Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem sértődött meg a...

Miért nem sértődött meg a macskám?

Figyelt kérdés
Van egy felnőtt nőstény macskám, és ma jött új kölyök kutya. Nem bántotta, de tartózkodott tőle + fújt rá. És engem is egész nap került, főleg mert javrészt akölyökkel kellett foglalkozzak, amikor őt akartam megsimogatni annak se örült. Meg nem is jött volna aludni mellém, ha nem hozom be... (mert minden nap velem alszik) De behoztam és ugyanúgy beszélget velem, ugyanúgy szemkontaktust alakít velem sőt, most mégjobban igényli a közelségem, mert amikor kimentem egy percre rohant utánam pedig ez nem volt szokása.
2013. márc. 21. 00:22
 1/4 A kérdező kommentje:
Meg látszik,h hogy fél a kutyától, és mellettem érzi magát biztonságban! mert a szobámban volt napközben a kutya, ő meg persze érzi a szagot és húzza be a farkát. És igazából nem beraktam, hanem "beirényítottam", hogy jöjjön be velem együtt közben bátorítottam, és olyan volt, mintha azt gondolná: "Na jó, ha te mondod, akkor bízom benned és bemegyek" Nagyon erős a szemkontaktusunk a macskámmal.
2013. márc. 21. 00:26
 2/4 anonim ***** válasza:

"Bízik benned", kötődik hozzád de féltékeny most a kutyára. Legyél mellette többet, ne hanyagold el.

Amikor nekem is megszületett a lányom többet foglalkoztam a kutyával ne legyen féltékeny hisz a kutya volt meg előbb.

2013. márc. 21. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem tűnik féltékenynek, inkább csak fél a kutyától még és ideges.
2013. márc. 21. 00:34
 4/4 anonim ***** válasza:

Meg kell szoknia hagyj neki időt. Simogasd sokat a cicát, hogy érezze, hogy szereted és nálad biztonságban van.


Guggolj le vagy ülj egy alacsonyabb székre, vedd az öledbe a cicát és hívd oda a kutyust. Simogasd őket, beszélj hozzájuk csak a kutyus ne ugorjon fel és tarts egy kis távolságok köztük csak a macska kezdeményezzen ha akar.


A legrosszabb esetben meg max. elkerülik egymást de bántani nem fogják egymást.


Előfordul, hogy a cica tartózkodó lesz mindig de ha a kutyus hosszú ideig nálatok lesz megszokja csak nem fog vele haverkodni.


Sajnos az én cicám is ilyen. Senkit nem fogad el maga körül, alapból nem barátkozik senki más állattal. Tavaly ősszel befogadtam egy kóborkát most is itt van.


Vidám, aranyos kis fiatal cica az enyém meg kb. 10 éves öreglány.

Utálja a kicsit ezerrel de simán elvannak egymás mellett. A kicsi néha hancúrozik, megkergeti az öreg fúj rá de nem bántják egymást. Néha megférnek egy ágyon persze kellő távolságtartással:)

2013. márc. 21. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!