Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mikor kaphat törzskönyvet egy...

Mikor kaphat törzskönyvet egy fajtatiszta cica?

Figyelt kérdés
Elég, ha mindkét szülője "csak" törzskönyves? Holnap megyek cicanézőbe, elvileg törzskönyves cicáról lenne szó. Nem tudom, hogy van-e a cicában chip, de ez is kötelező, ha van törzskönyv? Általában mire kell figyelni? Aki akadékoskodna: Volt már befogadott házi macskám, de egy bizonyos fajtacica nekem mindig is az álmom volt. És ha kifizetek érte x pénzt, akkor legyen garantálva az egészsége is!

2013. márc. 1. 20:35
1 2
 11/16 Valletta ***** válasza:
Értelemszerűen kizárólag abban az esetben, ha az adott betegségre a szerződésben garanciát vállaltak. Fizethetik egyébként a felmerült költségeket teljesen vagy részben, szerződéstől függően. Mindezt le kell tisztázni vásárlás előtt.
2013. márc. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Huhh... most olvastam bele egy elég régi kutyás törzskönyves "vitába".

Vicc, hogy igazából nem is találtam meg a törzskönyv szerepének igazi fogalmát. "Az állatok törzskönyve általában az adott állat nevén és pontos fajtáján kívül (ami egy ló vagy egy kutya esetében fontos lehet) gyakran eredetét, szülei nevét, vagy akár - több generációra visszamenőleg - pontos családfáját is tartalmazza. Szerepel benne az állat születési dátuma, további élettani adatok, szín, magasság, stb. Újabban az állatok azonosítására bőr alá beültetett azonosító [chip]peket, ill. fülbevalókat is alkalmaznak, a törzskönyv ezek számát is tartalmazza."

Ahogy olvastam, mint szinte mindennel, ezzel is elég szépen lehet csalni.



Amúgy megnézted a cicákat? Mi volt a tapasztalatod?

2013. márc. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
A kérdező vagyok. Mintha olyasmit olvastam volna, hogy az már nem ér, hogy a chip számát utólag ragasztom be a törzskönyvbe. Ergo ha én jobban örülnék annak, ha chipes lenne a macskám, de nem úgy hoztam, akkor már nem is ragaszthatom be? Nekem egy kicsit fura volt ez így. Az adott kiscicáról lemondtam, sajnos olyan helyről származnak a szülei, amiről rosszat hallottam.
2013. márc. 6. 14:28
 14/16 Valletta ***** válasza:

Már lesz a cicában chip, ha tenyésztőtől veszed. A törzskönyv az adott chippel megjelölt cica származási lapja, tehát az ő chipszáma lesz a törzskönyvön. Adott számú macskához az adott számot tartalmazó törzskönyv tartozik olyan nincs, hogy te cserélgeted a chipszámokat...


Olyan nincs, hogy

2013. márc. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Ezt a kutyásoknál olvastam, de ott felmerült bennem a kérdés, meg most te is írod. Hogyan/honnan lehet megtudni, hogy melyik tenyésztőt kerüljem el jó messzire? Én, aki nem igazán mozog macskások körébe biztos nem fogok hallani erről semmit.
2013. márc. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdeztem egy macskás egyesületet, mert már nagyon érdekelt ez a dolog és az a legbiztosabb, ha ott érdeklődök, ahol ki is állítják a törzskönyveket.

Nagyon gyors és normális választ kaptam.

Jelenleg nem kötelező náluk a chip, de valóban megkönnyíti a beazonosítást. Szóval még lehet chip nélkül fajtatiszta egy törzskönyvezett cicus.

2013. márc. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!