Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hány cica eltartása normális,...

Hány cica eltartása normális, és még nem állatkínzás?

Figyelt kérdés
Nekünk csak egy macskánk van,de az egyik ismerőseimnek hét vagy nyolc.Nincsenek rossz álapotban,a fiúk ivartalanítottak,és van elég hely nekik.Nem is róluk van szó,hanem hogy hány macska megengedett,és hány már állatkínzás?Vagy ez a tartástól függ?Nem értem...
2010. ápr. 3. 12:22
 1/10 anonim válasza:
Ha van helyük mindegyiknek, és ápolják, etetik őket akkor a létszám az lehet akárhány, de akkor megfelelő körülményeket kell biztosítani az élőlények számára.
2010. ápr. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
ha van elég helyük, egymással megférnek és nincsenek elhanyagolva akkor akármennyi. Persze egy kis lakásban 10 macska az nincs rendben, de az látszik is mert vagy betegek vagy agresszivek lesznek egymással szemben
2010. ápr. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm,értem ^^

Szóval akár macska is mgengedett egy nagyobb falusi telken v. farmon?Persze,megfelelő ellátás mellett.

2010. ápr. 3. 13:34
 4/10 anonim ***** válasza:
Általában minden településnek vannak az állattartásra vonatkozó rendeletei, jogszabályai. Ha az adott település állattartási törvénye azt mondja, hogy max 5 macska lehet egy háznál, akkor hiába tud valaki luxus kényelemben tartani 10-et, akkor is 5 lehet neki. Persze ezt nem nagyon ellenőrzik, általában, ha nem zavarja a szomszédokat nem szoktak szólni.
2010. ápr. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy 4-5 macskánál többnek megfelelő törődést lehet biztosítani. Mindegyiket szeretni, suocialáizálni, az almot pucolni. Szerintem az 5 is sok, de talán még belefér ha valakinek sok helye van. Én kettőt tartok, és nem lesz több.
2010. ápr. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

De mi falun lakunk,és nem kell nálluk almot pucolni.Az a sok macska nem zavaró,és nem kll mindegyikkel folyton törődni,ha ott vannak egymásnak.Azt hiszem... xD Köszi a válaszokat,sokat segítetetek!Egyébként a macska most is itt szundikál az ölemben :D

Ezt egyébként azért kérdeztem,mert gyakran van olyan műsor,amibn néha egy házból akár macsekot mentenek ni.Nem értem,hogy bírják végignézni a "gazdijaik" hogy elpusztulnak!

2010. ápr. 3. 14:49
 7/10 A kérdező kommentje:
*akár 30-40 macsekot mentenek ki.Bocsi xD
2010. ápr. 3. 14:51
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem a létszám a lényeg, hanem a hogyantartás!!!
2010. ápr. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekünk 2005-ben 10 cicánk volt.2 szülő 8 gyerek.De 1-et adtam a barátnőmnek,egyet unokatesónknak,1-et egy ismerősnek,2 eltűnt,és csak a 2 anya és 1 nagyon gyönyörű cica maradt.Szóval ne tarts tíz macskánál többet.De ha rajtam múlt volna egy cicát se adtunk volna el.A maradék 4 macskával se tudom mi történt.:-(
2010. ápr. 4. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Áh,nem,nekem csak egy cicám van,és max kettő lehet.Csak kíváncsi voltam rá,mi a megngedett "macskamérték" xD
2010. ápr. 4. 10:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!