Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek a cicámmal most?

Mit tegyek a cicámmal most?

Figyelt kérdés
Van egy cicám akit tavaly télen hoztunk el a mamájától (most lesz két éves) de túl hamar választották el az anyjától, pedig mi még akartuk, hogy maradjon, de erőltették. Aztán én mondtam anyának, hogy cumiztassuk és adjunk neki laktózmentes tejet ahogy az előző cicánkkal tettük, mert ő is szopizott az ujjunkal, pólonkkal stb.. de aztán azt gondolta, hogy nem kell. Aztán a cica amikor lefeküdtem aludni mindig oda jött és rámászott a lábamra és lny macskának nézte. (amikor már ivarérett volt) Aztán kiheréltettük, mert ez nagyon rossz élmény volt nekem és egyébként se akartuk, hogy "fiú" maradjon. Aztán teltek a napok, de nagyon vad volt. (Már a kiherélés előtt is ugyan) Mindig amikor elmentem mellette akkor felugrott rám, és több centis vérző sebek lettek rajtam mindig. És ráadásul fiú is én pedig lány cicát akartam. És szeretném valakinek odaadni, anyukám azt mondta hogyha nagyon nem szeretném akkor altassuk el, de azt nagyon sajnálnám még akkor is ha nagyon sok fájdalmat okozott. :( Jah és az előző cicáimat azért kelett odaadni mert kistesóim születtek de már nagyok. És olyan cicót akartam aki doromból és ödebújik, velem alszik, stb.. de ő még a másfél év alatt kb csak egyszer doromból, amikor elhoztam az anyukájától :( És nem lehet megsimizni se, mert akkor mindig megtámad :( Mit tegyek? :(
2011. aug. 23. 09:21
1 2
 1/18 anonim válasza:
az én macskám pont ugyan ezt csinálta, miután kiheréltük. ez bosszú :) nem igazán tudsz vele mit csinálni, nekem sem sikerült. bár nagymamámat nagyon szerette, őt sosem karmolászta. szóval ha el akarod passzolni, a nagyi a legmegfelelőbb személy.
2011. aug. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszi :) én is erre gondoltam, de neki van egy cicája és már az is teher. :/ de egyébként őt se nagyon szereti. De nálunk a herélés előtt is sajnos már ilyen volt a macsesz. Viszonmt az egyetlen akit szeret az az anyukám, és ő akarná megtartani igazából, csak én meg bújós cicát szerettem volna, nem tudtam, hogy ilyen cica is létezik. :(
2011. aug. 23. 09:35
 3/18 anonim válasza:
100%

Ajaj. Én nem ajándékoznám el. Tudom csalódott vagy de más kis cicával is járhatsz ugyanígy.

Az Anlimal Planeten van egy nagyon jó cicás műsor. Macskák a pokolból vagy ördögi macskák...nem tudom mi a címe. De jó lenne ha belenéznél. Ilyen cicákat szelídítenek meg és teszik őket dorombolóssá.

Cica akkor csinál ilyent ha fél, folyamatosan kell lenni valami "menekülési útnak" amire felugorhat, felmászhat ha akar. Lakás cica?

Ha cica "csóválja" a farkát az nem azt jelenti, hogy boldog hanem azt, hogy elege van, erre figyelj mert ekkor történhetnek karmolós balesetek.

Játszhatsz vele. Madzagra rákötsz valamit és huzigálod.

Most ennyi jutott eszembe.

Szerintem jöjj össze a cicáddal:)


19/L 6 cica

2011. aug. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
És ha anyukádé maradna ez, és te örökbe fogadnál egy bújós lány cicát?
2011. aug. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

09:39 Köszi. :) Én is próbálom megszelídíteni. De viszont azt a farokcsóválósat azt én is tudom, mert már ugye volt két cicám előtte és akkor is mindig tudtam, hogy az mit jelent és akkor hagytam, de mielőtt rám támad nem csinálja, illetve én csak elsétálok mellette és nem tudom, hogy mit csnál a farkával mert nem látom előre hogy ott van. Jah és a húzogatós játékok nem jönnek be nála, már egész kicsi korában nem éredekelte őket :/ az a baj hogy a másik két lány cicám olyan édi volt csak az egyiket azért kellett odaadni mert anya nem bírta (kóbor) a másikat meg kicsokorában hoztuk el őt nagyon szerettem csak született kistesóm és oda kellett adni :( Egyébként lakás cica, gondoltam is rá, hogy kertbe kéne vinni csak hova?

10:24 Együtt lakom anyukámmal. (Emeletes ház) 16 leszek.

2011. aug. 23. 10:51
 6/18 anonim válasza:

09:39 vagyok.

Pokoli macskák a műsor címe.

Lehet, hogy sarokba szorítva érzi magát mikor elmész mellette. Lakás cicáknál előfordul az ilyen. Kanapéra, ágyra, szekrényre felmehet? Megengeditek, fel tud menni?

Fontos, hogy ne érezze magát fenyegetve és hogy körbe mehessen úgy a lakáson, hogy ne kelljen lemennie a földre.

Nem szereti a húzogatós játékot? XD Akkor mivel szokott játszani? A macskák reggel felkelés után járnak vadászni, próbálj akkor játszani vele.

Lehet cicát is sétáltatni, akkor kimehetnél vele. Persze először gyakoroljátok otthon, nem kell sokáig napi pár perc és meglesz az eredménye.

És persze szeresd nagyon!:)

2011. aug. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Megpróbálhatom hogy leviszem ez jó ötlet Köszi :) De egyébként felmehet ilyen helyekre igen :) egyetlen hely ahonnan néha ki van "űzve" az a nappali, mert a pótapám nem bírja elviselni ha abban a szobában van. De egyébként ott is elég sokat van :P Amúgy a lakásban repkedő bogarakkal szokott játszani. Meg a karommal. Néha felveszek egy kesztyűt és akkor hagyom, hogy harapdálja meg karmolja a kezem. De amúgy ennyi. Szerintem kéne neki egy kert az biztos :/
2011. aug. 23. 14:33
 8/18 A kérdező kommentje:
Mégse jó a séta. Anya azt mondta hogy nem akar még legalább 3 oltást 50 000ért hogy kivihessem, mert ha meg még se lesz tőle jobb a helyzet akkor meg főleg drága lesz úgy. :/
2011. aug. 23. 15:18
 9/18 anonim ***** válasza:
Menhelyre tudnád beadni, vagy meghirdetni valahol cserével.
2011. aug. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Az ok,amiért ilyen vad,sokszor a gazdiban keresendő.És ezért elaltatni egy macskát??? Eszetekbe se jusson többet szerintem! Ha téged megunna anyukád,normális lenne,ha megölne????
2011. aug. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!