Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ez állatkínzás, vagy normális?

Ez állatkínzás, vagy normális?

Figyelt kérdés

Szóval van egy adott telephely, ahol sok a patkány/egér. Befogadnak a tulajok 3 cicát, hogy ne haljanak éhen, és az egerek ne szaporodjanak el. Van melegített kisházuk, sokszor bent vannak a házban, éjszakára vannak kizárva, amikor amúgy üres a ház. Mindennap kapnak szárazat, néha alultasakosat, és sokszor házi kosztot.

Viszont az éjszakai "őrjáratukból" vannak, akik nem térnek vissza, az autósoknak köszönhetően. Konkrétan marad 1.

Nyilván nem lehet pórázon tartani őket, de azért ez kegyetlen.

Viszont talán, abban az 1-1,5 évben, amit ott töltöttek, boldogak voltak, és tovább éltek, mintha az utcán lettek volna hagyva.

De valójában ez állatkínzásnak minősül, attól függetlenül, hogy volt törődve a cicákkal? Vagy a macskák ilyenek, mindig mennek vadászni, és nem biztos, hogy hazaérnek.

Meghallgatnám a városiak válaszát is, mert falun és közvetlen környezetemben így van rendjén. Van aki túléli, van aki nem.

Illetve a környezetem nem csak a telephelyre érti, hanem családi háznál is ez a normális.


2013. márc. 9. 12:58
 1/8 Mátyás97 ***** válasza:
84%
Ez hivatalosan nem állatkínzás. Az is lehet hogy elmentek máshova, de az is hogy balesetet szenvedtek szegény állatok. De én részemről nem engedném ki este a macskákat, mert nem biztonságos!
2013. márc. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
13%
Én falun lakok, ivartalanított kandúrom van, de eltűnik akár 3 napra is..és volt már bizony hogy elcsapta autó a falubeli cicákat. Felelős állattartónak gondolom magam, mert megadom neki minden szinten ami kell neki, mint oltás, ivartalanítás, szeretet, kaja..de a macskát nem tudod megállítani. Szóval ez akár csúnya, akár nem, szerintem is így van rendjén..a macska "fogyóeszköz" tud lenni :(
2013. márc. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez nem állat kínzás! :)

ételt,menedéket biztosítanak a cicáknak.arról senki sem tehet hogy a macskák elcsavarognak.

Nekem is van egy cicám, Ő kinti cica,de azért néha bekéretőzik és van h napokig nem jön haza ... Olyankor én is megijedek :/

no de a lényeg,h senki nem tehet arról h elkóborolnak.24 órában senki nem tud mellettük lenni!

Szerintem kifejezetten jó dolog h befogadták őket! (:

2013. márc. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi:-) tehát ha van egy szomszédnak kiscicája, akkor nyugodtan lehet őket is kivinni, hátha ők életerősebbek, mint az előzőek? Mondjuk jobb, ha boldog, de rövid életet élnek, mintha vízbe folytanák őket.. Sajnáltam egyébként én is a cicákat, mert az első áldozat pont az én kedvencem volt. De a 3. még mindig él és virul, úgyhogy ez boldogsággal tölt el:-)
2013. márc. 9. 14:10
 5/8 anonim ***** válasza:

Hivatalosan nem állatkínzás és a macskatartók legnagyobb része így tartja a macskáját Magyarországon (sajnos). Külföldön sok helyen jobb a helyzet, talán egyszer nálunk is elterjed.

Mindenki maga dönti el, hova engedi ki a macskáját, van, aki kiengedi az országútra, szomszédba, kutya szájába, valaki nem.

Én nem tudnék nyugodt lenni, ha nem tudom merre jár a macskám. Vannak erre profi megoldások, hogy otthon tartsam, tud szaladgálni az udvaron, de ennél messzebbre nem megy, és ez így jó nekem és a macskámnak is.

2013. márc. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mi kertesházban lakunk, nem a belvárosban szóval nincs annyi autó itt, de azért járnak itt is a kocsik. Kutyák is a szomszédba stb. A macskáink világ életükben kijártak, de közben gondoskodunk az ellátásukról és szeretet is kapnak... De tudnak vadászni, tudják, hogy nézzenek körül az úttesten, fára másznak, emeletes házak háztetejére felmásznak, átmennek a szomszédba... Nem érzem, hogy ez rossz lenne.
2013. márc. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Kinga1995 ***** válasza:

Figyi ez így korrekt. A macska nem kutya, a vérében van a csavargás. Én panelban lakok a 11 kerben, mégis elszökött egyszer két hétre a cicusom.

Az unokatesóméknál Biatorbágyon mióta az eszemet tudom van macsek. Kertes, tipikus falusi rész (tudom, h Bia nem falu, de az unokatesómék is így emlegetik!) a macska pedig kiszökik, elcsavarog, egy napot, két napot, esetleg egy hetet. Persze ha már három napja nem jött haza azért paráznak, de a legtöbbször hazatér. Néha sajnos nem :-(

De a macska nem kutya, az nem fog leheveredni a díványra és ott feködni egész nap. Még a szobacica (mint az enyém) is fel-alá mászkál. Az igazi, udvari macsek, az meg kódorog, átmegy a szomszédba, egeret fog, mittudomén.

Ez van a vérükben, ezt örökölték az oroszlánoktól, meg a tigrisektől :-D

2013. márc. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

a tulaj részéről nem állatkínzás egyáltalán, hisz ő szerette a cicákat és nem az ő hibája, hogy eltűntek vagy elütötte őket a kocsi. Nálunk is eltűnt pár macska régen (most már csakis a lakásban tartom őket mert nem bírnám ki ha lenne velük valami attól függetlenül, hogy kertes házunk van)

Az követett el állatkínzást aki elütötte őket. De az is lehet, hogy egy kutya kapta el őket.

nekünk egyszer a lánycicánk úgy tűnt el, hogy a szomszéd padlásán belemászott a nyest-csapdába. De valahogy én éreztem, hogy ott van és mintha nyávogást is hallottam volna onnan... és meglett :)

2013. jún. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!