Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehetséges, hogy macska lopja...

Lehetséges, hogy macska lopja a tojást a tyúkolból?

Figyelt kérdés
A tojás eltűnt a tyúkolból, ami délután még ott volt. Patkány nem lehetett, mert az nem bír elvinni egy egész tojást. Nyestre is gondoltam, de az meg a tyúkokat is bántaná. Egyedűl a macsak maradt gyanús. Lehet, hogy ő lopja a tojásokat? Vélemények, tapasztalok?
2009. szept. 19. 19:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A tyúkok is megehetik a tojást. Nálunk volt már olyan is, hogy álltak és várták hogy megtojjon a társuk és már ették is. Én nem tudnám a macskáról elképzelni... Hogy viszi el onnan? A tyúkok eltüntetik az egészet.
2009. szept. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, de az a gáz, hogy ez egy olyan tojás volt, hogy kifújtuk és gipszet öntöttünk bele és beleraktuk a fészekbe, hogy tudják a tyúkok, hogy hova kell tojni, mert eddig mindig az ajtónál tojtak. Szóval ezt a gipszes tojást vitte el valami.
2009. szept. 19. 19:59
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

a macska nem tudja általában (hacsak nem egy kifejezetten óriási példány) elvinni a tojást, mert csak a szájában tudná, de úgy nem tudja megfogni, egy tyúktojás túl nagy neki.

Viszont a menyét, nyest, nyuszt, stb, tudják a lábakat is fogásra használni. meg a patkány is.

És emberek is szoktak tojást (meg tyúkot is) lopni...

2009. szept. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
:)))))
2009. szept. 19. 20:05
 5/8 anonim ***** válasza:
90%
Nem gondolom,hogy a cica volt! Lehetett? pocok,nyest...
2009. szept. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk mindig a görények lopták el a tojásokat a tyúkolból, a macska nem nagyon tudná ellopni szerintem.
2009. szept. 20. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A husveti nyul volt! A valtsagra valo tekintettel mar most kenytelen gyujtogetni...

Amugy a macska alapbol _nem_ tudja feltorni a tojast.

2009. szept. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A macska nem tudja elvinni. Ha a cica volt a bűnös, akkor csak elpofozgatta, de akkor meg is találod ott a környéken. Ha felfedezi a cica, hogy ott jó "játékok" vannak, vissza fog járni, és akkor a törött tojást is meg fogjátok találni.

Szerintem valami más volt a bűnös. (Az én cicám újabban erőspaprikát lop a konyhából :) )

2009. szept. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!