Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csinaljak, hogy a cicam...

Mit csinaljak, hogy a cicam ne legyen bolhas?

Figyelt kérdés

Egy teniszklubtol haza lehet vinni egy 2 honapos macskat en siman hazavihetnem , de a szuleim eddig az osszes bolhas macseket elvittek .Arra gondoltam ha furdetnem kb havonta akkor nem lenne bolhas .

Legyszives valaszoljatok arra ,hogy :

1. Ha furdetnem bolhas lenne ?

2. Mi mast csinalhatok ,hogy ne legyen bolhas ?


2011. aug. 24. 09:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Miután megfürdetted Insecticide 2000 (be lehet fújni vele) vagy bolhanyakörv (viszont vigyázz nehogy kisebesedjen tőle a nyaka). Az első megoldás kicsit drágább, de többször is lehet használni, szóval megéri szerintem.
2011. aug. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
amúgy macskát nem kell sokat fürdetni, bőven elég egyszer amíg nagyon bolhás. Többször nem igazán javaslom, a macska eleve egy tiszta állat (utsó voltam)
2011. aug. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
ha nagyon kicsi akkor nem lehet rá bolhanyakörvet tenni csak később. Viszont lehet állatgyógyszertárban kapni különböző porokat bolha ellen. én kb 500 ért vettem a port. De nem csak a macskát kell porozni hanem a helyét is. mert visszafertőződik. Meg a fürdés sem árt. Vannak bolhaírtó kutyasamponok lehet macskában is van. Bár a mi macskáink menekülnek a víz elől.
2011. aug. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
KOSZONOM SZEPEN !!!! kulonben en csak a bolhak miatt furdettem volna
2011. aug. 24. 09:37
 5/10 A kérdező kommentje:
Koszonom Szepen !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2011. aug. 24. 09:38
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elijeszteni a bolhanyakörvtől, de... olyat vegyél neki, aminek nincs az a gumis szövetrésze, teljesen olyan anyagú legyen, amibe nem akadhat bele a foga. Pont tegnap jártam úgy, hogy játék közben a macska 2 első foga beleakadt. Nagyon megijedtem, még jó hogy ott voltunk a közelében.
2011. aug. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én az Advocat nevü szert ajánlom,nagyon egyszerű ,csak egyszer kell a bőrére csepegtetni,és véd a rühösségtől is,illetve valamelyik féreg ellen is jó.Keress rá a neten.De a legjobb,ha felhívsz egy állatpatikát,ott többet tudnak neekd ajánlani.Remélem sikerül megtartanod.
2011. aug. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 hell-ikon ***** válasza:

A fürdetés hosszú távon nem jó ötlet (és a nyakörvet sem tartom igazán annak, de alapból már jobb, mint a fürdetés).


Ha megakarod kímélni magad egy csomó fáradtságtól és karmolástól, ami a havi fürdetés vonzata lenne, rengeteg spot on készítményt lehet kapni állatpatikákban, kisállatos boltokban. Lehetőségeidnek csak a pénztárcád szabhat határt. Nem mellesleg -akárcsak a nyakörvek- több hónapos védelmet adnak a macsek számára a visszafertőződés ellen (amit a fürdetés nem adna meg).

A nyakörv bárhova felakadhat és bár a normálisabbakon van önkioldó, ami a macska megfulladását ilyenkor megelőzné, de mi van ha szériahibás az a nyakörv...(?) Sose tudhatod.

2011. aug. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Koszonom Szepen !!!!!!!!!!!!


ahogy hazaviszem a macskat az elso utam egy pet shopba fog vezetni !!!!!!! es szerintem valamilyan sprayt ,vagy valami port ,valamilyen kenocsot fogok venni ,es koszonom szepen megegyszer

2011. aug. 24. 21:23
 10/10 anonim ***** válasza:
A fürdetés nem sokat segít, de minden gyógyszertárban, kisállatboltban biztosan kapható bolhapor, vagy nyakörv. A nyakörvet ráteszed a cicus nyakára (azért ne fojtsd meg vele) és ez hónapokig véd az élősködőktől. A nyakörv hátránya az, hogy nagyon büdös, ne nagyon szagolgasd, a másik az, hogy vigyázni kell mert a cica beleakadhat vele egy ágba, és megfulladhat, vagy ha netán túl bőre teszed, akkor egyszerűen kibújik belőle. A bolhapor általában nem segít, bár is nekem nem segített. De ha egyik sem használ, akkor a macska tisztálkodás közben kiharapja őket. A két foga közé szorítja, és kettéharapja. De ha van időd és vállalod, akkor te is kiszedheted. Legyen egy kis körmöd, és fogd a körmeid közé a bolhát, és nyomd össze, Ha aszt hallod, hogy roppant, akkor meggyilkoltad azt a dögöt.
2011. aug. 27. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!