Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskámon egyik napról a...

A macskámon egyik napról a másikra azt figyeltem meg, hogy nem vagy csak igen nehezen tud felugrani. Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
Este még semmi ilyen baja nem volt, de reggel már nem tudott/nem akart ugrani. A fotelbe is úgy mászik fel, hogy a mellső lábaival felhúzza magát, a hátsóval csak lépeget. Menésnél nem sántít, külsérelmi nyom sincs rajta, lakásban élő macska.6 éves, betegség tüneteit nem mutatja, étvágya jó, tisztálkodik, dorombol, "dagaszt" továbbra is, egyedül ez az ugrás dolog nem stimmel.

2013. febr. 20. 12:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet zsibbadás jele is ami utalhat szívbetegségre. Lehet, hogy nem kap elég vért a hátsó része. Nem szokta néha rángatni egy kicsit idegesebben?
2013. febr. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát, erre sajnos nem tudok válaszolni.

Viszont ez nem tűnik normálisnak, ezért ha 1-2 napon belül nem javul, akkor vidd el dokihoz.

2013. febr. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem szokta rángatni. Mára kicsit javult a dolog, már futkozik, és könnyebben mászik be a fotelbe. A magasabb helyekre még nem ugrik fel. Ha szombatra nem javul fel eredeti állapotára, akkor megyünk az állatorvoshoz.
2013. febr. 21. 12:57
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha már javul, akkor lehet hogy csak megrándult valamije, annak viszont hamar el kell múlnia. Abból szerintem nem lesz gond ha szombatig vártok a dokival. Ha nem muszáj, nem is szabad sokkolni ezzel a cicát, az enyémeknek 2 nap amíg túlteszik magukat egy orvosi látogatáson, és sajnos sokszor kellett mennünk az utóbbi időkben. :(
2013. febr. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Én is remélem, hogy csak ez a baja, mára tovább javult, már a fotel karfájára fel tud ugrani, meg rohangált is reggel.
2013. febr. 22. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!