Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám nem hajlandó a...

A macskám nem hajlandó a kaparófáját használni, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van egy 5 hónapos szibériai cicám, és a drága nem hajlandó a saját bútorát használni. Néha szokta az ágyam oldalán vagy a szőnyegen, de egyébként alig koptatja a karmait. Kerestünk macskamentát már mindenhol, hogy majd azzal bedörzsöljük,de még csak nem is tudják, hogy mi az... Megköszönném, ha valaki lenne olyan kedves és megosztaná velem a tapasztalatait :)

2013. febr. 12. 21:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekünk is van két közönséges házimacskánk. Szinte serceg a körmük alatt a bútor kárpitja, és a szőnyeg. A férjem készített kaparót szőnyegdarabból. Függőlegesen is felállítottuk, vízszintesen is - rá sem néznek. A guta üt meg velük, mert nem szoknak le erről a bútortépésről. Nem sokszor teszik naponta, de rendszeresen:((
2013. febr. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

[link]

(itt kapható macskamenta.)


állatorvost kérdezetek már? bioboltokban, drogériákban próbáltátok már? hátha ott is van. régen láttam már állatgyógyászati szaküzletben is, kisállatfelszerelés-boltban is érdeklődtem. esetleg kertészeti szaküzleteket érdemes még meglátogatni, hátha találtok cserepes növényt vagy magot stb.


egyébként nálunk is az volt, hogy mindig azt kaparászták, amit nem kellett volna. végülis, ismeretlen okokból rászoktak az egyik lábtörlőre, és akkor máshová már nem mentek.

az a helyzet, hogy nem csak karomélesítés-koptatás, "manikűr-pedikűr" miatt kaparásznak, hanem azért is, mert a talppárnájukról odakenik az adott felületre a szagukat. a területüket, otthonukat így jelölik. (ugyanez, amikor a szájuk szegletével dörgölőznek.)

2013. febr. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 blackcats ***** válasza:
Macskamenta, Fressnapf-ba (csepp és szárított fű változatban) majdnem minden nagy városban van boltjuk. Nálunk az bejött :-)
2013. febr. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 yakumo18 ***** válasza:

Mi csináltattunk a cicánknak macska házat, meg kaparófát. De egyiket sem használja. Igazi kis panel ragadozó :)

Egyébként hasznos volt számomra az utolsó komment, mert ezt nem tudtam hogy a szájával azért dörgölőzik meg "nyáladzik" ide oda mert a territóriumát jelöli ezzel. Apropó én a tescoban (Hódmezővásárhely) a napokban láttam macskamentát 349.-kb.

2013. febr. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
nekünk egész jó a helyzte, csak egy szék van amit nagyo szeret.. na olyankor ha rajtakajuk h kapar gyorsan spuri be a macskával rátesszük a kezét a kaparóra és kaparja.. lassan de kezdi tanulni, vagy amint mást kapar az is jó ha fát viszed oda és rakod rá a mancsát, szeretik szerintem kaparni csak amit nem lehet az mindig jobb.. :D
2013. febr. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek :) már vettünk is neki a Fressnapf-ból, teljesen meg van őrülve érte :DD
2013. febr. 16. 05:04
 7/10 anonim ***** válasza:
Kaparófát vettetek? Azonnal tudta, mire való? Én is beruháznék - bár elég drága - ha tudnám, hogy ezen gyakorolna, és békén hagyná a kedvenc fotelemet.
2013. febr. 16. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

egy ismerőstől kaptunk alig használt emeletes házikót,kaparó oszloppal,nem használta,bedörzsöltem szalonnával,csirkemájjal és nem kaparja..na a macskamentát megpróbálom még ! köszi !

most éppen tüzel..ilyenkor a férjemre mászik,pedig egyébként nem szokott..3 éves lehet még ivartalanitani ?

2013. febr. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

bármikor lehet ivartalanítani (és kell is, ha nem akarsz szaporulatot okozni vagy felnevelni), 6 hónapos kortól akár.


és a macskamentára tényleg minden macska felizgul. amelyik nem, annak baja van az orrával, szerintem. XD

2013. febr. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Mi a Fressnapfból vettünk egy kb 80-90 centiset, mikor 50%-kal le volt akciózva, szereti, de amikor kivisszük a kertbe pórázon, akkor van egy fa, amit imád, inkább ott élezi a karmait
2013. febr. 27. 08:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!