Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A nőstény cicám vemhes lett,...

A nőstény cicám vemhes lett, de elég fiatal. Lehet baja?

Figyelt kérdés
A macskánk február-március elején tüzelt, most pedig valószínűleg terhes, már nő a hasa és az emlői is. Ő tavaly áprilisban született, tehát kb pont egy éves lesz, amikor megszül. Szerintem egy kicsit kis termetű, előző macskámhoz képest... Meg fog tudni szülni? Esélyes, hogy valami baja lesz? Ezután persze ivartalaníttatjuk, de most már nem akarjuk "kikaparni" belőle a piciket...

2013. márc. 26. 00:00
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

Írtam, hogy ezek nem fognak menhelyre kerülni, egyetlen macskámat se dobtam ki vagy adtam be még menhelyre, ÉN SEM vagyok híve a szaporításnak, de ha vállalom, hogy gondoskodom róluk, akkor miért kell mindig ezzel a hülye dumával jönni? Szerintem akkor az emberek se szüljenek több gyereket, mert az utcák így is tele vannak csövesekkel, fogadják örökbe azokat, nem?

Megbeszéltem az állatorvossal, ha szükséges egyből tud jönni, vagy fogadni minket, a szülés után pedig ivartalanítva lesz hogy mindenki boldog legyen. Nem is gondoltam rá, hogy magam fogom újraéleszteni a macskámat, bár én is tudom, hogy kell emberen csinálni bár mily meglepő...

És amúgy, ha csakúgy kikapartatom belőle a kölykeit, az nem fog neki traumát okozni?? Szerintem azalatt míg elrángatom a rendelőbe 500 kutya közé, már elvetél...

2013. márc. 31. 00:14
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem "kikaparják" a kölyköket, hanem ivartalanítják a cicádat, azaz eltávolítják a méhét, petefészkét. Sokkal nagyobb trauma Neki az ellés!

Elrángatod? 500 kutya közé/között? Ti hol laktok?

Gondolom nem pórázon szándékoztad vinni az orvoshoz. Beteszed egy hordozóba, és elviszed az orvoshoz. Tehát az elrángatás kilőve.Normálisabb orvosnál , mivel előre meg van beszélve, hogy műtétre jön a cica, nincs is más a rendelőben(nálunk még sosem volt), hiszen vagy rendelési idő előtt, vagy utána csinálja a műtétet.Tehát az 500 kutyás ellenérv is megdőlt.

2013. márc. 31. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
84%

A második válaszoló vagyok.

Látom kérdező neked írhat itt bárki bármit. Csak nem értem, hogy akkor miért kérdeztél? Így is úgy is kitartasz a saját álláspontod mellett...

Mi van akkor, hacsak 2 kölyköt ne adja Isten esetleg többet ellik a macskád, már, ha meg tudja szülni őket, akkor majd őket is ivartalaníttatod? Ja persze, majd csak az első ellés után, mi? Nevetséges és felháborító egyben ez a mai magyar felfogás. Ezért van annyi gazdátlan állat az utcákon, akik aztán vagy jól végzik vagy nem.. :(


Én nem bántásból írtam egyik hozzászólásomat sem. Csak szeretném megérteni a miérteket..? Miért ilyen felelőtlenek az emberek? :(


A kutyám és macskám is ivartalanítva lett, mint írtam a kutyám előrehaladott vemhes volt, a kicsik nem születtek meg. A kutyám boldog és nem szenved párzási időszakban sem. A macsek is szintén műtve lett, igazi kis bohóc ő is, még csak csavarogni sem szokott, pedig kinti macska. Egyikük sem szenvedett traumát.

2013. márc. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
nekem 7 hónaposan szült a macskám, 5 egészséges kiscicát
2013. jún. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Végül mi lett a cicusoddal? :)
2013. aug. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!