Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi van akkor, ha a barátom...

Mi van akkor, ha a barátom nem szereti a macskákat?

Figyelt kérdés
Addig jól el van velük, amíg alszanak vagy bújnak. De ha játékra kerül a sor és véletlen megkarmolják, akkor bedühödik és megüti őket vagy eldobja őket. Úgy viselkedik, mint egy 7 éves gyerek.. Mondtam neki, hogy akkor inkább ne is foglalkozzon velük, de az sem működik. Egyszerűen nem lehet vele beszélni, mert szerinte nem a macska kéne az első legyen és ezek csak állatok. Nem lehet vele megértetni, hogy a macska nem direkt kapja el az ujját, hanem simán csak játszik és a játékra megy a kezében. Ha megszólom ezért általában összeveszünk, mert én "jobban szeretem a macskákat". Hogy van ez?

2013. márc. 23. 13:46
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Ez pontosan úgy van, ahogy leírtad.
2013. márc. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Valóban, nem írtam le az igazi kérdésem. Mégis mit tegyek, hogy mindkettőnknek jó legyen?
2013. márc. 23. 13:49
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Jajjj!!! Elfogja érni, hogy már bújni és játszani sem fognak, mert megutálják őt, ha üti vagy dobálja őket.

Inkább olyan, mintha rejtett agressziója lenne a barátodnak. Én a helyedben elgondolkodnék ezen a viselkedésen. És önző is. Tudom nem ezt a választ vártad...

Inkább úgy kéne játszania velük, hogy a kezét nem használja. Botos játék, aminek a végén kötél és valami kütyű van vagy mássokkal. Természetes, hogy a macskák így játszanak, karmokkal, harapással.

2013. márc. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Vicuska87 ***** válasza:
67%
Én ott hagynám a barátodat, keressen egy másik embert helyetted! Egy épeszű ember nem bánik így az állattal!
2013. márc. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Sosem volt saját macskája vagy kutyája. Elmondtam neki sokszor, hogyha játszik a macskákkal (kettő cicám van), akkor ez gyakran előfordul. Azt is mondtam neki már, hogy ez agresszív viselkedés tőle és nem értem, hogy teheti magát egy lapra a macskával. Az hogy azt hiszi, hogy a macska szándékosan bántja és gyerekesen visszaadja neki, pont erre utal. Most már azért figyelik a macskák és pontosan tudják, mikor akarja megijeszteni őket. A másik véglet akkor van, amikor este felülnek az ágyra és velünk alszanak. Az egyáltalán nem zavarja. Nem hiszem, hogy a szakítás a megoldás, de dolgozni kell az ügyön. Ezt viszont nem csak nekem kell akarnom... Nem túl nyitott a témára...
2013. márc. 23. 14:10
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyetlen egyszer utne, vagy dobna el az allatomat (kutya/macska/vizilo, mindegy) duhbol a baratom, elosszor, es utoljara.

Kesobb majd az lesz a baj, ha gyereket helyezed ele...

2013. márc. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Erre a témára egy pszichológus szépen ráugrana... Valahogy nekem is ez az oldalam jön ki (nem vagyok pszichológus), hogy a barátod viselkedését elemezném, mert annyira kézenfekvő, hogy valami nagyon nem stimmel. Attól, hogy nem voltak állatai még nem kéne így viselkednie. Kicsi empátia meg érett gondolkodás kéne, hogy tényleg leessen neki, hogy egy állatka teljesen más, mint egy ember. Szélsőséges esetben mondhatnánk, hogy inkább a gyerekhez állnak közelebb a kisállatok, mintsem egy társhoz. Kérdezd meg a párodtól, hogy neki jól esne, ha férfi létére a gyerekedként kezelnéd őt? Akkor szeretnéd őt is úgy, mint a macskáid. Ne is jusson eszébe párhuzamot vonni a két dolog között, mert semmi értelme. Őt is szereted meg a macskákat is, de másképp és nem jobban egyiket a másiknál. Örüljön inkább neki, hogy rá nem gyerekként tekintesz, pedig nagyon úgy viselkedik. Na jó, ezt persze vele ne így közöld, de valahogy finoman add tudtára. Türelem kell hozzá az látszik és a szakítás felvetését is értem azoktól, akik ezt írták. Én sem tudnám elviselni, ha egy férfi akár engem, akár a hozzám közelállókat fizikailag (kicsit is) bántaná, ilyen vagy olyan indokkal. Ez mindenképp egy intő jel és azt gondolom, hogy az ilyen viselkedési formákon nehéz változtatni, ha egyáltalán lehet. Persze megértem, hogy szereted őt is és a cicáidat is és neked ez nehéz. Vagy elfogadja a helyzetet és megérti, hogy nem ő vagy a macskák vannak, hanem ő és a macskák (is) vagy tovább csinálja a hülyeségét, amíg benned is megváltozik valami. Ő tudja.

Azért remélem sikerül megoldanotok a problémát és ha túl vagytok rajta, akkor erősebb és jobb lesz a kapcsolat a trióban (néha idealista vagyok, de remélem az életben is meglehet valósítani ezt).

2013. márc. 24. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

De ha így viselkedik velük, így felhúzza ez a dolog, netán erőszakos is lesz, és megüti a cicákat, (...)


Akkor ne csodálkozz ha egyszer téged is meglegyint. Ez általában így mutatkozik meg, egyszer csak megunja és dönt-borít. Vigyázz vele mert ez akár több veszélyt' is hordhat magában.

2013. márc. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Amikor a férjemmel találkoztam, a legelső dolog, amiről tájékoztattam, az volt, hogy ha nem tetszik neki a macskám, kívülről fogja nézegetni az ajtót. Ez a mai napig érvényes.
2014. aug. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!