz.


Nőstény vagy kandúr a macska?

Mert a nőstényeknek kicsit több idő kell (1-2 hét) hogy teljesen rendbe jöjjenek, míg a kandúroknak (1-2 nap).

2013. febr. 20. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Kandúr.
2013. febr. 20. 08:26
 5/13 anonim ***** válasza:

akik itt azt írják,hogy 1-2 hét/nap míg rendbe jönnek azoknak már volt műtve a cicája? :)


Kamillát ne használj a szemére mert az szárít,kérhetsz az orvostól egy gyenge gyulladáscsökkentő szemcseppet ehhez a cicát se kell elvinned.Néha ez előfordul hiába kapnak műkönnyet,de nem kell aggódnod.

2013. febr. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Igen, volt műtve.

A nőstény macskám 1 hétig lábadozott, a kandúr macskám másnap teljesen jól volt, mintha semmi se történt volna vele!


Köszönöm kérdésed.


Kérdező, ne aggódj, holnapra már biztos jobban lesz a kandúr cicád. Ha nem, akkor irány vissza az orvos.

2013. febr. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítségét. Meglátom hogy hogyan alakul a szemecskéje, mert nincs begyulladva szimplán csak nem nyílik ki neki olyan tágra mint a másik. Ha nem javul, mindenképp megyünk a doktorhoz. De az engem is érdekelne, hogy olyannak, akinek volt ivartalanítva a macskája, hogyan, mennyi idő után jött rendbe?
2013. febr. 20. 08:35
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! :) Megnyugodtam valamennyire. :)
2013. febr. 20. 08:36
 9/13 anonim ***** válasza:

Tapasztalatom alapján a nőstényeknek több idő kell a gyógyuláshoz, mivel nekik a petefészküket veszik ki, ami kicsit nagyobb, bonyolultabb műtét, így a gyógyulási idő is hosszabb. A kandúr macskáknak ez egy nagyon kicsit műtét, vágnak két pici metszést a herezsákon, és kiveszik a heréket. Nekik még varrni se varrják össze a sebet, mert olyan kicsi.


Szóval 2-3 nap és a cicád ugyanolyan lesz mint régen. De minden macsek más, ahogy minden ember is más, tehát másképp viselik el ezeket a beavatkozásokat. Ki jobban, ki rosszabbul. Egyedfüggő.

2013. febr. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az enyémnek, lány cica, egészen becsipásodott a szeme altatás után. De tudtam, hogy az altatás miatt, figyelgettem, de sok mindent nem csináltam vele. Letisztogatta magának. kamillázni nem jó, mert az szárít!
2013. febr. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!