Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak a cicámmal?...

Mit csináljak a cicámmal? Ivartalanítsam vagy ne?

Figyelt kérdés
4 éves cicám van, teljesen egészséges. Tavaly tavasszal kapott utoljára egy hormoninjekciót, és azelőtt pedig októberben. Szóval kétszer kapott. 2 évig bírta, ma elkezdett nyávogni és dörgölőzni. Nagyon zavaró, félek, hogy megint az lesz, mint 2-3 éve, hogy nyávog hangosan, sőt éjjel is. Nem akarom ivartalanítani, mert akkor elhízhat utána stb, s hallottam h a szívével is lehet baj. A lakásból nem engedjük ki soha, tömbházban lakunk, tehát más macskákkal nincs kapcsolatban, kivéve egy nősténnyel, egyik barátnőmé, falszomszéd, vele jól kijön. Mit tanácsoltok, ami a legjobb lenne, és nem kínoznám? Nem akarom, hogy fájdalma legyen, vagy hogy beteg legyen. Kérlek segítsetek.
2009. szept. 11. 22:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Megértem, hogy félted. Én volt, hogy nem tudtam itthon aludni mikor tüzelt, annyira durva volt a szitu. Nem mertem megműttetni, féltettem. Viszont mindent lepisilt és azért az nem egy tartható állapot. A hormoninjekciótól hosszú távon daganata lehet. Ha ivartalaníttatod egyszer kell kibírni a műtétet és az azt követő 10 napot, aztán végleg megszűnik ez a probléma. Az én cicáim nem híztak el. Az egyik kis zabás lett, ő kicsit szedett fel, de nem veszélyes. a másik meg ugyanolyan kis vékony maradt. Tehát nem törvényszerű az elhízás. Ha meg picit jobban odafigyelsz(látszik, hogy ezt teszed, hisz sokan nem hordanák hormoninjekcióra meg ilyenek) arra hogy mit és mennyit eszik, akkor abszolút nem kell félned attól, hogy elhízik. Vannak light tápok, de hozzáteszem én sem mindig válogatok annyira. Jutalomfalat, napi 2 alutasakos+egész nap előttük áll a száraztáp és ígysem több 4,5 kg-tól. Szóval szerintem hosszú távon mindenképpen jó ha ivartalanítva van.
2009. szept. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
8%
én elitélem az állatok ivartalanítását
2009. szept. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én meg azt ítélem el, mikor beteg egy állat, a gazdi meg széttárja a kezét és várja a csodát, mert az ingyé van, az állatorvos meg nem. Meg a kijárós macskák "halomra" fialtatását.
2009. szept. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj de honnan veszed ezt a hülyeséget hogy árt az ivartalanítás?Mivel csak ivarzik és nem párosodik jobban kivan téve a betegségeknek.A hormontartalmu fogamzásgátlók sem veszélytelenek hosszútávon nem is javasolják,és ott van még a gennyes méh gyulladás és a petefészekciszta ami szintén az ivartalanítás elmaradásának következménye.Szóval mitől is akarod megóvni?
2009. szept. 12. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%

Az én fiú cicám is ivartalanítva lett, muszáj volt, mert ő is elkezdte a szagával megjelölni a lakást.

Valóban duci, de nem vészes. Ezekívül pedig normális és boldog életet él :)

Arra viszont figyelni kell, hogy az ivartalanítás miatt kialakulhat vesekövesség, ami talán végigkiséri az életét. Nem feltétlenül alakul ki, sok más tényező is közrejátszhat ebben.

Erről bővebben az állatorvos fel fog világosítani ha megkérdezed!

2009. szept. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek, maradok az ivartalanításnál, bár hormoninjekciót csak kettőt kapott. Remélem minden oké lesz. :-)
2009. szept. 12. 10:18
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem 5 cicám van, 3lány,2fiú. Mindegyik ivartalanítva lett. Egyik cica sincs elhízva! Ha ivartalanított cicáknak való táppal eteted, és nem eteted túl,emellett mozog eleget,semmi gond nem lesz...


17/L.

2009. szept. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
30%

miért kell leszavazni azt aki

elitéli az ivartalanítást?

2009. szept. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
87%
Azért, mert hülye
2009. szept. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!