Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek ez normális, ha...

Szerintetek ez normális, ha valaki ennyire szereti a macskáját?

Figyelt kérdés
Sosem szerettem a macskákat, inkább kutyás típusnak tartottam magam. Viszont tavaly ősszel a párom meglepett egy fajtiszta kandúr cicával és azóta nagyon megkedveltem őket. Képes vagyok magamra kevesebbet költeni, csak a cicám prémium tápot, macskatejet, drága alutasakos ételt kapjon. Többnyire külön alszik tőlünk, mégis míg munkában vagyok alig várom, hogy hazaérjek és játszhassak vele. Olyan nekem, mintha a gyerekem lenne, nagyon szeretem és el sem tudnám képzelni mi lenne velem, ha egy nap arra megyek haza, hogy a cica már nincs többé vagy baja lett. Igazi családtagként tekintek rá és ő is nagyon ragaszkodik hozzám. Szerintetek ez normális?

2013. márc. 9. 14:54
1 2
 1/11 anonim válasza:
76%
szerintem ez teljesen normális! a testvéreméknek még nem született gyerekük, de van 1 kutyájuk és 1 macskájuk, és ők is úgy vannak vele, ahogy te! :)
2013. márc. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 cukikutyus ***** válasza:
57%
Pontosan ez a normális,egy állatot így kell szeretni! Én is így vagyok a kutyáimmal,főleg most,hogy már öregek,nagyon odafigyelek rájuk,sokat játszom velük,és ha elmegyek itthonról,nekem is hiányoznak!
2013. márc. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Mecse ***** válasza:

Nem szeretem a normális szót. De ha nagyon bele kéne valamilyen keretbe foglalni, akkor azt mondanám addig normális valami amíg téged boldoggá tesz illetve profitálsz belőle bármilyen szinten, és másoknak sem árt semmilyen formában.


Mivel ez téged boldoggá tesz és az ég világon senkinek nincs belőle problémája, nem látom miért ne lenne "normális".


Én nem így állok a cicámhoz, és biztos lesz itt olyan aki szintén nem és ezért azt fogja mondani hogy nem normális amit csinálsz, de szerintem nem olyan fájdalmas lenyelni hogy nem minden ember ugyanolyan :).

2013. márc. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Teljesen normális, sok ember van hasonló helyzetben. Az más kérdés, hogy ez nem feltétlenül az optimális állapot. De nem gondolom, hogy ez akkora baj lenne. Csak akkor jelent problémát, ha akadályoz téged vagy a szeretteidet a normális életvitelben és valaki szenved tőle, de amíg ez nem áll fenn, addig nincs miről beszélni.
2013. márc. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%
Normális.Mi is családtagnak tekintjük a cicáinkat(3 van).
2013. márc. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én a macskáimat családtagnak, barátnak, társnak, egyenrangú félnek tekintem. Főleg az egyiküket, akivel kifejezetten jóban vagyok. Na őmiatta még sírni is szoktam!
2013. márc. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy normális-e, de nem is nagyon zavar. Így vagyok én is a cicáimmal. (2) Jó a száraz kiflivég is, de ha a ciceknek nincs almuk, eledelük, akkor útra kelek.

Velem alszanak, néha megunnak, akkor keresnek másik fekhelyet. Reggel alig várják, hogy keljek, mert már igénylik, hogy foglalkozzunk velük.

Nem zavarsz vele senkit, és olyan hálásak tudnak lenni.

Jó nézni, ahogy játszik, kísérget. Hanyatt vágja magát, mikor meglátja a fésűjét. Na, nem mindig, csak ha úri kedve úgy kivánja.. Feldobják a napjaimat, és ez elég is nekem.

2013. márc. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Kinga1995 ***** válasza:
76%

Nem tudom én inkább nem vennék magamnak cigit, vagy megélnék kenyéren és vizen, csak a macsekomnak mindene meglegyen.

Kettőt már eltemettem és nagyon megsirattam (a 11 kerben lakok panelban, Biatorbágyon az unokatesómnál nyugszanak a kertben, szoktam vinni rájuk virágot) és eddig mindhárom macskámat imádtam. A mostani egyszer elszökött, suli előtt-után plakátoltam, minden csináltam, de elsírtam magam, amikor leszálltam a villamosról két hét után és ott várt :-)

Teljesen normális, sőt az lenne a legjobb, ha mindenki így szeretné a macskáját!

(Vagy bármilyen állatát, a nővérem vőlegénye a kígyókkal van odáig, én rettegek tőlük, ő meg elnézi meg mászatja a kezén őket órákig. xD Ha ez az ízlése... De igazából mindegy mid van, kutyád, macskád, kígyód, csak szeresd :-D Szerintem)

2013. márc. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én nem szerettem kiskoromban az állatokat, sőt egészen 20 éves koromig. Aztán elköltöztem a barátomhoz és neki van egy kutyuja, pontosabban mostmár a miénk, és imádom. Pedig előtte nem bírtam azt se, ha a közelemben kutya van. Most meg nyalogat, felugrik rám és imádom. Aztán a cicák.. Fú, őket még annyira se szerettem. Aztán meg mégis befogadtunk egyet menhelyről. Na.. azóta élek-halok értük. Lemondanék bármiről, csak hogy nekik legyen. :-) Örülök, hogy ilyen lettem, az állatok nélkül nem érezném magam teljesnek.
2013. márc. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én is pont így vagyok. Képes vagyok hajnali 5kor kelni lefutni a boltba, ha nincs reggelije. Nem valami bújós cica, de ha rájön a dorombolhatnék, én félredobok mindent, hogy simogathassam. Rendszeresen felébreszt hajnali 3kor dorombolva, és olyankor addig nem alszom vissza, míg ő el nem alszik. Ha pisilnem kell, akkor sem hagyom ott, mert hamar megunja a várakozást.

Beteges, vagy sem, nagyon szeretem a cicám, az egyetlen biztos pont az életemben, nincs semmi, amiért lecserélném.

2013. márc. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!