Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen költségekkel jár egy...

Milyen költségekkel jár egy macska tartása?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy mennyibe kerül egy macska tartása? Mennyibe kerül maga az állat, mennyibe kerül a kaja, alom, stb. dolog? Előre is köszönöm a válaszokat.
2013. márc. 23. 15:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia. A jofogas.hu vagy az aprod.hu tele van ingyen elvihető cicákkal így az nem kerül semmibe.

Egy csomag alom 300-400ft ba kerül két hetente elég cserélni ha szinten tartod naponta az almot.

A kaja állatkereskedésben olcsóbb.300-400 ft egy kiló táp.Almos tálca az valami 3000-4000 ft körül van .Sokkal olcsóbb szerintem mint egy kutyus tartása

2013. márc. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az attól függ,hogy miből milyen minőséget veszel neki ez főleg a kajában fontos mert a drágább olcsóbb.

Kaja:Száraztáp kg-ja 1300 ft ebből egy cica eszik havonta kb 2 kg-ot.nedvestáp ez lehet nyers hús vagy főtt hús ez is drágának tűnhet,de olcsóbb mint a konzerv.

Tálak,ebből 3 kell(víz,száraztáp és nedvesnek)Alomból a jó,de olcsó csomosodó alom 750/10 kg.Alomtál max 5000 ft.Fekhelyet tudsz csinálni így az 0- :) Játékok ez is megoldható ha te csinálod.Cicát pedig ingyen is tudsz szerezni,ha van fajta ami tetszik az kb 80tól.

2013. márc. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez tényleg sok mindentől függhet.

Ha fajtatiszta hobbi/kedvenc cicát szeretnél, akkor inkább én már 100 eFt körülire tenném az árat, mivel mostanában már mintha kezdene bejönni a (kötelező) chip meg az eleve ivartalanítva való átadás, ami a tenyésztőknek plusz költség (még nem mindenhol kötelező ez, nemrég kérdeztem meg egy macskás egyesületet).

Ha menhelyről veszel magadhoz egy cicát, akkor is kell fizetned, ezt itt olvastam, azt hiszem 15 eFt-ot, de akkor már szintén ivartalanítva, féregtelenítve és oltva kapod őt.

Ha ismerőstől vagy hirdetés útján jutsz hozzá, akkor az ivartalanítást, oltást, orvosi ellátást első körben neked kell állni. Ez mindenképp hasznos, főleg az ivartalanítás, mert az állatnak is számos előnnyel jár a gazdiról nem is beszélve. Az oltásokról eltérőek a vélemények. Élősködök elleni védelmet is megbeszélheted a dokival. A cica nemétől függően az orvosi ellátás 20-30 eFt. (nálunk horror árak vannak, lehet máshol akciós vagy olcsóbb, klinika függő).

Az alap felszerelések is költségesek lehetnek. Ami tuti kell az az alomtálca, alom, hordozó, tálkák, kaparófa, pár játék, (fésű), de ha kijárós, akkor az alom nem kell, de mivel írtad, gondolom szobacica lesz. Ezek összesen (szerintem) legolcsóbban 15 eFt-ból lehet kihozni, de (szerintem) ehhez akciókat is ki kell fogni. Extrába kaphat macskabútort, fekvőhelyet van amelyik cica szereti és használja, van amelyik nem.

Kajában érdemes a jobb minőségűt választani. Akkor a cicádnak szebb szőre, egészségesebb emésztése lesz, ami hosszútávon mindenképp jobb.

Egy jó száraz táp szerintem alap az mindig legyen a cica előtt, sok friss vízzel. Az én 4 kg.-os macsekom is kb. 2 kg.-ot eszik meg havonta ebből. Én még nem jártam külön macskásnál, nem vettem kimért tápot, de nekem csak a kaja havonta 7-8000 eFt. Nálunk megeszi a tasakos kaját és most már a nyers húst is.

Az alomra én kb. 2000 Ft-ot írtam havonta. Pedig tényleg nem a legesleghiperszuperebbet veszem.

Úgy tűnik én valamit rosszul csinálok, mert csak a havi költségeket én 10.000 Ft-ra becsülném. És ebben nincs benne semmi egészségügyi plusz.

Azt hiszem, hogy igazán tapasztalatból jön rá az ember, hogy ő mennyit költ az állatára, hogy melyik kaját eszi meg a cica, melyik alom válik be. Én úgy gondolom, hogy középkategóriásan tartom az állatkám, valahogy úgy számolj az én áraimmal is.

2013. márc. 24. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat és az utolsó kommentelőnek ezt a kimerítő választ! :) Nem gondoltam volna, hogy ilyen nagy költségekkel jár. Sajnos az én pénztárcámhoz mérve lehetetlen a havi 10.000 Ft és sajnos a szüleim sincsenek most olyan helyzetbe, hogy megengedjük ezt magunknak. :/ Köszönöm szépen a válaszokat talán visszatérek erre a macskatartás témára egy kis idő múlva.
2013. márc. 24. 07:41
 5/8 anonim ***** válasza:

Úgy sajnálom, hogy ekkora összegeket írok, annyit agyaltam ezen, hogy jól számolom-e, de akárhogy veszem én nem tudtam sokkal lejjebb faragni. Talán az almon lehet kicsit spórolni, azt még nem néztem meg, hogy pontosan meddig elég, csak átlagoltam. Hozzá kell tenni, hogy én inkább a felfelé kerekítős típus vagyok, szóval inkább rászámolok kicsit, minthogy kifussak a keretből.

Lehet a kaját is meglehet oldani jobban, okosabban, olcsóbban a minőség rovása nélkül.

Azért jó, hogy előtte érdeklődsz mielőtt belevágnál az állattartásba, ez számomra már a felelősségteljesség kezdete, biztos jó gazdi leszel, ha eljön az ideje. :)

2013. márc. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2013. márc. 24. 10:56
 7/8 anonim ***** válasza:
Havi 5-6 ezerből ki lehet hozni az ételt és az almot, ha nem a legjobb minőségűeket veszed.
2013. márc. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen, helyesbítenék is az orvosi árakkal kapcsolatban is. Az tényleg túlzás volt, de nekem az volt a fejemben, hogy a fiú cica ivartalanítás 10 eFt a lány 20. Most megnéztem 6300 és 10500 Ft. És akkor ehhez jön még a különböző oltás plusz a féregtelenítés, esetleg bolha, kullancs elleni szer.

Középkategóriás prémium táp (brit prémium), ami 1.5 kg. árban kb. 1500 Ft vagy 2 kg. 2500. És akkor mellé mehet nyers hús is akár nyesedék, ami szintén kihozható olcsóbban. Vagy házi koszt, de itt arra gondolok, hogy mondjuk a natúr joghurtból pár falat vagy túró, sima főtt hús vagy fűszer nélküli sült. A belsőségeket is megeszik, csirke máj, szív, vagy kacsa esetleg marha. Ezek sem nagyon vészesek kicsi mennyiségben.

Nem akarnék senkit elriasztani a cicatartástól a pénz miatt én is tanulgatok még most cserélek tápot, nézem mitől szebb, egészségesebb a cicám.

Viszont azt sem igazán támogatnám, ha valaki úgy tartana cicát, hogy majd eszik azt, ami van, egerészik kap maradékot, nem kell rá költeni, mert ez nem igaz.

2013. márc. 25. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!