Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyenek a cicák? Szeretik ők...

Milyenek a cicák? Szeretik ők is a gazdit, vagy inkább csak kiélvezik a simogató, kajaosztó embert? Ha hívják, jönnek, odabújnak?

Figyelt kérdés
Kutyás vagyok alapvetően,imádom a kutyákat,van is három gyönyörű,okos,gazdiszerető mentett kutyusom-a kertben.Sajnos kutyát bent nem tarthatunk,egy cicának viszont nagyon örülnék.Igazság szerint nagyon sok tévhitet hallottam róluk,vagyis nem tudom,mi igaz és mi nem.Tényleg csak,,kihasználják"az ember közelségét,nem is hozzá,hanem a helyhez ragaszkodnak?Vagy szeretnek,hűségesek ők is(ha nem is annyira)mint a kutyák?Nagyon szeretnék egy benti kiscicát,aki odabújik,gömbölyödik,simogathatom,szeretgethetem.A sok szeretetet a kutyáim(cicakompatibilisek egyébként)is megkapják,csakhát ők nem lehetnek mindig velem,meg egy cicus is más jellem teljesen.Olyan dolgokra is kíváncsi vagyok,hogy pl hívásra hajlandóak jönni?Igénylik az emberi szeretet,közelséget,vagy kevésbé?Gyerekekhez máshogy viszonyulnak,mint a felnőttekhez,vagy nem nagyon tesznek különbséget köztük?A cicatartóknak,hozzáértőknek előre is nagyon köszönöm a válaszokat!Menhelyi/gazdátlan cicára gondoltam egyébként.
2013. febr. 20. 22:53
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Magától csinálja, ha kedve van hozzá. Ebből kifolyólag ha szánnám rá az időt, nyilván csinálná kézjelre vagy szóra is, főleg jutalomfalattal.


Csak nem értem, hogy mi benne a különleges, amikor ebben maga a mutatvány nem igényel tanítást, csak az, hogy jelre csinálja. Számomra az a trükk, amit magától nem tenne meg (pl. ahogy írtad, hogy visszaadja a labdát).

2013. febr. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

#4 vagyok.

Rengeteg pici, kölyök és babacica van.

A mienket a vaterán találtam. Egy kedves macskaimádó hölgytől hoztuk el. Az üzletében tartja a cicákat. Nagyon sok cica volt és nagyon büdi is volt.

A lényeg, hogy gondoltuk a férjemmel, hogy adunk neki 1-2 ezer Ft-ot, mert azért csak foglalkozott vele, etette... De nem fogadta el. Sőt, még ő adott egy "Macska használati utasítást", egy konzervet amit odáig evett és egy játékot.


Cicát nézhetsz az expresszen, vaterán, apródon... Nagyon sok van, sajnos. De valamennyire azért biztosabb a menhely, ott talán még oltják is őket és ha betegek, kezelve vannak. De lehet, hogy a szomszéd utcában is találsz kölyökmacskát.

2013. febr. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Ami a trükköket illeti:

most hogy mit csinál meg magától, mi a természetes... Amikor egy tacskó pitibe vágja magát (nem igazán volt kapcsolata más kutyákkal), úgy kér enni? Mindez párosítva a híres tacsitekintettel? Ez egyáltalán nem természetes kutyaviselkedés, pitizni meg szokták tanítani a kutyákat, esetleg ez megy jelszóval is. Nem hiszem, hogy a tévében látta :D, sőt, elég kicsi korában került hozzánk, hogy az anyjától tanulhatta volna.

a macskánál elért eddigi legjobb teljesítményem az volt, hogy azonnal odajött, ha megcsörrent a száraztáp.

2013. febr. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Nálunk a macska a 8-ast és a hanyattfekve gurulást minden reggel és délután, munkából való hazatéréskor bemutatja. Az egyikük fel is ugrik, aztán a vállunkra ül. Soha nem tanítottuk, ezt szeretik csinálni, ez van. Ha mászkálk körbe, ott egyensúlyozik a vállamon akár fél órán át is.


Ha megkoccintom a tányérját, iszkol oda a lakás bármelyik részéből, mert azt hiszi a hülyéje, hogy kaját kap (pedig csak napi 2x van etetés, fix időpontban:)


Ha macskakolbászt kapnak, az egyik két lábon állva egyensúlyozik, mint egy hörcsög, amíg oda nem adom neki.

De ezt amúgyis szokta csinálni, ha pl. madarat lát az ablakban, akkor is két lábon áll néha percekig.


Ha meglát egy üres dobozt, belebújik, rámászik, ha valami üres csőszerű tárgyat talál, akkor fejjel nekirohan és belecsúszik.


Sorolhatnám még, mert van még rengeteg dolog, amit 'trükkös' videókban láttam, és maguktól is csinálják. Tényleg csak annyi a különbség, hogy parancsszóra megy. lehet, hogy más macskáknál ez nem természetes magatartás, csupán számomra volt meglepő, hogy ez "trükknek" minősül, mikor napi 10x látom őket megvalósulni.

2013. febr. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Igen, a vállon egyensúlyozás nálunk is megvan. :) És mindig tudja, hogy melyik vállam fáj, és arra mászik. Szegény cicának bébi korában el volt törve a farka. Teljesen baloldalosan tartja és a vége is cikkcakkos. Amikor a bal vállamon van, akkor a hátam felé néz és a farka szinte belelóg a számba. Nolájk XD


Ez a kajás dolog is megy. Akárhol van, ha megzörgetem a kajástálat már rohan, mint a veszettegér. Ő is tudja, hogy csak 2-szer van kaja egy nap.


Kíváncsi leszek mi lesz tavasszal, amikor jön a jóidő. Szeretnénk a kertbe kiszoktatni. Mondjuk még előttünk áll az ivartalanítás. Remélem hogy nem fog kóborolni messzire és visszajön legalább a napi simogatásért.

2013. febr. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Jajj, még annyi, hogy imád a 100-as papírzsepin és egyéb zörgő zacskókon aludni. Éjszaka felmászik a dohányzóasztalra és minden fémből készült vacakkal játszik, legyen az körömcsipesz, kisolló, vagy kulcs. Csak papucsban lehet mászkálni, volt pár érdekes pillanat, amikor a kisolló majdnem beleállt a talpunkba. Tegnap lejátszotta a kulcscsomómat és a fürdőben találtam meg. :)
2013. febr. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

A kulcsok nálunk is nagy slágerek, néha kiverik az ajtóból és arra ébredek hajnalban, hogy a kőpadlón csocsóznak vele :D

A másik nálunk a zacskó, ami népszerű, főleg, ha még van is benne valami...az üresbe csak nagy örömmel belemásznak, de ha van benne valami...foggal-körömmel nekiesnek és darabokra tépik... valamelyik nap is valami iszonyatos zajra keltem, hát nem épp az új lepedő csomagolását tépték darabokra? :D tele volt kis nejloncafatokkal a lakás :D

2013. febr. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!