Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Legyen még egy cicám?

Legyen még egy cicám?

Figyelt kérdés
Van egy 2 éves ivartalanított lánycicám,annak idején pincéből "szedtük össze",kis félős a mai napig,hogy fogadna egy kiscicát?
2009. szept. 15. 17:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Kölyök cicához biztosan hozzászokna.


Nekünk egy öreg cicánk van, 13 volt, mikor befogadtunk egy másik cicát, 5-6 hónaposat. Bár nem a legjobb barátok, nem is bántják egymást.

2009. szept. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is megszokná. Nekem van 6 éves cicám és minden évben van kiscica is és mindegyiket megszokja.
2009. szept. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem egy éves, szintén nagyon félős, mondhatni nyúlcicám van. Ő is nőstény. Hoztam mellé egy két hónapos nőstényt, 9 napig ment a morgás-fújkálás, és mikor már kezdtem bedilizni, egyszer csak azt láttam, hogy együtt üldögélnek az ágyon :)


Azóta nagyon megszerették egymást, és a nagynak a kedélyállapota is jobb, meg nem is olyan nyúl.


Úgyhogy szerintem jöhet a másik cica :)

2009. szept. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én az egy éves exkandúrom mellé fogadtam be egy kiscicát, méghozzá lakásba. Az első 2-3 napban nem lehetett őket egyedülhagyni, mert a nagy zsákmányállatnak nézte a kicsit. De aztán egycsapásra összebarátkoztak, és azóta is imádják egymást. :)

Úgyhogy szerintem nyugodtan el is kezdhetsz keresgélni egy új kiscicát. :)

2009. szept. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Honnan lehet tudni, h a nagy cica már nem fogja bántani a kicsit?
2009. szept. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sehonnan. Meg kell próbálni, de a kölyköt a macskák sem bántják, csak kivételes esetben, ha például egy kandúr átveszi az uralmat egy területen, de akkor sem mindig.

Kölyök koruktól együtt levő, együtt felnövő cicáknál jellmző, hogy nagyon jó barátok, meg sincsenek egymás nélkül.

Ez a barátség idősebb és kölyök cica között nem mindig alakul ki, de az idősebb macska könnyen hozzászokik, megosztják a kellemes zugokat, oly módon, hogy csak kivételes esetben kelljen együtt aludniuk. A macska tökéletesen elégedett a magányos életmóddal, de fiatal, még alakuló személyiségű cicát könnyen megszokik.

Ki kell próbálni.


Eleinte az én cicám is agresszívan viselkedett, elkerülte az új jövevényt, de körülbelül 2 hét alatt kialakult az egyesség, hogy nem bántják egymást, hűvösebb téli napokon még össze is bújnak. :)

2009. szept. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen...én gondoltam először rá,hogy legyen még egy cica,de még a családdal is meg kell beszélni,mert azért neki is meg akarom adni,amit az első cicámnak:)
2009. szept. 16. 12:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!