Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A ti macskátok mit iszik meg,...

A ti macskátok mit iszik meg, mit adtok neki? (lent)

Figyelt kérdés
Az enyém a csapvizet, tejet, vagy a keveréküket nem issza meg. Viszont ha talál akárhol akármilyen más folyadékot otthagyva, abba persze beleiszik. Pl most a zacskós mozzarella golyók levét tolta be, vagy a kerti vödörben lévő saras vizet..

2013. márc. 18. 01:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Vizet iszik, a tejet utálja (kivéve, ha a tejeskávémról van szó, mert a bögrémbe előszeretettel belenyal, ha nem kínálom meg). A vizet nem mindig issza meg a táljából, pedig friss. Inkább kimegy és beleiszik a kutya vizébe, vagy a növény "túlfolyó" cserepéből iszik... Nagyon szereti a paprikás krumpli levét, meg a lecsó levét is. Ez úgy derült ki, hogy kiskorában mindenfélével megkínáltam, hogy ne legyen csak tápos macska.
2013. márc. 18. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Salx Narval ***** válasza:
100%
Az enyém pont fordítva áll a dologhoz. Vizet nem nagyon iszik, viszont nagyon szereti a tejet és a hígított húslevest. Ne aggódj, az enyém is szívesebben lefetyeli esővizet, mint a táljába kitett csapvizet, nem is erőltetem a dolgot, igya azt ha jobb neki. Mi forrásvizet iszunk, de az sem kell neki, úgy látszik a lágy vizet kedveli, az akváriumvíz és az esővíz az ami szóba jöhet nála.:D
2013. márc. 18. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
100%
Az én macskám vagy a csapból(ami nem tul szerencsés mivel csak akkor iszik ha megengedjük.neki)De próbáld meg ugy hogy egy vázába teszel vizet és ugy hátha megszokja a miènkkel is ez volt és mostanra a vázát mûanyag edényre cseréltük;)
2013. márc. 18. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Az én cicáim szinte mindenféle folyadékot megisznak: vizet, levest, tejet, esővizet stb.

Csak tegyél ki neki minden nap friss vizet, ha szomjas lesz, meg fogja inni. Néha én sem látom napokig, hogy beleinnának, máskor viszont már akkor szaladnak, amikor öntöm és egymást lökik érte. :)

Úgy tudom az esővíztől betegek is lehetnek (talán mert van benne valamilyen baktérium, ami veszélyes lehet), de kinti cicáknál ezt nem nagyon lehet megakadályozni. Előfordult, hogy a táltól fél méterre lévő pocsolyát nyalogatták. Az esővízgyűjtő vödrökből is isznak, sokszor úgy belehajolnak, félek, hogy fejjel beleesnek a vízbe (volt már rá példa).

2013. márc. 18. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Vizet!!4

a mozzarella levét,olíva levét nekem is szeretik valamilyen rejtélyes okból :D

NEM KELL NEKIK TEJET ADNI!kifelyezetten rossz nekik

2013. márc. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Ok, akkor látom ez is egy félreprogramozott sor a macskák működésében, és nem csak az enyém szórakozik:)

láttam boltban ilyeneket kisállatboltban, hogy "macskatej", de azért már a 350es macskakaját is elég kifizetni...

csak gondoltam hátha van valami általános praktika erre. Pl a vizet, vagy tejet felforralni mielőtt odaadjuk neki, és hátha akkor nem érzi rossznak stb..

2013. márc. 18. 09:32
 7/18 Vicuska87 ***** válasza:
82%

Vizet!

A tej felesleges, mert a laktózt úgyis nagyon nehezen emészti meg!

2013. márc. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer vettem az enyémeknek macskatejet, nagy lelkesen adtam nekik karácsonyi ajándékba :D Erre ők megszagolták és otthagyták. Többet rá se néztek.

Amúgy a tejet imádják és ők is inkább állott vizet isznak mint frisset.

2013. márc. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Tejet valóban nem ajánlott nekik adni a laktóz miatt, mert emésztési problémákat, hasmenést okozhat.

Mi is ritkán adunk egyébként, csak ha pl. megmarad vagy ilyesmi, amúgy nem vásárolunk külön nekik. (A mieink nem betegek tőle.)

Van aki sima embereknek szánt, laktózmentes tejet vesz mert szerinte olcsóbb, mint a macskatej. Mondjuk ha te vízzel hígítod, akkor amúgy is tovább kitart... De szerintem is felesleges nekik tejet venni, legyen előttük víz és kész, ha akarnak majd úgyis isznak. Amúgy az is lehet, hogy sokat iszik napközben itt-ott, és azért nem látod őt már otthon inni.

Ha esetleg a te cicád tényleg olyan problémás, hogy nem vesz magához elég folyadékot, akkor vedd fel a leveseket a menüjébe. De ha pl. konzervkaját eszik, annak is nagy része víz, olyankor nem szoktak sokat inni.

2013. márc. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Különben én már arra is gondoltam, hogy lehet a fertőtlenítőt (vagy valami anyagot, amit hozzáadnak a vízhez a tisztítás során) érez rajta, és azért nem szereti. Nem tudom, hogy a szénsavmentes ásványvíz jó-e nekik, elvileg az olcsóbbakban nem sok ásványianyag van, és mivel keveset isznak (1 literben is alig van valami), nem hiszem, hogy bajt okozhatna nekik. - De ennek azért utána lehetne olvasni, most így nem vagyok tisztában vele, hogy a macskának miből mennyire van szüksége naponta.
2013. márc. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!