Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek mit tegyek a kis...

Szerintetek mit tegyek a kis cicákal?

Figyelt kérdés
A macskám tegnap lefialt és az a baj hogy elég hűvös helyre fialt pedig rendesen egy dobozt ruhákkal kitömve tettem neki az alaksorba és meg muttatam neki megszagolta a fialás elöti napokban de aztán nem oda fialt hanem a nyári konyhába ahol elég hűvös van és ráadásul nincsis ajtaja hanem csak egy kis keritésel van betámaszta a bejárata szoval most a cicák és az anyukájuk egy halom ruhán fekszik a hűvös nyári konyhába félek hogy megfáznak a picik s.o.s gyorsan.Ráadásul nem lehet ilyenkor hozzájuk nyulni mivel akor az anyjuk eltaszitja öket.SOS
2013. márc. 28. 18:50
 1/8 Vicuska87 ***** válasza:
78%
Háát akkor is próbáld meg őket meleg helyre tenni, az anyával együtt!
2013. márc. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Kiskoromban mi mindig hozzájuk nyúltunk, áttettük őket mi is párszor mikor rossz helyre fialt a mama, nem volt semmi probléma. Olyan volt, hogy megint elhurcolta őket és egyszer nem vitte el az összes cicát, erre vigyázni kell, de olyan nem volt, hogy ne fogadta volna el emiatt a cicákat. Még idegen cicákat/más állatokat is képesek örökbe fogadni a cicamamák (nálunk az egyikük szoptatott egy kisnyulat), nem hiszem, hogy a saját cicáit ne fogadná el csak azért mert hozzájuk érsz. Kockázatosabb szerintem otthagyni őket.
2013. márc. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia.Ma fialt a szomszéd macskája is,és az egyik kölyök majdnem kimászott a dobozból, ezért a szomszéd óvatosan megfogta és visszatette az anyja mellé.Az anyja ugyanúgy mosdatta,mint a tesóját.Szerintem te is nyugodtan megfoghatod,és átviheted a melegebb helyre.
2013. márc. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 borcsi02 ***** válasza:

Szerintem ha átköltöztetitek őket egy melegebb helyre, mindenképpen figyeljétek, hogy tetszik-e az új hely az anyamacskának, ott marad-e a kicsikkel, vagy elkezdi megint máshova cipelni a őket, esetleg olyan helyre, ahol már meg sem találjátok majd.

Tényleg túl hideg van most az újszülötteknek, hogy kint legyenek, ezért ne hagyjátok a nyári konyhában őket. Az alagsor alatt pincehelyiséget értesz? Mert szerintem a mamacica olyan helyet keresett, ami nyugodt is, és ahova biztonságos szabad ki és bejárása van, ezért választotta a mostani (ajtó nélküli) helyet. Kinti-benti cica amúgy? Mert kereshetnétek egy nyugodtabb zugot a házon belül, ahol nincs nagy jövés-menés,ami zavaró lehet nekik. De nem lesz semmi gond szerintem sem, ha átrakosgatod őket, az anya menni fog a kicsik után, csak lássa, hogy hova viszitek, nehogy megijedjen szegény, hogy eltűntek a kölykei.

2013. márc. 29. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__4150787-nem-..


Az a gond, hogy a macskát nem szívlelik a szülők, nem engedik be a lakásba, így marad neki a kinti hideg...

2013. márc. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
már bent vannak a szobámba a cicák és a mama is gyönyörű perzsa kiscicák <3
2013. márc. 29. 09:38
 7/8 anonim ***** válasza:
Ilyen hidegben nem is szabad kitenni újszülött kiscicákat. Engem marhára nem érdekelt mit akartak a szüleim, én behoztam a macskákat a szobámba például. Amúgy hozzájuk lehet nyúlni ha az anyacicával barátságban vagy.
2013. márc. 29. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
az anya macska aranyos szoval enm volt vele gond és amugy köszi :D
2013. márc. 30. 12:39

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!