Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ti gondolkoztok ezen?

Ti gondolkoztok ezen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy lassan két éves örökbefogadott, ivartalanított cicum. 3 hónapja van nálunk. Úgy fogadtuk örökbe a menhelyről, hogy már nem volt farka (elütötte egy autó) és a képeken az egyik lábával is volt valami...

És hát sokat gondolkozok azon, hogy vajon milyen élete volt előttünk. Nyilván kijárós cica lehetett és a csaj cicuk hajkurászása közben üthették el. Tehát a gazdája nem figyelt rá eléggé. De azonkívül vajon szerették? Ápolták? Mindene megvolt? Keresték-e? És a legfontosabb egyáltalán volt-e gazdája?

Mert olyan gyönyörű vörös cirmos kandúr cica, hogy lehetetlennek tartom, hogy nem volt gazdája.

Szóval ezen gondolkozok azóta, mióta befogadtuk.

Egyébként nagyon kis bújos, tündéri macska. Imádom. Persze vad is tud lenni.

Sokszor megijed a hirtelen mozdulattól, beszédtől, a hangos zajoktól és a tűztől kifejezetten. Majdnem 100 %-ig biztos vagyok benne, hogy bántották.. Valakik...

És íme a kép a cicatról:


[link]


Remélem működik a link, telefonról írok, de később rakok fel képet. :-)

Egyébként így alszik, csakis velem és atölel, le se tehetem az ágyról. Rengeteg puszit ad. Leguggolok és már fut is és ad egy puszit, de olyat, hogy hanyattdőlök. :-D


A kérdés: Ha befogadott/örökbefogadott cicótok van, ti gondolkoztok ezeken a dolgokon?

És képet is kaphatok? (Imádom a macskuszokat)


2013. márc. 9. 11:29
 1/4 anonim válasza:
Én is szoktam gondolkozni ilyeneken, de szerintem az a lényeg, hogy te szereted, és tőled megkapja azt a szeretetet, amivel valamennyire felejtedheted a múlt béli dolgokat vele. (ha történtek vele rossz dolgok) És az egyik legfontosabb, hogy rád számíthat és mindig ott leszel neki, biztonságban érezheti magát melletted, az állatok ezt szerintem megérzik.
2013. márc. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

[link]


Ha nem is rajtam, akkor is mindenképp mellettem alszik. Az egyik mancsát rajtam hagyva. :-)


[link]


Szokott fura pózokban aludni. :-D

2013. márc. 9. 11:40
 3/4 A kérdező kommentje:

Szerintem is meg. :-) Én nagyon szeretem!

Pl. a párom annyira nem szokta dédelgetni, sőt csesztetni szokta. Na nem úgy, hanem, hogy játszon vele, őt annyira nem csípi!

2013. márc. 9. 11:43
 4/4 anonim ***** válasza:

Az én macskámat 3 hónaposan fogadtam be, ingyenes cica volt, interneten találtam. A gazdája nem ivartalaníttatta az anya macskát, így az enyémnek is az lett volna a sorsa, hogy halomra szüli a kölyköket. Most lesz 1 éves, és ha ott maradt volna már biztosan nem élne. Kiskorában súlyosan férges volt, ezért véres széklete is volt, majd húgyúti betegsége is volt, amit szintén sikeresen kikezeltettem.

Azért mert szép egy macska, még élhet kint az utcán kóbor macskaként, gondolom nem kell bemutatnom egyes embereket, hogy tartják a macskákat, ellenek, majd a kicsik mennek amerre látnak, vagy direkt el is zavarják őket, hogy ne kelljen etetni.

Inkább nem is gondolok rá, mennyi kóbor, vagy elhanyagolt macska van, akinek állítólag van szerető gazdája, de orvoshoz nem viszi különféle kifogások miatt és hagyja elpusztulni.

Legalább őt kimentettem arról a helyről, egy élet is élet.

2013. márc. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!