Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 3kg körüli gyerekszerető...

3kg körüli gyerekszerető cicafajta?

Figyelt kérdés
2013. márc. 20. 18:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Sima házimacska is rendelkezhet ilyen tulajdonságokkal.Azt javaslom,hogy nőstény cicát válassz,azok általában szelídebbek,bújósabbak.
2013. márc. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Pont ezen agyaltam mostanában, hogy vajon igaz-e amiket a fajtákról állítanak (tulajdonságaiban) vagy csak egy fogás, hogy még érdekesebbnek és kelendőbbnek tüntessék fel azt a bizonyos cicafajtát.

Ez szerintem így elég lutri kérdés. Mert minden macskának más egyénisége van és ha éppen megveszed a nagyon családba való, gyerekkedvelő ragdollt (azt hiszem ő tényleg ilyen, vagyis ezt mondják, írják róla), de a tiéd éppen nem olyan, akkor mit tudsz tenni? Ja ő 9 kiló is lehet... Szóval ha valakiben felmerül ez a kérdés, akkor nem árt átgondolni, hogy egy fajtatiszta cicának ára is van és szerintem a személyiségét egyik tenyésztő sem fogja tudni garantálni. Éppen elég ha makk egészséges, jó felmenői vannak és jól szocializált a cica.

2013. márc. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Menhely, házi macska. Felnőtt. Sajnos ezt a választ nem sokan szeretik, főleg, hogy felnőttet... De az igazság az, hogy akkor tudod mekkora, és azt is kiismerték a gondozók, ideiglenes befogadók, hogy milyen a macska, mit bír, hova való (öregnek, gyereknek, kutyához, másik macskához stb)


Nekem van olyan macskám, ami kis gizda volt kicsinek és lett belőle egy 7-8 kilós állat. Sima házi, nem is keverék. Nem egyszerűen dagadt, ilyen zömök, kemény macska. Egy időben állandóan a fogyasztásán aggódtam, de az orvos is mondta, hogy nézzem meg ez nem első sorban az, hogy dagadt a macska, hanem ilyen vaskos alakat. :)


Van fajtatiszta macskám is, szép törzskönyvvel, jó minőségű darab, de nem igazán olyan, mint amit mondanak rá. Az ő fajtáját pl. gyerek mellé nem ajánlják, de az enyém olyan, hogy fát is lehetne rajta vágni, annyira tűr mindent.

2013. márc. 21. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
27%

Nálunk a sziámi vált be, a perzsa egyáltalán nem. Nem ajánlok felnőttet sem, egyik cicám felnőtt volt mikor született a lányom, soha nem ment a közelébe sem, nem szokta meg kiskorától. A sziámi kicsi volt, vele nagyon jól elvan.

De ha menhelyről viszel kiscicát, simán összeszoknak.

2013. márc. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Vagy egy kicsi házi macska, vagy egy nagy, akinek ismerik már a természetét menhelyen. Ha kicsi, nézz utána honnan van, jól volt e szocializálva, kézhez van szoktatva, nem csak kicsapva volt, akkor nagy gond nem lehet vele. Nagy cicák pedig vannak a menhelyeken, ismerik őket, vannak nagyon barátságosak. A macskák átlag súlya 4kg, de szerintem ez sem sok. A fajta macskák legtöbbje inkább nagyobbra nő, mint a házi macska, és szerintem, meg amiket eddig hallottam, kevésbé alkalmazkodóak akár más macskákhoz, vagy kisgyerekhez.
2013. márc. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!