Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cica kaparófa hiányában...

A cica kaparófa hiányában mindent szétkarmol a lakásban?

Figyelt kérdés
2013. márc. 14. 10:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg. Még kaparófa használatára is meg kell tanítani.Akár szerezhetsz valami formás faágat,ami ugyanúgy megfelel kaparásra.
2013. márc. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem mindent, csak bizonyos tárgyakat :-D De kaparófa mellett is ezt csinálja. Az enyémnek vettem egyet, de neki nem jött be, jobban szereti a lambériába vájni a karmait. Ezért inkább el is adtam a kaparófát...
2013. márc. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Vicuska87 ***** válasza:
Igen, így ahogy mondod!
2013. márc. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 klopusz ***** válasza:

Szia!


Valószínűleg igen.

Nekünk szerencsénk volt, mert a macsek olyan helyet nézett ki magának körömélesítésre, amit nem tudott tönkretenni. Volt egy régi ülőgarnitúránk, amire mintha ráhegesztették volna a műszálas huzatot, na abból egy szál sem jött ki. Amíg macskánk volt, nem is cseréltük le, pedig ronda volt - bár kényelmes :-)

Mikor neki akart menni a plüsshuzatú székemnek, sürgősen "lebeszéltem" róla.

2013. márc. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Akkor egy-két tárgyat kiválaszt és oda fog járni körmöt élezni. Ez lehet: kanapé, szék, szőnyeg, valamilyen gyékény bútor, stb


Az én cicámnak van kaparófája amit használ is, de mellette néha néha a kanapé vagy a szőnyeg áldozatul esik. Bár nem látszik rajtuk semmi.. MÉG... ha látom hogy máshol élezgeti magát, azonnal rászólók.

2013. márc. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Ne aggódj, tudod irányítani!

A szomszéd asztalostól vettem (100 Ft) egy fatörzset, amin a kiscica élesítette a karmát. Ahogy nőtt a cica, visszavittem és kaptam egy nagyobbat. Most kb egy 2m hosszú vastag faág van a szobában a falnál, ami nem is néz ki rosszul. A cica szereti, mert finom illata van számára.

A multkor vettem egy helye kerek vesszőkosarat, ami szintén nem néz ki rosszul a sarokban. Ha nem akar nyújtózkodni, vagy éppen a fölös energiáit akarja levezetni, akkor ebbe ugrik bele, és "tépi szét".

Még egy dolgot megengedek neki, hogy a buklé lábtörtlőn élesitsen, ha kedve van. Ezen nem látszik ugyanis.

Ha meg máshol bepróbálkozna, egyszerűen csak hangosan rászólok, vagy tapsolok egyet, és már "pucol" is el onnan.

Meg fogjátok tudni oldani valamelyik eszközzel, meglátod! Te és a cicád. :)

2013. márc. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Kinga1995 ***** válasza:
Ha nem is direkt kaparófa, de vmit be kell áldozni, mert a macseknak folyamotasan kaparnia kell, ez az igazság :-D
2013. márc. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Lekopogom, de nálunk nincs ilyen baj. Nincs kaparófa, de a cicánk sehol nem élesíti a karmait szerencsére :) (mondjuk én 2hetente vágom is neki, szal nincs is mit élesíteni)
2013. márc. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!