Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért lehetnek a macskák...

Miért lehetnek a macskák nyugtalanok és ezt hogyan kell kezelni?

Figyelt kérdés

Van egy ivartalanított fiú cicám. Két éves lesz nyáron, eddig még nem nagyon volt ilyen. Nincs neki semmi betegsége, baja, minden oké, kivéve a viselkedését. Nem bír a fenekén ülni, úgy értem sokkal kevesebbet alszik napközben (azért az éjszakát átalussza) és dumálva járkál föl-alá. Nem fájdalmas a nyávogása és nem is kandúros (nem jelölget, nem lehet baki a műtétben) és néha már elnyújtott mély hangba is átmegy az ordításból, de nem a kandúros hanglejtésbe. Ha én emberi nyelvre lefordítanám, azt venném ki, hogy áááááááááá, halálra unom magam, mehetnékem van, csináljunk már valamit. Minden játékát elővettem már, de pár percnél tovább nem tudom lekötni. Sajnálom, mert szeretném az izgágaságát lecsillapítani, de nem tudom hogyan. Már sűrűbben fésülgetem is, hátha lenyugszik, pár percig ezt is dorombolva élvezi, aztán hali megy megint. Nektek viselkedett már így a macskátok? Mit csináltatok vele?

Lehet hülye megoldás, de lesz egy társa, mert szerintem ez a gond, de az még egy hónap (remélem ettől megoldódik ez a probléma), de addig?


2013. márc. 15. 08:51
 1/2 anonim ***** válasza:
A társ jó ötlet, ha nem beteg, akkor unatkozik. Meglátod egy másik macskával egész nap elfoglalják magukat, játszanak, kifárasztják egymást, úgy, ahogy te nem tudod.
2013. márc. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a választ :), remélem is, hogy tényleg ez a baja, mert ha ketten fogják ezt csinálni, akkor... :D

Látom másnak nem ilyen uncsizós a cicája, most éppen alszik, szóval azért nem tart nála sokáig a bolondéria, de az a pár óra is rossz érzés nekem.

2013. márc. 15. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!