Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskámon van egy vérző seb,...

Macskámon van egy vérző seb, fertőtleníthetem neki betadinnal? Ha esetleg lenyalja nem mérgező?

Figyelt kérdés
2013. febr. 24. 11:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem a macseknak a száját kellett betadinnal kezelni, miután kizúgott a 6. emeltről, és varrni kellett a pofiját. Úgyhogy szerintem nyugodtan lehet. Én hígítva használtam.
2013. febr. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen lehet neki, nem lesz tőle baja! Sőt a sebre lehet rakni betadine kenőcsöt is. Állatmenhelyen dolgozom 100 kutyával 70 macskával és sűrűn kezeljük őket. Ha nagyobb a seb és nem friss neognaormonnal is bekenheted, az segíti a gyógyulást.
2013. febr. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Szia!


Mi macskánknak a mancsán volt egyszer egy seb. Megpróbáltuk Betadinnal kezelgetni, csípte neki, és elkezdett ugrálni, mert nem tetszett neki. Azt nem tudom, hogy mérgező -e. De már nem élt sokáig, de nem ettől, mert Betadinoztuk. Hol van a sebe? Szerintem az állatorvos a biztos, de függ hogy hol van a seb és mekkora. Lehet hogy ad az állatorvos neki egy tölcsért a nyakára, hogy ne piszkálja a sebet. Jó gyógyulgatást!

2013. febr. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nagyon sűrű kamillateát főztem neki, átlőtték légpuskával a szerencsétlent. 3 evőkanál 2 deci vízbe, langyosan rákentem, hagyta is. És ivott is belőle, pedig le sem szűrtem. Másnapra megitta mindet és már nem engedett hozzányúlni, ebből tudtam, hogy már rendben van.
2013. márc. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!